Skocz do zawartości
paczka

Fortron Fsp350-60mdn Vs. Procomp Lek9 400w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie wytłumaczcie mi jak to jest, że badziewny Procomp LEK9 400w bez broblemu uruchamia Athlona 64 SanDiego 3700+ na ECS nForce 3 s.939 z AGP ,a polecany Fortron FSP350-60MDN sobie z tym nie radzi. Natomiast oba zasilacze nie mają problemu z uruchomieniem Athlona 2200+ na płycie MSI kt333. Jaka jest różnica między tymi zasilaczami?. Posiadam jeszcze Modecoma 350 GTF, z którym jest ta sama sytuacja jak z Fortronem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może z fortronem jest coś nie tak?

Spotkałem się raz z procompem 400W (nie pamiętam modelu,chyba ky400, niby z pfc..) no i na tym procompie komp mi nie wstawał, na fortronie 350mdn leci jak złoto.Fortron ma też chyba lepsze natężenia prądu na liniach 5 i 12v.

 

Ale temu procompowi to bym jednak nie ufał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może z fortronem jest coś nie tak?

Spotkałem się raz z procompem 400W (nie pamiętam modelu,chyba ky400, niby z pfc..) no i na tym procompie komp mi nie wstawał, na fortronie 350mdn leci jak złoto.Fortron ma też chyba lepsze natężenia prądu na liniach 5 i 12v.

 

Ale temu procompowi to bym jednak nie ufał :wink:

Cieszyłbym się gdyby było normalnie czyli na badziewiu nie chodzi, a na normalnych zasilaczach działa. Jednak jest na odwrót.

 

 

Mogą być 2 przyczyny:

1. Fortron na skutek reakcji wbudowanych zabezpieczeń nie rusza.

 

2. Fortron nie lubi się z twoją płytą główną.

Czytałem temat o Delcie, którą również Ty zakupiłeś i o kłopotach z odpalaniem kompów na niej. Myślisz, że z tym Fortronem może być tak jak z tymi deltami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem miernik do ręki i porównałem oba zasilacze. Obydwa dają 5v na szarym gdy są załączone oraz 5v na fioletowym zarówno gdy są załączone i wyłączone. Pobawiłem się tym miernikiem. Pomierzyłem wszystkie napięcia, posprawdzałem masy i podłączyłem po raz kolejny tego Fortrona i ......... :blink: odpalił ale......wyłączyłem i już nie odpalił. Zauważyłem, że odpalił wtedy gdy włączając przełącznik na zasilaczu, gniazdo karty sieciowej mrugnęło żółtym światełkiem (Kabel od sieci cały czas w gnieździe). Natomiast po wyłączeniu kompa zółte światełko karty sieciowej świeci się cały czas. Wyłączenie i włączenie przełącznikiem zasilacza już nie spowodowało mrugnięcia. Światełko pali się cały czas. Wyszedłem z domu na pół godziny, wróciłem, znowu przełączyłem przycisk na zasilaczu.Światełko mrugnęlo, komp odpalił :lol2: .Co Wy na to ???.

Zaraz popatrze do BIOSU czy nie mam tam ustawione Wake up by LAN czy cuś ale nie sądze.

O co kurde chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego jak zrobić żeby zasilacz działał. Tzn. Podłączam wtyczkę ATX do płyty wtedy gdy na zasilaczu przycisk wyłącznika jest w pozycji "1". Na gnieździe karty sieciowej jest taka kontrolka (dioda), która jeżeli pali się pełnym światłem to zasilacz będzie działał.Jeżeli nie pali się pełnym światłem(żarzy się) albo w ogole to nie ma możliwości uruchomienia komputera. Muszę wkładać i wyjmować wtyczkę dopóki ta kontrolka nie zapali się pełnym światłem.Jeżeli odłącze zasilanie przez wyjęcie kabla albo wyłącznikiem na zasilaczu to pozostaje tylko zabawa z wtyczką ATX. Jeżeli nie będe odcinał zasilania to komputer będzie się włączał za każdym razem.

Skomentujecie? :wink:

Edytowane przez paczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będe odcinał zasilania to komputer będzie się włączał za każdym razem.

Skomentujecie? :wink:

:damage_wall:

 

Oszalałeś? Daj sobie spokój. I zostaw w spokoju Fortrona.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwałem, że w ten sposób to skomentujecie :lol2: . Ale chiałbym w końcu dojść do jakiś konkluzji czy problem tkwi w płycie czy w zasilaczach. Bo jeżeli działa 1 na 4, a do tego ten 1 jest najgorszy z tych wszystkich to chyba nie mogę z przekonaniem stwierdzić, że problem tkwi w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwałem, że w ten sposób to skomentujecie :lol2: . Ale chiałbym w końcu dojść do jakiś konkluzji czy problem tkwi w płycie czy w zasilaczach. Bo jeżeli działa 1 na 4, a do tego ten 1 jest najgorszy z tych wszystkich to chyba nie mogę z przekonaniem stwierdzić, że problem tkwi w płycie.

Wyjmi tak parę razy jeszcze i będziesz miał nowe konkluzje: "kupiłem popsuty zasilacz i na własne życzenie popsułem reszte kompa".

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmi tak parę razy jeszcze i będziesz miał nowe konkluzje: "kupiłem popsuty zasilacz i na własne życzenie popsułem reszte kompa".

No właśnie w tym problem, że moim zdaniem on nie jest popsuty. Dlaczego? Dlatego,że na płycie MSI KT3 Ultra2 działa bez zarzutu.

To może zacznę jeszcze raz od początku :

 

Modecom 350 GTF by FSP

 

płyta ECS nForce2 s.939 : nie uruchamia sie komputer

płyta MSI KT3 Ultra2 : komputer się uruchamia

 

 

 

Fortron 350-60 MDN

 

płyta ECS nForce2 s.939 : nie uruchamia sie komputer

płyta MSI KT3 Ultra2 : komputer się uruchamia

 

 

 

POWER 500W (nie wiem co to za zasilacz ale jest przyzwoicie cięzki, działa u brata na płycie ASUS K8N-E s.754)

 

płyta ECS nForce2 s.939 : nie uruchamia sie komputer

płyta ASUS K8N-E s.754 : komputer się uruchamia

 

 

Procomp Lek9 400w

 

płyta ECS nForce2 s.939 : komputer się uruchamia

płyta MSI KT3 Ultra2 : komputer się uruchamia

 

 

 

 

p.s.

Komentarze mile widziane :wink:

Edytowane przez paczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć "o ja głupia cip*".

Instrukcja do płyty, strona 9.

tabelka "jumper settings".

Description - Power Source Selection.

1-2: +5V

2-3: +5v Standby Voltage

Po ustawieniu trzech zworek w tryb 2-3. Wszystko działa jak powinno.

Człowiek się uczy całe życie :oops: .

:lol2:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...