Skocz do zawartości
SU8Z3R0

Zamiana Modemów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zainteresowałem się kwestią mojego połączenia z Internetem.

Otóż podłączony jestem przez sieć kablową. Dysponuję modemem Mot SB5100 (co może jest nie istotne). Moje łącze jest asymetryczne i wynosi odpowiednio 512/256.

Ostatnio czytałem na temat adresu MAC i pochodnych tego tematu. Zainteresowała mnie jedna kwestia, jeśli ten modem (DOCSIS) pobiera za każdym razem gdy się łaczy z ISP informacje ile pakietów mogę odbierać, tudzież, jaką będę miał prędkość połączenia (a więć provider odczytuje z mojego modemu MACa), to czy posiadając w tej samej sieci, w innym domu inny modem mogę je zamienić? Tamten ma połączenie 1024kbs. Jeśli pod tamten modem (jego MAC) u providera zarejestrowana jest szybsza prędkość, to czy zwyczajnie podłączając go u mnie, zamiast mojego modemu będzie 1mb czy 512?

Równie dobrze mógłbym dokonać phisingu tamtego Maca u mnie w domu, a na tamtym phisingu mojego, ale to zdaję się już mniej legalne. Zresztą, sama zamiana jest już co najmniej wątpliwa, ale dodam, że tamten modem służy w rodzinnej firmie i nikt go specjalnie nie używa. Nie mam zamiaru nikomu go kraść ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...