Skocz do zawartości
Virtus

Najlepsza Płyta Dla Piii 1400 Mhz; 512 Cache ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie mam Abita ST6 i dla mnie jest to świetna płyta, niestety z jednym mankamentem - maks RAM-u to 512 MB. Chciałbym by mobo miała przynajmniej 1,5 GB. Poza tym standardowo: Szybka, stabilna, z odpowiednim BIOSEM.

 

Bardzo proszę o wsparcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzyzyk na droge wiecej ramu moze miac jakas plytka na via ale o

Poza tym standardowo: Szybka, stabilna, z odpowiednim BIOSEM.

mozesz zapomniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No morron ma rację, to nie wina płyty a chipsetu. VIA i BX zdaje się mogły mieć do 768MB czy bawet więcej ale i815 i pochodne max 512. Albo pogodzisz się z losem, albo zmienisz platformę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Albo pogodzisz się z losem, albo zmienisz platformę :D

 

Virtus nie poddaje się losowi ; Virtus kształtuje los :)

 

P.S. Wiem, że to kwestia chipsetu Intela, ale na 815-ce Świat się nie kończy, mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam poza ta jedna wada z ramem tak to I815 ma dużo plusów tak jak obsługa AGP x4 czy ATA100 i dobre mozliwosci o/c ja na swojej wyciaglem 145FSB dalej juz nie brałem bo mi zint Karta dzwiekowa charczała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtus nie poddaje się losowi ; Virtus kształtuje los :)

 

P.S. Wiem, że to kwestia chipsetu Intela, ale na 815-ce Świat się nie kończy, mam nadzieję.

Luz, dam Ci lupę do topienia krzemu i sam zrób sobie chipset.

Z dobrym o/c to zapomnij, chociaż w sumie do tego proca dobre o/c nie potrzebne.

 

Proponuję Asus'a TUV4X, w niego możesz sobie wsadzić 1.5GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, dam Ci lupę do topienia krzemu i sam zrób sobie chipset.

 

???

 

Z dobrym o/c to zapomnij, chociaż w sumie do tego proca dobre o/c nie potrzebne.

 

Proponuję Asus'a TUV4X, w niego możesz sobie wsadzić 1.5GB

To zależy co kto uważa za dobre oc. Na Abicie kreci się do 1596 MHz, i tyle mi wystarczy.

 

O płycie Asus TUV4X znalazłem taki tekst z testu CHIP-a, z marca 2002:

 

Kolejną mocną stroną płyty Asus TUV4X jest jej BIOS. Z pewnością wywoła on zachwyt u niejednego amatora przetaktowywania - częstotliwość magistrali systemowej w zakresie od 66 do 192 MHz możemy regulować co 1 MHz! Jakby tego było mało, w każdej chwili mamy możliwość podniesienia napięcia procesora.

 

Był to jeden z modeli, który nie sprawiał najmniejszych problemów w czasie testu - ani razu nie doprowadził on do zawieszenia systemu czy wystąpienia błędów. Postanowiliśmy to docenić - za doskonałą funkcjonalność oraz wydajność przyznaliśmy produktowi Asus TUV4X wyróżnienie w kategorii CHIP-Tip POWER.

 

Chipset: VIA Apollo Pro 133T

 

Doprawdy brzmi świetnie. Dzięki za podpowiedź !!

 

P.S. Jeśli to wszystko prawda, to naprawdę nie rozumię Waszego pesymizmu.

 

P.P.S. Znalazłem info o chipsecie SiS 635 - zintegrowane mostki północny i południowy. Ponoć szybszy od i815. Znacie jakieś ciekawe mobo na nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.P.S. Znalazłem info o chipsecie SiS 635 - zintegrowane mostki północny i południowy. Ponoć szybszy od i815. Znacie jakieś ciekawe mobo na nim ?

Potrzebujesz pod Tuala SIS 635T, a z tym chipsetem to ja znam chyba tylko ECS P6S5AT, a to kiszka straszna. Już chyba prędzej bym brał jakiegoś Asusa na Ali np. takiego TUA266, chociaż to też takie błądzenie po omacku.

 

Generalnie jak ma nie być na Intelu z powodu ramu to proponowałbym przejrzeć sobie właśnie stadninę Asusa:

-TUV266

-TUA266

-TUV4X

 

Via dostawala dosc mocno po [gluteus maximus] na lini --->proc-->cipset-->ram

No coś za coś, ale czy ja wiem czy to aż tak rzucało się w oczy. i815 też idealny nie był, popularności nie zdobył taką zabójczą wydajnością.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak ma nie być na Intelu z powodu ramu to proponowałbym przejrzeć sobie właśnie stadninę Asusa:

-TUV266

-TUA266

-TUV4X

 

Już się szykowałem na tę TUV4X, a tu padaczka. W FAQ Asusa :

 

Can I run a Pentium III Tualatin with 512K L2 cache on ASUS TU series motherboard, such as TUV4X, TUSL2, etc?

 

No, the Tualatin processor with 512K L2 cache is just designed for server, but not desktop PC. Our TU series motherboards only support Tualatin processor with 256KB L2 cache.

 

P.S. To się nazywa podejście frontem do klienta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron, tyle, że on obługuje o ile dobrze pamiętam całe 768MB RAM, a autorowi tematu właśnie szło o to, żeby było jej zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tusl2-c Asus również twierdzi ze sie nie da. A to nieprawda.

 

Dokładnie, to by znaczyło że znów by musiał być inny rozstaw nóżek. No halo... FC-PGA3??

 

Czyli radzicie by zaryzykować, i kupić płytę Asus TUV4X ? Próbowałem znaleźć w necie kogoś, kto ma tę płytę, proca i jest dobrze. Niestety nie odnalazłem takiego przypadku. Natomiast na elektrodzie.pl jest taki post:

 

"Otóż zakupiłem niedawno procesor do tej płyty PIII Tualantin 1.4 512 L2. Wszystko niby ok płyta go obsługuje. Najlepsze sie zaczeło po zamontowaniu i odpaleniu zasialnia. Linux wstał bez problemu wykrył procesor, uruchomił sie bez problemu szybko i w ogóle. Jednym słowem działa. Chciałem zainstalowac Windowsa 2000 prof. i pojawił sie zonk. POST przechodzi i tyle ... ekran się świeci na czarno nie gaśnie. Nie startuje nawet instalator..., nawet boot menager nie startuje. Najdizwniejsze jest jednak, że jak puszczę zegar na 1050 Mhz wszystko idzie( magistrala wtedy ma 100 Mhz). Wystarczy że przesune mag. na 101 i też nie wstaje. CO SIE DZIEJE ? MA KTOŚ POMYSŁA ? A i jeszcze jedno bios w wersji 1006 Beta 002"

 

I jak to zinterpretować ?

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmoduj ABITA BX133 na plecach mobo pod te proce(Tualatiny) i będzie śmigał.

 

A byłbyś w stanie zmodować Abita VH6T ? Z info które mam, to działa na nim P III 1,3GHz. Więc trzeba go tylko troszkę docisnąć :) Pamiętaj, że mam Abita ST6 i musi być poważny zysk by go zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co sie bardziej oplaca brac pentuma 1.4 512 cache czy 256 cache dóża jest roznica wydajnosci miedzy nimi jesli chodzi np. o gry. czy ten 256kb cahe wiecej daje cos czy moze lepiej kupic jakiegos selekta pentum 1.4ghz 256kb co idzie 1.6ghz który bedzie wydjniejszy. nooczywiscie tez nurtujre mnie to ze tak samo jak zalozyciel temtu szukam plyty co by obslugiwala co najmniej 1GB ramu i maial dobre OC. dzięki z góry za szczegółowe wypowiedzi. :D

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co sie bardziej oplaca brac pentuma 1.4 512 cache czy 256 cache dóża jest roznica wydajnosci miedzy nimi jesli chodzi np. o gry. czy ten 256kb cahe wiecej daje cos czy moze lepiej kupic jakiegos selekta pentum 1.4ghz 256kb co idzie 1.6ghz który bedzie wydjniejszy. nooczywiscie tez nurtujre mnie to ze tak samo jak zalozyciel temtu szukam plyty co by obslugiwala co najmniej 1GB ramu i maial dobre OC. dzięki z góry za szczegółowe wypowiedzi. :D

 

PIII-S 1400 ~ 230PLN

PIII 1400 ~ 180PLN

Celeron 1100@1467 - 55PLN

 

Imo nie opyla się w ogóle brać ani PIII ani PIII-S.

 

Zasadniczo chyba każdy Cielak Tulipan 1100 poleci na 133Mhz FSB, niektóre 1200 i rzadko które 1300...

 

A byłbyś w stanie zmodować Abita VH6T ? Z info które mam, to działa na nim P III 1,3GHz. Więc trzeba go tylko troszkę docisnąć :) Pamiętaj, że mam Abita ST6 i musi być poważny zysk by go zmienić.

A po cholerę coś modować, jak ta płyta obsługuje FC-PGA2?? Jak daje radę z 1.3 to da radę i z 1.4

Płytka konkretna, jak TUV4X. Jak masz pod ręka to sprawdź czy działa twój PIII-S, to będzie jasne czy serwerówki chodzą czy też nie.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIII-S 1400 ~ 230PLN

PIII 1400 ~ 180PLN

Celeron 1100@1467 - 55PLN

 

Imo nie opyla się w ogóle brać ani PIII ani PIII-S.

 

Zasadniczo chyba każdy Cielak Tulipan 1100 poleci na 133Mhz FSB, niektóre 1200 i rzadko które 1300...

A po cholerę coś modować, jak ta płyta obsługuje FC-PGA2?? Jak daje radę z 1.3 to da radę i z 1.4

Płytka konkretna, jak TUV4X. Jak masz pod ręka to sprawdź czy działa twój PIII-S, to będzie jasne czy serwerówki chodzą czy też nie.

 

A jak bym miał pentiuma 3 1.4ghz 256kb slekta co biega 1.6ghz bez zajękniecia i porównumał go do serwerowego 512bk to krry bedzie wydniejszy pod warunkiem że ten serwerowy bedzi prcowal z predkoscia 1.4ghz a ten drugi 1.6ghz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX obsluguje 1024 MB i jest szybszy od i815.

Stosowanie OC na tusl czesto tracic sens, szczegolnie na P3 (prockach x133) bo choc taki tualatin 1.4 poleci nawet na 1.7 to AGP przestawi sie na x2 a i pamieci wtedy tez nie pojdzie 1:1. U mnie RAM 1:1 przy cl2 idzie przy magistrali max 155 i wtedy wydajnosc jest porownywalna z najwyzszymi mozliwymi do uzyskania ustawieniami magistrali dla tego proca, a zanizonymi dla ramu i pci i z pewnoscia nie sa to wyniki lepsze nawet od tych jakie mozna uzyskac na BX z tualatin mod. AGP i tak bedzie na jednym i na drugim x2. na pierwszym bo sie przestawi, a na drugim bo nie obsluguje wyzszej. a roznice miedzy magistrala 155 815-ki, a 155(max) BX zniweluje to ze jest szybszy i to, ze obsluguje 1024MB a nie 512MB ramu jak i815. z tego wzgledu nie warto zmnieniac dobrego BX-a na 815 i w ogole na zadna inna plyte pod pIII. jak juz to przesiasc sie wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co sie bardziej oplaca brac pentuma 1.4 512 cache czy 256 cache dóża jest roznica wydajnosci miedzy nimi jesli chodzi np. o gry. ...

 

W tym temacie masz jak kręci się mój P III 1,4GHz, 512KB L2.

 

2537163[/snapback]

A po cholerę coś modować, jak ta płyta obsługuje FC-PGA2?? Jak daje radę z 1.3 to da radę i z 1.4

Płytka konkretna, jak TUV4X. Jak masz pod ręka to sprawdź czy działa twój PIII-S, to będzie jasne czy serwerówki chodzą czy też nie.

 

Gdybym miał pod ręką to natychmiast bym przetestował. Tak więc w grę wchodzi zakup w ciemno. Jeśli naprawdę jesteś pewny, że będzie chodziła, to chyba zaryzykuję, no bo co mam biedny zrobić :) Chociaż nie ukrywam, że chciałbym mieć choć jeden przykład, że Abit VH6T obsługuje te cpu. Znalazłem taki post, ale czy można go jednoznacznie pozytywnie zinterpretować ?

 

My PIII 1.4 goes up to 1753mhz (10.5x167) on 1.45v but the PCI & AGP start causing problems (no 1/5 divider), i've primed it at that for over a day with no errors. unfortunatly I killed my VH6T so i had to look for a replacement.

 

BX obsluguje 1024 MB i jest szybszy od i815.

Stosowanie OC na tusl czesto tracic sens, szczegolnie na P3 (prockach x133) bo choc taki tualatin 1.4 poleci nawet na 1.7 to AGP przestawi sie na x2 a i pamieci wtedy tez nie pojdzie 1:1. U mnie RAM 1:1 przy cl2 idzie przy magistrali max 155 i wtedy wydajnosc jest porownywalna z najwyzszymi mozliwymi do uzyskania ustawieniami magistrali dla tego proca, a zanizonymi dla ramu i pci i z pewnoscia nie sa to wyniki lepsze nawet od tych jakie mozna uzyskac na BX z tualatin mod. AGP i tak bedzie na jednym i na drugim x2. na pierwszym bo sie przestawi, a na drugim bo nie obsluguje wyzszej. a roznice miedzy magistrala 155 815-ki, a 155(max) BX zniweluje to ze jest szybszy i to, ze obsluguje 1024MB a nie 512MB ramu jak i815. z tego wzgledu nie warto zmnieniac dobrego BX-a na 815 i w ogole na zadna inna plyte pod pIII. jak juz to przesiasc sie wyzej.

 

U mnie PIII 1,4GHz, chodzi na FSB 152, przy dzielniku 4:4:1 i AGP x4, czyli RAM chodzi 1:1 z cpu.

 

Po drugie przecież ten temat nie dotyczy "wejścia" na i815, tylko "wyjścia" z i815 na inny chipset :wink:

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no poczytałem troszkę i pewnie tez kupie sobie tualatina p3-s 1.4ghz i oczywiście płytę na chipsecie via co by miała obsługuje przynajmniej 1gb ramu i miła OC i dało się tak przetaktować jak to robił Virtus. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może coś z rimmami ? ponoć są szybciutkie , a drowanie 2x512 na allegro nie jest aż takie trudne :)

tańsze

http://allegro.pl/item175426038_2x_512mb_k...mm_okazja_.html

 

i drorzsze

http://allegro.pl/item173883674_512_mb_rim...ida_tanio_.html

 

http://allegro.pl/item174243376_kingston_5...dram_pc800.html

 

http://allegro.pl/item174245657_samsung_51...dram_pc800.html

 

http://allegro.pl/item175529943_512_mb_rim...ja_gw_f_v_.html

 

to już rasowe 800mhz z tego co pamiętam p3 + rimmy były dużo wydajniejsze niż amd + rimmy :) pamiętajcie że trzeba mieć 2 kości !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...