Skocz do zawartości
Feluke

Uzywana plyta i problem

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na gieldzie kupilem plyte ATX jakas stara dla mojego procka K6-2 400MHz bo lezal sobie niewykozystany a tak to wrzuce go do serwa :)

Problem jest w tym ze plyta niechce startowac. Wyswietla sie tylko karta graficzna a poznij czarny ekran ale monitor otrzymuje sygnal bo nie przechodzi w stand-by. Resetowaniu biosu nie pomaga a wlasnie on ustawia magistrale i mnoznik. Czego moze byc wina jak sobie z tym poradzic??

Mysle ze procek jest sprawny bo jakis rok temu by sprawny a przez ten czas trzymalem go w opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zworkach ustawiłeś mnożnik, FSB, V-core itp :?:

tutaj obstawialbym tylko vcore lub fsb bo jesli mnoznik mialby zle ustawiony to komp wogole by sie nie podniosl

pozdrav

Lagier

Bios ustawia wszystko automatycznie!!!

Grafa jest na 100% sprawna bo sprawdzalem ja na 2 plycie i jest git.

Tak jak pisalem objawy sa troche dziwne. Loguje sie karta, jest jakies migniecie na ekranie i to wszystko, potem juz tylko czarny ekran :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Problem jest w tym ze plyta niechce startowac. Wyswietla sie tylko karta graficzna a poznij czarny ekran ale monitor otrzymuje sygnal bo nie przechodzi w stand-by. Resetowaniu biosu nie pomaga a wlasnie on ustawia magistrale i mnoznik. Czego moze byc wina jak sobie z tym poradzic??

...

moze pamieci nie takie :?:

 

jak plyta ATX (Socket 7) to pewnie SIMM + DIMM i pewnie masz DIMMy ktore nie sa rozpoznawane przez MoBo - jezeli masz DIMM to skoluj od kogos SIMM do testu, a jak masz SIMM (i caly sprzet sprawny) to nic nie przychodzi mi do glowy :(

 

PS przypomnialo mi sie ze czesto plyty nie chcialy botowac przy mixie pamieci tzn. oba rodzaje na raz i SIMM i DIMM - jak masz tak to wyjmij ktores :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Problem jest w tym ze plyta niechce startowac. Wyswietla sie tylko karta graficzna a poznij czarny ekran ale monitor otrzymuje sygnal bo nie przechodzi w stand-by. Resetowaniu biosu nie pomaga a wlasnie on ustawia magistrale i mnoznik. Czego moze byc wina jak sobie z tym poradzic??

...

moze pamieci nie takie :?:

 

jak plyta ATX (Socket 7) to pewnie SIMM + DIMM i pewnie masz DIMMy ktore nie sa rozpoznawane przez MoBo - jezeli masz DIMM to skoluj od kogos SIMM do testu, a jak masz SIMM (i caly sprzet sprawny) to nic nie przychodzi mi do glowy :(

 

PS przypomnialo mi sie ze czesto plyty nie chcialy botowac przy mixie pamieci tzn. oba rodzaje na raz i SIMM i DIMM - jak masz tak to wyjmij ktores :!:

No jasne ze sie nie bootuje. To tak jak bys do plyty wsadzil ddr i sdram ale myslalem ze to jest oczywiste i nikt tego nie bedzie mi mowic :wink:

Ta plyta ma tylko DIMM'y i sprawdzalem na niej 2 kosci i dalej nic.

Wczoraj sprawdzilem wszystkie nogi biosu i do zadnej nie dochodzi napiecie z bateri oraz na wszystkich jest masa 8O

Chyba dam sobie z tym spokoj i kupie jakas inna :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Problem jest w tym ze plyta niechce startowac. Wyswietla sie tylko karta graficzna a poznij czarny ekran ale monitor otrzymuje sygnal bo nie przechodzi w stand-by. Resetowaniu biosu nie pomaga a wlasnie on ustawia magistrale i mnoznik. Czego moze byc wina jak sobie z tym poradzic??

...

moze pamieci nie takie :?:

 

jak plyta ATX (Socket 7) to pewnie SIMM + DIMM i pewnie masz DIMMy ktore nie sa rozpoznawane przez MoBo - jezeli masz DIMM to skoluj od kogos SIMM do testu, a jak masz SIMM (i caly sprzet sprawny) to nic nie przychodzi mi do glowy :(

 

PS przypomnialo mi sie ze czesto plyty nie chcialy botowac przy mixie pamieci tzn. oba rodzaje na raz i SIMM i DIMM - jak masz tak to wyjmij ktores :!:

No jasne ze sie nie bootuje. To tak jak bys do plyty wsadzil ddr i sdram ale myslalem ze to jest oczywiste i nikt tego nie bedzie mi mowic :wink:

Ta plyta ma tylko DIMM'y i sprawdzalem na niej 2 kosci i dalej nic.

Wczoraj sprawdzilem wszystkie nogi biosu i do zadnej nie dochodzi napiecie z bateri oraz na wszystkich jest masa 8O

Chyba dam sobie z tym spokoj i kupie jakas inna :evil:

sorx ale troszkie glupotki pleciesz. Sam mialem kiedys plytke simm&dimm i spoko szla z dimem i smiem wlozonymi jednoczesnie tylko miala problemy w windzie dlatego bylem zmuszony wyjac simy ale komp bootowal sie normalnie

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorx ale troszkie glupotki pleciesz. Sam mialem kiedys plytke simm&dimm i spoko szla z dimem i smiem wlozonymi jednoczesnie tylko miala problemy w windzie dlatego bylem zmuszony wyjac simy ale komp bootowal sie normalnie

pozdrav

Lagier

No moze i sie bootuje ale napewno cos takiego nie jest polecane i jak sam widzisz przy czyms takim winda zaczyna wariowac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem pentiawke na plycie z 32MB simm i 32MB dimm i smigalo az milo, moze plyty pod amd tak nie moga, ale watpie

aha, ta plyta nie startowala na samych simmach bez dimmow, na samych dimmach nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...