Skocz do zawartości
-==MORDI==-

C2d+7600gs Czy X2 3800+7900gs?

Rekomendowane odpowiedzi

@ Mordi

 

Nie powiedziałeś o którego C2D chodzi .

 

Generalnie te z przedziału 4300-6400 ( może nawet 6600) w zestawie z 7600GS powinny być wolniejsze niż X2 3800+ z 7900GS .

 

chyba że trafisz na grę która mocno korzysta z CPU i gdzie VGA jest druga w kolejności .

 

4300/6300 można ładnie podkręcić , po OC powinna się zrównać lub nawet być szybsza niż X2 3800+ OC i 7900GS .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Jeśli nic nie będziesz w kompie zmieniał przez ok rok-półtora kup x2 + 79gs, natomiast jeśli planujesz zmianę kart w najbliższym czasie lub jak napisałeś dokupienie 2 ( co nie będzie opłacalne ze względu na premierę 83/86xx) kup c2d. Proste.

 

PS. nawet wykręcone c2d + 7600gs nie będzie szybsze od x2 i 7900gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić. Np. płyta Abit K9N (o ile dobrze pamiętam model, na NF 4 Ultra - cena 300 zł) do tego Athlon X2 3800+ za 400 zł i masz razem 700 zł. Za tyle to kupisz C2D 6300 (ten nie najtańszy, ale drugi w kolejności) i przyjdzie wydać Ci jeszcze jakieś 400 zł na porządną płytę. Athlony X2 mają tańsze dobre płyty główne. Jesli grasz to C2D wiele nie da w połączenie z 7600GS - moim zdaniem to przerost formy nad treścią. CPU ma wpływ na wydajność, ale nie taki jak lepsza karta graficzna. Jeśli nie tylko grasz, to moze weź dobre chłodzenie na procka i więcej RAMU? Ja osobiście proponuje Ci coś takiego:

Athlon X2 3800+ wersja EE - 65W - ok. 400 - 420 żł

Płyta Abit K9N - ok. 300 zł (NF 4 Ultra to nadal dobry chipset - przynajmniej wszystko na nim działa i nie grożą Ci problemy z niekompatybilnośćią - jeszcze jeszcze płyta DFI Infinity UltraII M2-G coś tam - 50 zł droższa, ale to jeśli zamierzasz podkręcać)

Ten abit ma pasywne chłodzenie chipsetu i mosfetów więc do kompa do ogólnych zastosowań będzie ok.

Karta graficzna - albo 7600GS Galaxy Zalman 256MB 1,4ns za 362 zł w znak.pl albo 7900GS Galaxy Zalman 256MB 1,2 za 665 zł w proline.pl Kart pomiędzy się po prostu nie opłaca brać - 7600GS ładnie podkręcisz.

Reszte kasy możesz zostawić na więcej RAMU/chłodzenie/większy dysk/inne akcesoria. Ja wolę kupić zestaw na średnich częściach, ale taki, ze wszystkie jego parametry będą uśrednione - odpowiedni proc do grafy, ilości RAMU. Natomiast w wypadku C2D będziesz mieć szybki procesor a niezbyt dobrą kartę graficzną, a różnice paru sekund w Winrarze czy w bootowaniu systemu chyba nie są wystarczającym argumentem IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Bart_x@

Ten ABIT kosztuje 250 zł.

Procesor niech bierze X2 3600+, szkoda kasy na drugie 512 kB cache, 3600+ chodzi po 330 zł w apollo.pl (BOX)

 

Czyli wychodzi 580 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta nie wiadomo co AMD zaprezentuja w postaci Barcelony moze sie okazac , ze obecna przepasc w wydajnosci zostanie zniwelowana w znacznym stopniu i wtedy nie bedzie problemu z wydajnoscia na platformie am2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Bez przesady z tą przepaścią, X2 3600+ lekko podkręcisz i już w niektórych zadaniach może się zrównać z E4300/6300.

 

Zresztą sami decydujcie, X2 3600+ 330 zł nówka, a E4300 ponad 650 zł nówka. 2 razy tyle, a różnicy aż takiej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralbym AMD + 7900GS od Palita. Az tak wielka moc obliczeniowa C2D przy ogladania netu i sluchania muzyki czy tam graniu Ci sie nie przyda, a zawsze pare groszy w kieszeni.

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest bardzo dużo postów dokłądnie tego samego typu.

Zgadzam się całkowicie z: piotralek, Winter, BArt_X, eQ...

 

Tak czy owak liczy się kasa. Ona jest najważniejsza! Chcesz kupić jak najlepszy sprzęt za jak najmniejszą kasę + do tego, żeby jak najdłużej on służył na poziomie.

Przede wszystkim ludzie polecają Galaxy/Palit. Sam mam Galaxy, ale jak kupowałem, to Palitów jeszcze nie było. Teraz Galaxy za bardzo się ceni w niktórych przedziałach cenowych ( najbardziej popularnych ). Bynjamniej Palit kreci się gorzej, ale ma lepszą cenę, w przypadku serii 7600GS od Galaxy z a tą samą cenę mamy 128MB a od Palita 256MB, co przy wydajności 7600GS po OC robi sporą różnicę. Za to w serii 7900GS Galaxy ma już porównywalną cenę z Palitem z tą samą ilością ramu. Także tutaj lepiej brać Galaxy, ale to już po zdecydowaniu na konkretne rozwiązanie, samemu trzeba to sobie przeliczyć.

Co do C2D vs X2 to niepodwarzalny fakt, że C2D jest samo w sobie wydajniejsze i kręci się lepiej od X2. Także nie ma co porównywać X2 po OC z def C2D bo to bez sensu. Jak już ktoś jednak na C2D się zdecyduje to też go potraktuje odpowiednio, także porównanie... :wink:

ALe też jak już Bart_X napisał, kupowanie jednego dobrego podzespołu i reszta słabszych... Też mnie to tak średnio przekonuje, chociaż: gdy kupimy sprzęt na krótki okres ( ton i sposób podejścia autora o tym świadczy ), że niedługo jest w stanie zaopatrzyć się w drugą/lepszą grafę ( osobiście polecam jedną, a dobrą, SLi i CF to markteing, ale olać. ), także i tu można się zastanowić. Tylko osobiście wątpię, żeby w taki sposób "C2D zdołał dogonić kiedykolwiek X2".

 

Najbardziej wymagające w sprzęcie z zastosowań autora są gry. Także najważniejsza jest grafika i to w każdej grze. Nie słyszałem od dawien dawna o grze, w której ważniejszą rolę od grafiki odgrywa CPU, w ogóle od dawna przestało się mówić o wydajności CPU a skierowano się w GPU przy wyborze sprzętu do gier. Także i tu nie należy tego nie przestrzegać, różnica w cenie pomidzy X2 3600 + ABIT a C2D i jakies równie dobre mobo pod tego CPU jest na tyle duża, że spokojnie zaoszczędzamy na grafikę o MIN jedno oczko wyżej. Dziwne jest też to, że wybór X2... to około 600, C2D... ponad 1000. Zostaje sporo ponad 400. Jakby do ceny 7600GS dołożyć 400 to myślę że z takim podejściem ( chęc niedalekiego upgreatu ), moża dołożyć już niewiele kasy pewnie niecałe 200 i pokusić się o najtańsze 8800. W ten sposób zorbisz raz a dobrze. Do tego, żeby C2D 'dorównało temu' zestawowi, to bardzo mocną grafikę trzeba by było tam wstawić a i tak nadal C2D będzie słabsze, bo C2D z 7900GS będzie o wiele słabsze od X2 z 8800 a cena nadal będzie dużo na plus dla AMD... Także :wink:

Druga opcja, kup teraz X2 i 7600GS a za pół roku sprzedaż tego GS po cenie obecnego 6600GT i dołożysz obecne 400 + to co chcesz w przyszłości dołożyć i wtedy kupisz sobie dobrą grafikę na tamte czasy ( kto wie, co to będzie, ale wiele się pojawi... ) i wtedy będziesz miał super zestawik.

 

A więc jak widać, wszystko to kwestia podejścia, która zależy od kasy i potrzeb.

 

W ostatnim sposobie przez najdłuższy okres czasu korzystasz z niego komfortowo, choć nigdy nie pograsz sobie w taki sposób na max detalach. W sposobie z x2 i 8800 bedziesz mogł przez pewien czas się bardziej cieszyc, ale ten czas szybko przeminie. Tak to już jest w komputerach. Albo kasa, albo kompromis. Ja wybieram kompromis, bo nie mam kasy i najbardziej polecam Ci ostatnie rozwiązanie, jak i wszystkim innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Powiem tak jak masz kasę i duże potrzeby do C2D jest wart każdej złotówki ale jak nie masz kasy a mocniejsza karta jest dla ciebie ważniejsza to czemu by nie oszczędzić i kupić 3600+? Kiedyś jakbyś miał brać 3800+ to bym polecił e6300 ale o dziwo ceny 3800+ spadły a E6300 wzrosły więc teraz oba proce są warte swojej ceny :wink: Chociaż intel mógłby już zacząć spuszczać ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jedno pytanie, bo sam przymierzam się do zakupu kompa :wink: Jaka jest różnica wydajnościowa pomiędzy X2 3600+ a 3800+? Wiem, że ten drugi ma 2x więcej cache L2. W pierwszym to tak jakby 2 Semprony, a w drugim 2 Athlony 64. Jaki to ma wpływ na wydajność? Bo 3600+ jest ok, ale jakoś mnie to nie przekonuje, bo to tak jakby kupował okrojoną wersję. No ale w proline.pl jest już za 325 zł, a 3800+ zaczyna się od 400... Pierwotnie chciałem kupić Athlona 64 3200+ (do tego DFI Infinity wersja bez SLI), który kosztuje 275 zł. Co do zastosowań - wszystkiego po trochu. Jednak dobra wydajność w środowisku Windows XP (nie Vista) też jest dla mnie ważna, bo dość dużo czasu spędzam w samym Windowsie. W sumie to wolałbym zamiast 7600GS i X2 3800+ kupić 64 3200+ albo X2 3600+ i najtańszą 7900GS. Co Wy o tym myślicie? Czy są zaplanowane może jakieś obniżki cen? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że miałem naprawdę dobrego x2 i do tego szybkie bh6, po przesiadce na c2d i w miarę ok mem we wszystkich grach odczułem spory wzrost klatek, że w końcu postanowiłem nie zmieniać grafy. C2D daje kopa, ale teraz patrząc na ceny am2 i co ma się pojawić chyba jednak wziąłbym x2 i lepszą grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko tyle powiem: PATRZ NA SIG

 

Chyba jako jedyny wiem co mówię bo wiem co miałem! Polecam Ci jednak C2D i 7600gs. Grafikę w każdej chwili możesz wyrzucić (płyty głównej, procesora i chłodzenie NIE). Jeszcze przy nowej seri 8300 i 8600 oraz od ATI cała plejada, wybór jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 plus wydajniejsza grafa bedzie lepszy do gier. Do pozostalych zastosowan spokojnie wystarczy dowolny procesor.

Błagam, nie piszcie takich bzdór... :mur: . Za takie coś to się powinno zamykać... Po zmianie z Athlona 3000+ na C2D E6600 odczułem ogromną różnicę w konwertowani filmów. Teraz 5 minut, dawniej 60. Jak patrze na takie posty, to mi się nóż po prostu otwiera w kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: zależy czy się godzisz na obniżenie rozdzielczości w grach.

Jeśli grafa nie wyrabia, to się obniża rozdzielczość i jest płynnie, a jak procek nie wyrabia, to można tylko przeklinać i grać dalej.

Niektórzy jednak wolą 1280x1024 z zacinkami, niż w pełni płynne 1024x768. To jest takie uogólnienie, bo jednak do większości gier X2 podkręcony na 2,8Ghz wystarczy w zupełności do uzyskania 40fps, są jednak wyjątki.

 

W tym przypadku dożo zależy, czy planujesz zmianę karty w przeciągu pół roku. Kartę łatwiej wymienić, niż platformę, ale jeśli nie chcesz na długo nic zmieniać, to bierz x2 i 7900gs.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Błagam, nie piszcie takich bzdór... :mur: . Za takie coś to się powinno zamykać... Po zmianie z Athlona 3000+ na C2D E6600 odczułem ogromną różnicę w konwertowani filmów. Teraz 5 minut, dawniej 60. Jak patrze na takie posty, to mi się nóż po prostu otwiera w kieszeni...

Jaaaasneee... a X2 jest tak słaby, że robi to w 5 godzin, bo C2D rox hard baby :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, nie piszcie takich bzdór... :mur: . Za takie coś to się powinno zamykać... Po zmianie z Athlona 3000+ na C2D E6600 odczułem ogromną różnicę w konwertowani filmów. Teraz 5 minut, dawniej 60. Jak patrze na takie posty, to mi się nóż po prostu otwiera w kieszeni...

Ale on to chce oprocz grania do netu i filmow czyli ogolnego domowego uzytku ;)

Nie pisze ,ze planuje zajac sie kompresja terabajtow danych albo kodowaniem setek godzin filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORDI

 

IMHO C2D będzie bardziej przyszłościowym wyborem, to nowsza technologia z całym bogactwem inwentarza.

Poza tym za jakiś czas, gdy ceny spadną wymienisz grafe na GF 8xxx i wtedy C2D nie będzie jej ograniczać w takim stopniu jak 3800+X2 (liczenie fizyki w grach - szczególnie multiplayer).

Dodatkowo moc procesora wykorzystasz w większej liczbie zastosowań niż samą kartę graficzną.

 

Bierz C2D+7600Gs!

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

Przekonaliście mnie, bo w sumie łatwiej mi bedzie zmieni VGA niz platforme... Biore C2D+7600gs bo i tak nie gram w bardzo wysokich rozdziałkach. w przyszłości dokupie sobie te same memorki i lepsza vga. Thx 4 help.

 

 

 

 

ps A może ktoś sie wypowie kto ma c2d+7600gs?

 

 

ps2 to moj konfig

 

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX630 zł

 

Płyta główna:Asus P5B /iP965/425 zł

 

Pamięć RAM:GoodRam 1GB PC667 CL5239 zł

 

Karta graficzna:Palit Geforce 7600GS Sonic 256MB DDRIII /128bit/ TV DVI 339 zł

 

A i jeszcze jedno czy np FEAR dobrze będzie chodził?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...