Skocz do zawartości
Sh4d0W

Asus A Jakość Wykonania?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś laptopem w granicach 3k. Dość interesująca wydaje mi się oferta ASUS-a, jednak nie wiem jak u nich z jakością/trwałością/gwarancją. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć w tych kwestiach? Najlepiej, ktoś kto już ma laptopa tej firmy, dłużej niż "tydzień". ;-)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam solidny spęrzt i dobrze wykonany, napewno będziesz zadowolony. W zestawie dają torbę i mysz co pozwoli ci zaoszczędzić +/- 100zł. Masz 2 lata gwarancji na całość (bateria 1 rok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Polecam solidny spęrzt i dobrze wykonany, napewno będziesz zadowolony.

Z jakoscia wykonania klucilbym sie...natomiast ich serwis to juz kompletne dno. Temat jest na Pure(Orika/Orica). Wystarczy przeczytac. Majac do wyboru....lepszego Asusa a slabszego HP'ka , wezme tego drugiego bo lapki Asusa to dla mnie to samo co Acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać śmiało Asusa, jakość wykonania nie pozstawia nic do życzenia, mój sprzęt chodzi praktycznie cały czas od 6 miesięcy i nie miałem z nim najmniejszego problemu, inna sprawa to jakość użytych materiałów - plastik niestety ściera się, nie na czarno tak jak w laptopach marki Acer ;) ale po prostu widać inny odcień B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie ten Asus co pierwsze laptopy tego producenta, ale nadal stoja na wysokim pozimie. Miałem przyjemność pracować na Starszych modelach z serii A6... i mialem na tamten czas (ok 1 rok wstecz) bardzo pozytywne wrażenia. M-c temu pracowalem na Asusie f3f-ap075 mojej dziewczyny i tez moge polecic. Co prawda plastkiki juz nie tak solidne jak we wcześniejszym modelu, ale godne uwagi. Serwis Oriki nie jest znow taki najgorszy, zalezy jak trafisz. Teraz Asus bedzie mial rownież drugi punkt serwisowania wiec polepszy sie troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam solidny spęrzt i dobrze wykonany, napewno będziesz zadowolony. W zestawie dają torbę i mysz co pozwoli ci zaoszczędzić +/- 100zł. Masz 2 lata gwarancji na całość (bateria 1 rok).

Wykonany jest bardzo dobrze jak na swój segment cenowy - lecz ciut gorzej niż HP.

 

Z jakoscia wykonania klucilbym sie...natomiast ich serwis to juz kompletne dno. Temat jest na Pure(Orika/Orica). Wystarczy przeczytac. Majac do wyboru....lepszego Asusa a slabszego HP'ka , wezme tego drugiego bo lapki Asusa to dla mnie to samo co Acer.

Z tą częścią postu się zgadzam - czytając opinie oczywiście.

 

Możesz brać śmiało Asusa, jakość wykonania nie pozstawia nic do życzenia, mój sprzęt chodzi praktycznie cały czas od 6 miesięcy i nie miałem z nim najmniejszego problemu, inna sprawa to jakość użytych materiałów - plastik niestety ściera się, nie na czarno tak jak w laptopach marki Acer ;) ale po prostu widać inny odcień B)

Mój chodzi czasami po 5 dni bez restartu - służy mi zamiast stacjonarki. Problem mam - nagrywarka Mayshita nie nagrywa płyt CD, poprostu je niszczy - czas na serwis.

 

Mimo kłopotu z nagrywarką twierdze że sprzęt jest solidnie wykonany - może nie perfekcyjnie ale jak to przystało na laptopa który w miare często ma być noszony w różne/dziwne miejsca :D Duży plus to Power4Gear (aplikacja od zarządzania energią) - pozwala przetaktować CD i C2D na 249mhz co daje praiwe 5h pracy na baterii :wink:

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. :) Generalnie to jestem najbardziej nastawiony na HP nx7400 jakiegoś, ale strasznie boli mnie brak TV-Out w nim, dlatego rozglądam się jeszcze po innych 'obozach'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko że możesz zwrócić uwagę na model F2HF 5A016H. Do 3 tys. w sam raz. Celeron M440, dysk 100GB, RAM 1024MB no i S-VIDEO, bardzo dobry touch-pad, bateria 4800mAH. Jest to tańsza wersja F2F na CORE 2 DUO. Modele seri F są (patrząc z boku) skośne, czyli stopki z tyłu lapka są wyższe niż z przodu.

Właściwie wszystko to samo co w wyższej wersji F2F oprócz procka i blootootha. Godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliscie dodac ze Asusy maja dosyc slaba matryce.

Kiepskie kolory i katy widzenia.

 

 

Poza tym nie ma wiekszych minusow, jak na ten przedzial cenowy.

 

Mam swojego pol roku, ale jak dotad z serwisem nie mialem do czynienia. Odpukac.

 

Aha i musze przyznac ze sa wytrzymale, moj w pierwszych tygodniach urzytkowania spadl z polki nad siedzeniami

w autobusie.

Podczas mojegu snu, autobus wjechal na wyboje i do tego byl zakret. Lapek zaczal tak podskakiwac na puleczce u gory

ze poprsotu sie z niej zsunal. Rabnal na podloge kolo mojej glowy. Caly w strachu wlaczam, wsio ok. Milo mnie zaskoczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś laptopem w granicach 3k. Dość interesująca wydaje mi się oferta ASUS-a, jednak nie wiem jak u nich z jakością/trwałością/gwarancją. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć w tych kwestiach? Najlepiej, ktoś kto już ma laptopa tej firmy, dłużej niż "tydzień". ;-)

pzdr

Jak nie ASUS to może MSI :?. Nikt jakoś strasznie nie wyrzekał na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage Mam dokładnie odwrotne zdanie co ty. Co do jakości asusów są naprawdę dobrze wykonane jedyne minusy to faktycznie słaby servis oraz w zależności od modelu średnie matryce. Polecam F2HF 5A016H ostatnio mój znajomy wachał się między HP a właśnie tym Asusem i wybrał asusa po prostu sprzęcik godny uwagi a servis w końcu się poprawi mam taką nadzieję :-)

 

Mój ostatnio przeszedł trzydniowy test wytrzymałości w rękach dwu latka jednym słowem masakra z nim się działa, ale test przeszedł w 100% :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa ASUSA i nie moge narzekac. Do tego raz zrobilem zwarcie i spalil sie zasilach, kamera, wyjscia USB i komp w ogole nie wstawal. Zamowilem kuriera i wyslalem laptopa do serwisu we wtorek. W piatek tego samego tygodnia wrocil naprawiony ;) Wiec nie pozostaje mi nic innego jak polecic laptopy ASUS.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już od ponad roku, jakieś 1,5. wymieniłem już w nim praktycznie wszystko, dysk, ram, proca, więcej chyba nie można :? wszystko działa jak należy, jedynie dysk się grzeje. co do jakości materiału to jest dość dobry. macałem acera i nigdy więcej już tego nie chcę robić. u mnie wycierają się miejsca oparć rąk ale to normalne i jest to widoczne minimalnie pod jakimś kontem. zawiasy jakie były takie są chodzą ciężko. szczerze to mam go prawie cały czas otwartego :) Jednak najbardziej podobają mi się stare HP, ich kanty itp. następny lap to będzie HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...