Skocz do zawartości
Camis

Więzień Dostanie 150 Tys. Zł Za Ciasnotę W Celi

Rekomendowane odpowiedzi

Więzień Adam Dradrach, skazany za oszustwa kredytowe i handel narkotykami, miał za ciasno w celi. Zaskarżył więc państwo i wygrał 150 tys. zł odszkodowania - informuje "Fakt".

 

 

 

Info

 

 

Dobre, zacznie sie fala takich spraw. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie...oni żrą RISOTTO na obiad? Kurna to ja uczciwy obywatel nie mam takich rarytasów w domu a oni za nasze pieniadze risotto wpieprzają...to się nazywa odbywanie kary o_O

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie...oni żrą RISOTTO na obiad? Kurna to ja uczciwy obywatel nie mam takich rarytasów w domu a oni za nasze pieniadze risotto wpieprzają...to się nazywa odbywanie kary o_O

Pierd*** jak potrzaskani, to jest nie prawda. Media zawsze cos przekreca aby czytajacy doznal SZOKU

 

Pozatym jedzą a nie 'żrą' :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym pare dni temu, lecz było to ledwie wtracenie informacji dot wiezien. Widac ze chłopak madry to i wycwanił sprawe ;) Chyba spora czesc politykow nie specjalnie chce robic miejsca m.in. dla siebie za pare lat w tych zakładach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie...oni żrą RISOTTO na obiad? Kurna to ja uczciwy obywatel nie mam takich rarytasów w domu a oni za nasze pieniadze risotto wpieprzają...to się nazywa odbywanie kary o_O

Zazdroscisz im? to zrob maly napad;)

ja tam wole jest kaszanke W DOMU:) niz siedziec w celi chodzby tam dawali najlepsze rarytasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

W każdym razie fajnie mają, ja nawet nie mam tak dobrze, u mnie telewizor zawsze zajęty, na obiad zawsze to samo, a kolacji w ogóle nie jem ;)

Do siłowni też nie mam dostępu z braku kasy i czasu ;)

 

Ahh te polskie prawo, wychodzi na to, że uczciwy zawsze dostaje po [gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroscisz im? to zrob maly napad;)

ja tam wole jest kaszanke W DOMU:) niz siedziec w celi chodzby tam dawali najlepsze rarytasy....

Dokladnie :)

 

 

 

W sumie więzień miał prawo do odszkodowania, według prawa EU na każdego więźnia przypada jakaś ilość m2, czy nam sie to podoba czy nie.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie? patrzycie na to z innej manki. NIe tak wazne jest, czy wiezniom beda sprowadzali dziwki, tylko to, czemu wydaja na rzeczy zbedne wiecej niz potrzeba. Zamiast budowac nowe zakłady karne, to nie rzadko rozpieszczaja tych w wiekszosci .. no ;)

Niektorych powinno sie karac jak swiniaki, bez mozliwosci wyjscia na wolnosc, Choc czesc.. faktycznie moze wyjsc na ludzi, bo i ich przewinienia były 'głupie', takim tv sie nalezy zeby nie zbzikowac :P Ale wszystko powinno byc po jak najmniejszych kosztach przeprowadzane.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Sąd Najwyższy ! Ile razy musiał się odwoływać ! I co za sędzie w ogóle przyjął ten wniosek ? Co za sędzia zasądził ten wyrok ? Na więźnia płacimy miesięczynie 1800 zł, na dziecko w domu dziecka chyba 500 zł, na studenta ok 200-300 zł. Do więźenia na siłe się nie idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Znam na to złoty środek - kamieniołomy, albo to co w USA w zeszłym stuleciu, czyli budowanie dróg itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapotrzebowanie u nas na autostrady nie jest male [;

 

jak dla mnie to te cale polskie więziennictwo to paranoja

 

jak juz bede zebrakiem to okradne bank, oddam kase rodzinie, a sam zamieszkam w 5-gwiazdkowym wiezeniu, a pod koniec wyroku zaskarze ich o brudne lyzeczki do herbaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak rozwiazac problem przepelnionch wiezien i oczekujacych na kare. Przy okazji mozna rozwiazac problem bezrobotnych i głodujacych.

NAKARMIC GŁODUJACYCH BEZROBOTNYMI (NA DESER DORZUCIC KILKU SKAZANYCH)

Smieje sie ale w naszym kraju sa wieksze absurdy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh mnie to smieszy.. teraz, czyli po kilku minutach do obejrzenia tej prezentacji.

 

Co do prac społecznych wiezniow. Takie pomysly wchodza w zycie i u nas z tego co słyszałem, ale problem jest taki, ze takich wiezniow trzeba pilnowac, a to przeciez kosztuje.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tym , którzy lamentują że więzniowie mają za dobrze w więzieniu przydałby sie pobyt tam chociaż miesiąc.Myślicie że jak ktoś siedzi w więzieniu albo areszcie to już jest gorszy od świniaka?Nawet dla konia w stajni wg. przepisów sie należy odpowiednia ilośc miejsca.A co ma powiedziec człowiek , który w samoobronie albo w obronie np. swojego dziecka "tylko uszkodził" napastnika ale siedzi w areszcie bo nie wiadomo czy nie przekroczył granicy obrony koniecznej? Też mu cele metr na metr jak Vietkong zafundowac?Tam nikt nie dostaje zadnego rissotto.Jak ma bogata rodzine to dostanie paczkę albo pieniadze i sobie cos kupi w kantynie.Jak nie ma to je te małe racje, które mu przysługują.Akurat na temat żywności coś wiem bo dostarczam towar do magazynu i widzę co tam mają.A co do siłowni to jest to jedna z niewielu rzeczy ,które mogą rozładowac napięcie u więzniow ( hehe oprócz dobrego bzykanka oczywiście).Reasumujac nie maja tam żadnych luksusów a brak wolności to jest kara.Niech ktoś z was sie zamknie w małym pokoiku na tydzień to potem pogadamy.

 

PS.Jeżeli ktoś zazdrosci temu gościowi ze dostał tyle kasy to sam może iśc posiedziec i walczyc o odszkodowanie za ciasnote.Przecież to "łatwa kasa za siedzenie"

Edytowane przez jick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca, praca i jeszcze raz praca - tak powinno wyglądać więzienie. Więzień powinien zarobić na swoje utrzymanie. Wtedy byłyby pieniądze na odpowiednią ilość takich lokali.

Szlag mnie trafia jak widzę kwoty podane przez Domika kwoty, $#!@ chyba nie taka powinna by kolejność w "normalnym" państwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to c piszecie to utopia ... Dla zwyklego czlowieka w polsce nie ma pracy a wiezniowie maja pracowac ?. To co zrobic z tymi robotnikami ktorych mieli by zastapic wiezniowie ?.

 

Niestety nic nie jest takie proste jak by sie moglo wydawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI: eee? Zalezy jaka praca :) A poza tym.. w prison break wiezniowie pracowali chyba za 50 centow na godzine i az im sie robota w rekach paliła! Jednak to prawda, ze w pl sa takie obiboki.. !! hehe ok bez zartow ;)

WIesz, wiezen dostawał by wyraznie mniej niz zwykły robol.

Zwłaszcza, ze.... w tv wspominalii o takiej opcji, wsrod wiezniow i sa chetni, ba niewielu juz pracuje, dostaja grosze, ale zawsze pieniadze. Maja zajecie i jakies wynagrodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zróbcie 50k miejsc pracy dla więźniów za jakieś tam w miarę godziwe pieniądze i dopiero później pie****, że się obijają, albo, że mają samemu na siebie zarobić.

praca dla więźniów jest? GDZIE? jakiś tam % pracuje, reszta gnije.

taka prawda.

uczciwy ma gorzej? no to zabij kogoś i zobacz jak rajsko będzie w więzieniu. 22h/dobę w 2m^2 to faktycznie 5 gwiazdkowy hotel xD

zanim napiszesz - POMYŚL.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty rowniez pomysl, bo nie bardzo ci to wyszło. Skoro siedzi w pierdlu to za kare, wiec nie powinno byc tu mowy o przyjemnosciach. A to ze sie cisna jest faktem, ktory nie powinien miec miejsca. Lecz na cholere dawac im radosc z odsiatki ??

Robaczku, napisze ci jedno, praca dla wiezniow jest, nie 50tysiecy(czemu pdoałes akurat taka liczbe??), lecz dla mniejszej rzeszy. Lecz problemem jest to, ze spora ich czesc no.. musi byc pilnowana, a z tym wiaza sie problemy, rozumiesz? A wiesz czemu wielu moze(i chce) sobie popracowac zamiast sie czesto obijac, czy siegac po mydełka? Bo sa wyraznie łatwiej zaspokajalni w wynagrodzenia niz ludzie chodzacy kazdego dnia na wolnosci. Chyba słyszysz iz spora czesc polakow nie chce byc zatrudniona w słabopłatnych pracach? Przyciaga to wiec ludzi ze wschodu.. Problem o dziwo nie jest tak banalny jak piszesz, czyli znalezienie zajecia.. łryli.

 

Mam sie wczuc w role mordercy w wiezieniu? Nie ma mowy, chciałes mi dogryzc, lecz co najmniej dałes zły przykład...

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro siedzi w pierdlu to za kare, wiec nie powinno byc tu mowy o przyjemnosciach. A to ze sie cisna jest faktem, ktory nie powinien miec miejsca. Lecz na cholere dawac im radosc z odsiatki ??

ale gdzie ja wspomniałem, żeby mieli jakąś przyjemność czy radość z odsiadki? bo nie bardzo rozumiem o co Ci teraz chodzi.

 

Robaczku, napisze ci jedno, praca dla wiezniow jest

był kiedyś jakiś tam program w TV właśnie o pracujących więźniach i jakoś trąbili o braku miejsc pracy dla więźniów. więc się pytam jeszcze raz.

GDZIE jest ta robota?

 

Lecz problemem jest to, ze spora ich czesc no.. musi byc pilnowana, a z tym wiaza sie problemy, rozumiesz?

masz rację spora część. ale z tej pozostałeś nadal pracuje tylko kilka no może kilkanaście %. więc co z resztą? chętnie by poszli do roboty, ale tej roboty nie ma (znaczy Ty wiesz gdzie jest).

 

Bo sa wyraznie łatwiej zaspokajalni w wynagrodzenia niz ludzie chodzacy kazdego dnia na wolnosci.

wszystko ok, ale pretensje powinieneś kierować do państwa.

niech państwo zrobi tak, żeby musieli pracować za marne grosze i po problemie.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kpina...farsa... być może zostane potępiony za tą wypowiedź ale krew mnie zalewa jak słyszę takie bzdurne roszczenia. Nie dość, że polskie prawo,sądy źle działają/są pozapychane to jeden z drugim chce za to, że mu niewygodnie w celi odszkodowanie dostać o_O ?. A to więzienie przecież nie HOTEL jest... Oni tam są aby "pokutować" za to co zrobili. To już jest poprostu idiotyzm. Wręcz moim skromnym zdaniem powinni roboty publiczne 'odrabiać'. Ile jest dróg które moga zostać wyremontowane za pół darmo... no ile ?. Są tam to niech wykupią swoją winę...

 

to tyle narazie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być 3m^2, więc ma pełne prawo domagać się rekompensaty, że te kilkanaście lat przeżył na 2m^2.

potępicie kolesia, że wpadł na genialny pomysł by dostać trochę kasy? ale czemu? to wina prawa, a nie kolesia, który w więzieniu trochę pomyślał i coś wykombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz, że to wina państwa, że kolo mógł dostać te 150k? nie jego!

on wykorzystał okazję to łatwego zarobku. więc dlaczego nazywasz go pajacem? ja bym go raczej nazwał spryciarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pracy dla więźniów? Niech drogi, a w szczególności autostrady budują! Od ilości/jakosci wykonanej pracy powinny być ustalane warunki poszczegolnych wiezniow. Skoro kazdy z nich "dostaje" miesiecznie 1800zl na zycie, to czemu nie moze pracowac 8-10h i dostawac 1500zl? Ten ktory by nie pracowal siedzialby w celi 2x2 i jadl resztki po innych. C\Bo z jakiej racji mamy utrzymywac wyrzutka społeczenstwa, ktory do niczego nikomu nie jest potrzebny?

 

Wiezienie to kara za przestepstwa, a nie kilkuletnie wakacje. Czlowiek po odsiadce powinien miec w glowie tylko jedna mysl - "nigdy wiecej tu nie wroce". Bardzo dobrym przykladem sa wiezienie ameryki poludniowej. Na pewno normalny czlowiek po takiej odsiadce nigdy tam juz nie wroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...