Skocz do zawartości
pmp

Eheim 1048, 7 Bloczków I Przepływ Wody

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu - buduje swoje pierwsze WC - no i chyba mam chwilowy problem związany z pompką. Moje pytanie kieruje do posiadaczy takiej pompki jak moja, wszak przez marzec i kawałek kwietnia miałem zamiar jej używać, i nie wiem czy przedstawiona niżej sytuacja jest normalna ?

 

Do filmu rodem z hollywood z układu odpiąłem 2 bloczki których nie widać w obiektywie, ale sytuacja nie różni się wiele - pompka głośniej burczy, chociaż i przy tym co widać nie jest cicha :( Cicha jest tylko wtedy kiedy jest sama w wiaderku :(

 

Przechodząc do meritum - jak bardzo marny jest pokazany tu przepływ wody ? Czy może jest on wcale nie marny jak na tą pompkę?

Z lenistwa nie sprawdzałem jak sprawa się ma na 1, 2, 3 itd. bloczkach. No i czy to normalne że im większe obciążenie (np. cały układ lub też przyciskanie węża wylotowego) tym EHEIM zaczyna bardziej pyrkać ?

 

Jakość filmu - pełną gębą 1080p :banana: LINK (3 MB, AVI)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompce zrób teflon mod , powinna się uspokoić z moim hydorkiem to pomogło i ciągną 4 bloki reza i faiciora ....

Ja podobne testy robiłem na eheimie 1250, mam go do dziś i pierdzi jak głupi, ale mam wirnik zepsuty ale przy nowości nie spadał jej przepływ przy 3 blokach, znaczy ja tego nie zauważyłem ....

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej średnicy węży używasz. Jeśli 8/10 to przestaw się na 10/13. U mnie na 1250 woda nieco zwolniła po dołożeniu F2G ze względu na to, że wąskie otwory nawiercone w topie głównie hamują przepływ.

 

BTW na 7 bloków twój Eheim jest stanowczo za słaby. Lepiej już kupić CWU jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po edycji pliku na AVI wszystko smiga...

Wiadomo, ze nie bedzie tak samo dzialala "gola" pompka, jak po podlaczeniu 5 blokow ale moim zdaniem nie ma powodow do paniki dopoki tego nie podlaczy sie w calosc i zamknie uklad...

Trzeba monitorowac temp wody, chlodnic i tego co jest chlodzone woda i szybko okaze sie czy jest OK, czy jest OK-nie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej średnicy węży używasz. Jeśli 8/10 to przestaw się na 10/13. U mnie na 1250 woda nieco zwolniła po dołożeniu F2G ze względu na to, że wąskie otwory nawiercone w topie głównie hamują przepływ.

 

BTW na 7 bloków twój Eheim jest stanowczo za słaby. Lepiej już kupić CWU jak coś.

F2G ma male opory. Otwory ma odpowiedniej wielkosci. Otwory maja srednice cos kolo 11,5mm.

BTW co to znaczy waskie otwory?? Bo tak przypadkiem otwory moga miec mala srednice jak juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

BTW na 7 bloków twój Eheim jest stanowczo za słaby. Lepiej już kupić CWU jak coś.

Chyba CO - CWU nie mają imponujących osiągów - ok 700l/h i 1.2m podnoszenia... więc tyle co byle jaki eheim.... choć ja osobiście uważam że Laing DCC zupełnie starcza i niepotrzebna jest CO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 7 blokach zobaczysz różnicę, zapewniam cię. Co do oporów F2G to eksperyment wykonałem doświadczalnie a nie teoretyzowałem, zobacz mojego siga.

Po dołożeniu go do układu opory zauważalnie wzrosły. Nie chodzi mi o samą budowę w miedzi, lecz o budowę topu, to on sprawia, że woda napotyka duże opory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba CO - CWU nie mają imponujących osiągów - ok 700l/h i 1.2m podnoszenia... więc tyle co byle jaki eheim.... choć ja osobiście uważam że Laing DCC zupełnie starcza i niepotrzebna jest CO....

 

No teraz to sie pograzyles. (sorry za sarkazm nie moglem sie powstrzymac). CO ma 1,2m podnoszenia slupa wody?? No nie zartuj sobie......

Wytlumacz mi w takim razie jakim cudem pompa Grundfos'a w ukladzie ogrzewania u mnie w domu napedza 14-15 grzejnikow polozonych na 3 poziomach (roznica okolo 10m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek: nie wiem czego miałem się spodziewać, to moje pierwsze WC. Myślałem, sądząc po wypowiedziach niektórych osób że EHEIM 1048 jest czymś lepszym...

 

Kolejna próba z Laign D5VC w środku tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

No teraz to sie pograzyles. (sorry za sarkazm nie moglem sie powstrzymac). CO ma 1,2m podnoszenia slupa wody?? No nie zartuj sobie......

Wytlumacz mi w takim razie jakim cudem pompa Grundfos'a w ukladzie ogrzewania u mnie w domu napedza 14-15 grzejnikow polozonych na 3 poziomach (roznica okolo 10m).

 

za to ty pogrązony już jesteś :mur: :mur: :mur: Umiesz czytać?? :mur: :mur: :mur: :mur: te 15 grzejników nie jest zailane przez pompę CWU - tylko CO :mur: :mur: :mur: Jak byś wysilił tylko trochę swój Kubusiowy rozumek to byś sam doszedł do wniosku że im większa wysokość podnoszenia tym mniej spada przepływ w układzie przy zwiększaniu oporów (dodawania kolejnych bloków) . Chcę cię poinformować, skoro nie wiesz, że CWU są do innych celów - nie do grzejników a by utrzymywać obieg wody - a do tego niepotrzebne są imponujące osiągi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ty pogrązony już jesteś :mur: :mur: :mur: Umiesz czytać?? :mur: :mur: :mur: :mur: te 15 grzejników nie jest zailane przez pompę CWU - tylko CO :mur: :mur: :mur: Jak byś wysilił tylko trochę swój Kubusiowy rozumek to byś sam doszedł do wniosku że im większa wysokość podnoszenia tym mniej spada przepływ w układzie przy zwiększaniu oporów (dodawania kolejnych bloków) . Chcę cię poinformować, skoro nie wiesz, że CWU są do innych celów - nie do grzejników a by utrzymywać obieg wody - a do tego niepotrzebne są imponujące osiągi...

Po 1. Kazdy sie moze pomyslic. Ja sie do bledu przyznaje i tyle.

po 2. Panie kolego prosze mnie nie obrazac piszac to co napisales

Po 3. Zmien posta grzecznie Cie prosze

Po 4. Jak sie Tobie nudzi to powal glowa w mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, Kyniek - przenieście swoje prywatne wątpliwości gdzieś indziej, nie pierze się brudów przy wszystkich.

 

Jacek-Placek: nie znalazłem lepszej alternatywy, a co do głośności - kolega który sprzedaje mi te pompki, mówił że głośne jak ciśnieniomierz elektryczny gdy pompuje powietrze do rękawa, trafne to porównanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, Kyniek - przenieście swoje prywatne wątpliwości gdzieś indziej, nie pierze się brudów przy wszystkich.

A kto tu brudy myje?? Bez przesady. Ja tylko napisalem co mi sie nie podoba w wypowiedzi Kynka i tyle. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek-Placek: nie znalazłem lepszej alternatywy, a co do głośności - kolega który sprzedaje mi te pompki, mówił że głośne jak ciśnieniomierz elektryczny gdy pompuje powietrze do rękawa, trafne to porównanie ?

Mój Laing jest naprawdę cichy, właściwie go nie słyszę. A na Eheimie się zawiodłem

 

Polecam lakturę wątku o Laingach - można też trafić na warkota :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp pisze o laingu d5 a nie dcc :]

W układzie bez bloków ;) (rez + pompa) na 1 biegu jest cichszy od dcc, na 5 już drga i wydaje z siebie głośniejszy dźwięk. Jak go wsadzisz do układu z 7 blokami to będzie cichy zresztą wyregulujesz sobie prędkość ;),a co za tym idzie hałas. Fajna pompka, tylko brzydka :(

Do WC Twojego (w sigu) starczy laing dcc mocniejsza wersja. Dokupisz rezerwuar alphacoola i jest super.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp pisze o laingu d5 a nie dcc :]

W układzie bez bloków ;) (rez + pompa) na 1 biegu jest cichszy od dcc, na 5 już drga i wydaje z siebie głośniejszy dźwięk. Jak go wsadzisz do układu z 7 blokami to będzie cichy zresztą wyregulujesz sobie prędkość ;),a co za tym idzie hałas. Fajna pompka, tylko brzydka :(

Do WC Twojego (w sigu) starczy laing dcc mocniejsza wersja. Dokupisz rezerwuar alphacoola i jest super.

Dzięki za opinię - ładna być nie musi, bo u mnie w obudowie komputera woda kończy się na bloczkach i wężach - dalej poleci chwilowo na podłoge do pompki/rezika (już zamówiłem Alphacoola) a potem do osobnej skrzynki :)

 

Anyway, EHEIM posysa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na D5V i mam nadzieje to już koniec, bo budżet na WC wyczerpałem do cna.

 

Ostatnią fotką jaką zrobiłem były bloczki na płycie - które i tak musiałem zdejmowac :( Chwilowo w oczekiwaniu na D5V lecę na AC, czekam również na bloczek/płaskownik do przejścia przez obudowę (ślusarka robota) a kolejna próba wodowania - w weekend.

 

Szatańskie miałem myśli przejścia na węże większego kalibru ale z pomysłu zrezygnowałem, choć nie wykluczone, że wrócę do tego.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...