Skocz do zawartości
Andiw

Mobo, Proc I Ram Za 800 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników dziś to ja potrzebuje waszej pomocy. :rolleyes: Sprawa wygląda następująco mam do dyspozycji 800zł i potrzeba za to kupić mobo, ram i proca. Sprawa jest na tyle nagląca ze musze zakupić to w poniedziałek. Jest też parę wytycznych, nie ma kasy na karte graficzna (płyta musi mieć zintegrowana grafe, przynajmniej żeby to działało przez 3-4 miesiące) 512 ramu (planowany dual 2x512MB) i procesor AM2. O/C raczej nie będzie. <_<

 

Oto, co proponuje:

Gigabyte M55Plus-S3G (AM2) – 260 zł

[AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX – 394 zł

Ram…. (brak pomysłu, ddr2) – 146 zł

 

Czekam na jakieś propozycje i opinie na temat tego zestawu.

Z góry dziękować :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej będzie tego, 3800+ który ma 2x512KB L2? Ram ma pracować w dualu wiec na razie tylko 512 tylko nie bardzo sie orientuje, co jest teraz godne polecenia, bo nie siedzę w DDR2. :/ Co do tego biostara to odpada ma za mało slotów PCI (minimum 3 są potrzebne) :mur:

Edytowane przez Andiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Abit KN9, troszkę droższa, ale bardzo dobra płyta, bez wątpienia jedna z lepszych na am2. No i ma te 3x pci. Całkowicei bez sensu jest dopłacanie do jakichkolwiek wyżej taktowanych procesorów od amd. Bierz X2 3600 EE 65W i przynajmniej 1GB pamięci. Olej duala, bo daje coś tylko w benchmarkach. No chyba że to jest najważniejsze... :damage_wall: Poza tym masz ogromny plus tego, że po pierwsze później rozbudować to masz 2x1GB a tak będziesz miał co... 2x512 i do tego 1GB albo może 4x 512... beznadzieja. No i po drugie przy sprzedaży na pewno dostaniesz więcej za 1GB niż za 2x512. Ale jak zwykle wybór należy do Ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być dla mojego chrzestnego, który w końcu postanowił kupić coś nowszego. Problem w tym ze nie bardzo ma kasy żeby zaszaleć (buduje dom) i musi kupować podzespoły z jakimiś odstępami, bo nie chce brać na raty. Niestety odbije się to na płycie, która MUSI mieć zintegrowana grafe gdyż na razie nie ma po prostu na nią kasy. :(

 

Pomiędzy tymi dwoma prockami równica jest wyłącznie taka ze 3600+ ma 2x256KB L2 a 3800+ ma 2x512KB. Czy różnica będzie bardzo widoczna podczas pracy? :unsure: Co do ramu to może poleci ktoś jakiś dany produkt? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podał serwal4 jest najrozsądniejszym zestawem, nie ma zbyt wielu, dobrych płyt pod AM2 z zintegrowaną grafą.

można zrobić jeszcze coś takiego:

Abit KN9

A64 3000+

Goodram 512

i jakaś byle jaka karata na pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój błąd z tą płytą :oops: Ze zintegrowaną nic Ci nie zaproponuję, bo się na nich nie znam. CPu mówię Ci że bierz 3600 bo nic nie odczujesz/ nie poczujesz, nie uzyskasz. Były porównania i przy standardowych taktowaniach 3800 jest szybszy od 3600 o około 5% tylko w niektórych programach, bardzo specyficznych. Poza tym nawet jeśliby ich używał to te 5%... Jest to nie do odczucia. Ram Ci kolega wyżej podał, bynajmniej ja bym wolał inny ram, ale każdy ma własną markę. Te goodramy są na pewno tanie no i firmowe, także będą ok. Ale ogólnie powiedziałbym temu znajomemu, żeby się wysilił i wyskubał max 100 pln i kupił to co pisałem we wcześniejszym poście i do tego jakiegoś 6600/6600gt z allegro... Spokojnie starczy, nawet liczyłem:

1.) KN9 - 260

2.) x2 3600 EE box - 340

3.) 1GB ramu ddr2 - 215

4.) 6600/6600GT ( gt jest o wiele lepszy... ) za resztę z 900 spokojnie zakupisz na allegro.

 

No i taki sprzęt tylko troszeczkę droższy jest lepszy nieporównywalnie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...