Skocz do zawartości
guziq

Co To Mogl Byc Za Sos?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tydzien temu bylem we Flensburgu w Niemczech. Byla tam restauracja w ktorej sie stolowalem. Nazwa jej (Cevapcici), jak i dania wskazywaly na kuchnie chorwacka (choc nie tylko). Regularnie jadlem tam Shnitzel mit pommes Frites (schabowy z frytkami). Strasznie smakowal mi sos jaki byl dolaczony do tego dania - ja polewalem nim frytki. Sos byl bialy, byly w nim jakies ziola jednak oprocz nich nie "plywalo" w nim nic innego (zadnych grzybow czy warzyw nie stwierdzilem). Mial konsystencje sosu slodko-kwasnego z Maca i gdyby nie te ziola bylby jedwabiscie gladki. Frytki nim polane mialy tak zajebisty smak ze trudno to opisac.

Co to moglbyc za sos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Moze jakis sosik czosnkowo-oreganowo ziolowy... tzn zilowy na pewno bo sam tak napisales, ale przeciez jest tyle ziol na swiecie. Ciezko powiedziec co to dokladnie moglo byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sos robisz w dużym kubku (dobre proporcje). Nalewasz do połowy jogurtu, potem dodajesz dwie czubate łyżki (do zupy) majonezu, następnie porządnie mieszasz, na koniec trzeba posypać estragonem i koniec. Ilość majonezu którą podałem mi pasuje, możesz dać więcej, każdy lubi inaczej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie ale imo wygodniej :) Do słoika nalewasz 2 kubki jogurtu naturalnego 2 czubate łyżki majonezu i koper, oczywiście sól i trochę cukru do smaku. Zakręcasz pokrywę i energicznie wstrząsasz :) Jeżeli dodasz czosnku (wyciśniętego czy jak to tam się nazywa) otrzymujesz jeden z najlepszych sosów czosnkowych jakie kiedykolwiek jadłem. Smaczny a zarazem nie robi takiego kapcia w buzi po skonsumowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja robię podobnie ale imo wygodniej :) Do słoika nalewasz 2 kubki jogurtu naturalnego 2 czubate łyżki majonezu i koper, oczywiście sól i trochę cukru do smaku. Zakręcasz pokrywę i energicznie wstrząsasz :) Jeżeli dodasz czosnku (wyciśniętego czy jak to tam się nazywa) otrzymujesz jeden z najlepszych sosów czosnkowych jakie kiedykolwiek jadłem. Smaczny a zarazem nie robi takiego kapcia w buzi po skonsumowaniu.

taa ale jakiej wielkości słoik?;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pizzy już mniej, do niej bardziej pasuje wspomniany tutaj sos czosnkowy. Natomiast sos który ja podałem pasuje do kanapek, naleśników ze szpinakiem, łososia pieczonego w winie białym, klusek na zimno itp. Na upartego z pizzą też można zjeść. :) Pozdrawiam i smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten sos, który ja podałem jem ze wszystkim ;) Dzisiaj konsumowałem z piersiami kurzymi w cieście i makaronem sojowym. Jem go również z tostami, parówkami, naleśnikami ze szpinakiem, pizzą, do hamburgerów, hot-dogów a nawet do maczania w nim paluszków maślanych (takie duże ;] )

 

A przypomniałem se jeszcze kilka potraw... do zapiekanek, parówek w cieście takim jak w pizzy, brokułami w cieście naleśnikowym. Po prostu imo nadaje się do większości potraw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black_war

to dokładnie ten sos!!!

Jest przepyszny, uzywam jogurtu DANONE i Majonezu Napoleońskiego.

Sos totalny wypas. Z frytkami smakuje identycznie jak ten w niemczech. Dzieki chłopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znaleziony przepis na sos do gyrosa:

 

Składniki na sos:

 

Jogurt naturalny (ok. 125 g)

pokrojony ogórek, pokrojona cebula

oliwa z oliwek, czosnek, pieprz, sól

 

Dodaj do jogurtu składniki na sos, wymieszaj, przypraw do smaku.

Imo dodac jeszcze lyzeczke majonezu i bedzie lux sosik. ;] Sam czasem robie podobny, z ta roznica, ze nie daje cebuli, a ogorka nie kroje tylko poddaje go 'obrobce' za pomoca tarki. No i dodaje jakies ziola (oregano, tymianek, koperek itp.). ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znaleziony przepis na sos do gyrosa:

Imo dodac jeszcze lyzeczke majonezu i bedzie lux sosik. ;] Sam czasem robie podobny, z ta roznica, ze nie daje cebuli, a ogorka nie kroje tylko poddaje go 'obrobce' za pomoca tarki. No i dodaje jakies ziola (oregano, tymianek, koperek itp.). ;]

 

Dzięki. Wypróbuje oba i sam zadecyduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...