Skocz do zawartości
Virtus

Najlepsza Płyta Dla Piii 1400 Mhz; 512 Cache ?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a może coś z rimmami ? ponoć są szybciutkie , a drowanie 2x512 na allegro nie jest aż takie trudne :)

to już rasowe 800mhz z tego co pamiętam p3 + rimmy były dużo wydajniejsze niż amd + rimmy :) pamiętajcie że trzeba mieć 2 kości !!

 

A jaka płyta jest potrzebna by połączyć je z P III w harmonijnym związku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie istniala taka plyta

pamiętam jak czytałem na thg coś o tym jakie to p3 wydajne z rimmami , ale pamięci o dobrej częstopliwości są praktycznie nie do dostania...zaraz poszukam, napewno są , tylko znaleść ciężko , na allegro jest na 100% płyta z rimmami z jakąś buda koleś sprzedaje pogrzebcie sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o i820 lub i840 ??

http://www.tomshardware.pl/motherboard/19991005/index.html

 

imo nie warto , albo via albo pass

nie za te koszta

 

 

a tutaj drugi :

http://www.tomshardware.com/2001/01/24/ddr_for_pentium_iii_/

 

nie warto [;

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten temat i jaki mam wyciagnac wniosek posiadajac P3-S 1400/512/133/1,45 i ST6 a chcac sie przesiasc na cos co pomiesci wiecej RAMu (niz 512 MB)?

Jakie w koncu sa MoBo ktore obsluza wiecej niz 512 MB RAMu a pociagna w/w P3-S nie koniecznie go podkrecajac bo po co - mnie do FIFY07 czy NBA06 i NFSC wystarcza tylko malo RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ABiT to co myslicie o modelu VH6T?

W zasadzie to co ST6 ale wiecej RAMu i naturalnie inny chpset (ViA).

 

Moge prosic o inne MoBo obslugujace P3-S 1,4 512 Cache i conajmniej 1 GB RAMu?

 

 

Znalazle bardzo ciekawy artykul. Dotyczy P3 Socket 370 i obslugi DDR266! Link ponizej:

http://www.tomshardware.pl/motherboard/20010430/index.html

 

Co o tym myslicie?

Edytowane przez THEJAJO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejzalem sobie ten temat i mam 2 pytanka. Posiadam plyte glowna Asus TUSL2-C. W temacie wielokrotnie powtarza sie informacja, ze max ramu na tej plycie to 512MB. Jest jednak rowniez opinia ze 768MB tez pojdzie. Ta plyta ma 3 gniazda na kosci ramu i czyta kosci po 256MB normalnie... Wiec gdyby zamontowac tam 3 takie kosci to zobaczy te 768MB, czy tylko 512MB? Jesli ktos probowal na tej plycie tylko podlaczyc, to niech napisze, czy sie udalo ;p Czy ta plyta zobaczyla by jedna kosc 512MB jako 512MB, czy tylko 256MB? Jeszcze jedno pytanko (w sumie to 3, a mialy byc 2 ;p ) Na plycie glownej (blisko krawedzi) obok gniazd ramu znajduje sie mala, niebieska kostka z 5 przelacznikami. Czy ktos wie, do czego one sluza? Z gory dziekuje za odpowiedz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Google to śmietnik. Można tam szperać cały dzień i na pewno się coś znajdzie... Ale ja pytałem o konkrety. Najbardziej oczekuję odpowiedzi od kogoś kto tą płytę miał i samodzielnie próbował podpiąć więcej niż 512MB ramu i czy się udało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty na chipsecie i815 obsłużą max tylko 512MB ramu i 512Mb w 1 kości widza jako 256MB

 

Przeczytalem ten temat i jaki mam wyciagnac wniosek posiadajac P3-S 1400/512/133/1,45 i ST6 a chcac sie przesiasc na cos co pomiesci wiecej RAMu (niz 512 MB)?

Jakie w koncu sa MoBo ktore obsluza wiecej niz 512 MB RAMu a pociagna w/w P3-S nie koniecznie go podkrecajac bo po co - mnie do FIFY07 czy NBA06 i NFSC wystarcza tylko malo RAMu?

Ja ma tego procka P3-S 1400/512/133/1,45 na płycie Kob 694x TFSX + najnowszy bios jest ona na chipsecie 694T i działa on stabilnie. Płyta obsługuje do 1,5GB i pamięci 512MB 2 stronne. Jeśli chodzi o OC płyty to nie nadaje sie ona wogule do tego. Nie da sie na niej podkręcić tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty na chipsecie i815 obsłużą max tylko 512MB ramu i 512Mb w 1 kości widza jako 256MB

nie jest to reguła - miałem płytę MSI i815EPT, która prawidłowo rozpoznawała kostkę 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że i815 rozpozna prawidłowo moduł 512MB. Pod warunkiem, że moduł będzie miał 16 kostek i organizację 32Mx8.

 

Tak przy okazji - i440BX obsłuży do 1GB RAM ale można się natknąć na ograniczenie do 768MB z powodu 3 slotów na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Witam. Muszę kupić płytę na 370, musi obsłużyć P3 1000mhz (ale nie wiem jaki rdzeń), musi mieć też 3 lub 4 sloty na ramy, do 50zł. Da sie coś takiego kupić? Jeżeli tak to jakich firm szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel trochę pokpił sprawę z tym że i815 obsłuży max tylko 512MB :-| . Wszytko inne było dobre nawet OC ale te 512MB ram to mało. no i jeszcze ten pomysł z nieszczęsną zintegrowaną grfiką w tym chipsecie :-|

Czy ja wiem? Na tamte czasy 512 ramu to była ogromna ilosc - standardem było wtedy chyba 128? A i dzisiaj na tej płycie wiecej raczej nie potrzeba? W gry, które potrzebują wiecej i tak sobie na tym nie pograsz.

Grafika w chipsecie, to raczej na plus się liczy. Nie każdy potrzebuje super wydajności w 3 D. Zresztą - jest też wersja bez grafiki.

 

Witam. Muszę kupić płytę na 370, musi obsłużyć P3 1000mhz (ale nie wiem jaki rdzeń), musi mieć też 3 lub 4 sloty na ramy, do 50zł. Da sie coś takiego kupić? Jeżeli tak to jakich firm szukać?

a do czego to ma być? chcesz na niej kręcić proca, pykać w starsze gierki, czy tylko do pracy? Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... każda markowa płyta na i815ep/t lub via694x/t będzie OK ale za 5 dyszek raczej takiej nie dostaniesz

jezeli znajomy ma w miare przyzwoitą kartę grafiki - która wytrzyma podwyższone taktowanie na AGP - to możesz również szukać czegoś na BX-sie - starusieńki BX jest bowiem nieco wydajniejszy od dwóch powyższych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Na tamte czasy 512 ramu to była ogromna ilosc - standardem było wtedy chyba 128? A i dzisiaj na tej płycie wiecej raczej nie potrzeba? W gry, które potrzebują wiecej i tak sobie na tym nie pograsz.

No w sumie 512MB to na tamte czasy dużo ale jak zainstalujesz system Xp to te 512Mb robi sie dość mała ilością. :-| Co prawda są inne chipsety niż i815 ale one albo mają AGP x2 albo też VIA które do OC sie nie nadają oczywiście mówię o szynie powyżej 133Mhz fsb :mur: A na i815 przy dobrym chłodzeniu chipsetu da się dość dobre FSB osiągnąć nawet 175 :D. Inne chipsety raczej do takich osiągów nie dobijały. A jak wiadomo procesory z serii P3-S 1.4Ghz były bardzo podatne na OC, ale 512MB ramu przy takim procko wykręconym złóżmy na 166 Fsb by było za mało. Wiec dlatego mówię że intel pokpił sprawę że zrobił chipset i815 dobry do OC ale obsługujący tylko 512MB jak by obsługiwał chociażby te 1GB ramu i miał oczywiście te same właściwości OC to by był ful wypas chipset. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam znowu taki problem. Potrzebuje kupic plyte pod tualatina 1.3 tak do internetu, najprawdopodobniej cos pokrece. Co byscie mogli polecic? Mam abita st6 ale nie dziala niestety... Tak do liczmy max 100zl. Pozdrawiam (mam nadzieje ze dobrym dziale/temacie to napisalem)

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item327768621__ecs_p...mine_od_ss.html

Może to będzie dobre nie wiem, jak się kręci. Tak podałem może będzie pasować.

 

http://www.allegro.pl/item327735161_ecs_p6..._gwarancja.html tu jeszcze znalazłem na DDR1 na sis do Tulatina może będzie dobra.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta pierwsza co podales to wyglada na b. podobna do ST6, do tej drugiej jakos nie mam przekonania, ddr i s370, jakos nie :) A na tej pierwszej idzie cos pokrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta pierwsza co podales to wyglada na b. podobna do ST6, do tej drugiej jakos nie mam przekonania, ddr i s370, jakos nie :) A na tej pierwszej idzie cos pokrecic?

Tak - na P6IPAT da się kręcić. Napięcie procesora ustawiasz zworkami, napięcia pamięci nie zmienisz bez ingerencji w płytę. Zmiana FSB niestety nie co 1MHz ale "krokami" co kilka MHz (powyżej 133MHz jest bodaj 140/145/150MHz). Przy FSB 150MHz przestaje działać zintegrowana dźwiękówka (przynajmniej w moim egzemplarzu ;)). Na tym ECSie mam obsadzonego właśnie P3 1400-S - działa sobie na FSB 145MHz z pamięciami (kostki Micron 7ns) ustawionymi synchronicznie na 145MHz i CL2 (przy 150MHz zdarzał się sporadycznie błąd pamięci a przy CL3 traciło się nieco na wydajności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze wierzyłem w Asusa i niedawno po zgonie Acorp 694T nabyłem TUV4X.

 

Możliwości overclockingu są rzeczywiście dość imponujące (brakuje jedynie samodzielnej zmiany mnożnika szyny PCI - przeskakuje ina imho zbyt wysoko, bo zawsze są kłopoty powyżej 39MHz)

 

Niestety nie jestem zadowolony.

 

Pamięci Kingston 512/133/CL2 - z jedną kością nie ma problemu, można kręcić, choć nie zawsze zapewnione są Timingi 2-2-2-6, czasem 'samorzutnie' przestawia się na 2-3-3-5 (odczyt Everesta, mimo innych ustawień w BIOSie)

 

Po włożeniu drugiej kości płyta poprawnie wykrywa 1GB RAM, jednak system nie działa stabilnie. Test MEMTESTem wykazuje błędy w adresowaniu czasem nawet po 256MB! Udało mi się przejść MEMTEST na 100MHz z timingami 3-3-3-6 :0 ale system nadal nie działał stabilnie.

 

zatem do tego 1,5GB na chipsecie 694T podchodziłbym raczej sceptycznie, bo podobne problemy miałem i na Acorpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...