Skocz do zawartości
Dziuby

Apel O Niepłacenie Abonamentu Radiowo-telewizyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Winter

Słuchaj, jak chcesz coś dobrego oglądnąć to trzeba zapłacić.

To jest kapitalizm, ty myślisz, że w TVP1/2 oglądniesz same hiciory, bo publiczna jest dofinansowywana z budżetu?

 

Oni więcej wydają na kadrę kierowniczą, niż na nowe filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament? Za co? Niech wyłączą w p... tą telewizję :lol:. Jak dla mnie może jej nie być. To co oferuje TVP, to śmiech na sali. Klan, Złotopolscy, 4 Pancerni, Rocky, Moda na Sukces, M jak Miłość, Miś i tak w kółko. I te dobijające kretyńskie reklamy, w końcu na czymś ta banda musi zarabiać. I tak TVP się dobrze trzyma, a jakby chcieli ścigać ludzi za nie płacenie haraczu, zwanego abonamentem, to prawie każdy musiałby zapłacić karę.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie telewizja publiczna w takim wydaniu jak jest teraz jest nie do przyjęcia - płacimy dośc dużo więc wolałbym miej rozrywkowego shitu a więcej programów tzw kulturlanych.

Nie za bardzo mi pasuje by czekać za fajnymi programami do 23:00

Czemu teatr tv jest tylko w pon.

czemu seriale..

Statut telewizji publicznej określa jasno i wyrażnie że ma być to przede wszystkim medium PODNOSZĄCE POZIOM INTELEKTUALNY widzów.

Nie wiem czy jakis moda na sukces -serialik ma jakiekolwiek wartości dydaktyczne..

Albo skonczyc ze spnsoratem ludnosci - albo zrobić tv taką jaka miała być..

wolałbym dobry reportaż czy dziennik - niż głupi film i bzdurne teleturnieje... czyba kolesie zapomnieli po co wprowadzono obowiązkowy podatek tv..

zgadzam się

 

Abonament za TVP to bat na nasz własny tyłek, teraz telewizja publiczna leje na to czy ma oglądalność czy nie, i nie robią nic żeby przyciągnąć widza do siebie.

Ich punkt widzenia to, aby była kasa i dalej nadają filmy, które nic nie wnoszą do naszego życia np. „moda na sukces” to jest idealny przykład drwin z polskiego widza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem dzisiaj,że w przyszłości urząd skarbowy ma ściągać ten abonament...

 

Konkretnie to ma być uwzględniany w PIC-e ;)

 

Ale to odległa przyszłość bo to dopiero projekt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z polskim prawem - nakłanianie do niepłacenia abonamentu - jest nakłanianiem do popełnienia przestępstwa - i n a to jest paragraf - tak jakby co ;)

 

Co do abonamentu - to też zgodnie z tym prawem - moze rozwinę swoją poprzednią myśl. Obowiązkowy abonament powstał nie dlatego by chronić instytucję TV i radia czy ich infrastrukture nadawczą - ale w celach "dydaktycznych".

Płacimy abonament za to ze w sposób masowy poszerzana jest nasza wiedza. Mamy dostęp do inforamcji, do kultury, wiedzy, sportu..

W założeniach konstytucyjnych i prawnych telewizja polska miała wyglądać jak pakiet "Discovery" z cyfrówek. Zgodnie z polskim prawem ktoś powinien odpowiedzieć już DAWNO za to co sie dzieje w TV.

Sytuacja zaczęła się PRZED Wildsztejnem, ale w czasie jego urzedowania się zaogniła. Zniknęło większośc ciekawych programów popularnonaukowych, a programy strikte dla młodzierzy zastąpiono papką ala "bravo". Nie jestem zwlennikiem kaczogrodu - ale coś trzeba było zmienić. Przy czym Wildstein nie miał za bardzo pola wyboru - bo to nie on redaguje ustawy - tylko je wykonuje.

Skoro TV ma być półpaństwowym molochem - to nie dziwota ze martwi się o słupki oglądalności. Trudno wymagać od jakiegokolwiek zarządu by nie martwił się o ogladalnośc przez masy (a nie oszukujmy się - większsc ludzi widzi tvp raczej w roli konkurenta tvn czy polsatu - niż tego "discovery" czy bbc news) - skoro od ogladlaności zalezą zyski..

Albo uwlnić totalnie abonament - i niech robią co chcą - albo niech głupki w sejmie nie trują o tv zchodzącej na manowce - gdy sami produkują buble ustawowe, które ad hoc ciągną same tą tv publiczną na manowce..

 

Sytuacja gdy tv byłaby sponsorowana całkowicie przez państwo też jest raczej chora - ale to jedyne normalne wyjście - z drugiej strony - nikt wtedy tv nie będzie oglądał - bo ludzie mają w sobie takie durne zacięcie - ze wolą oglądać modę na sukces i złotopolskich niż MYŚLEĆ.. bo nie oszukujmy się - nie leciałoby to gdyby większośc tego nie chciała.. powiem więcej .. niektórzy mają już tak mózgi zrzarte przez tą papkę - ze nawet nie wiedzą że mogliby gladać co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...