Skocz do zawartości
Malik

Swiftech Apogee Gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawil sie nowy bloczek ze stajni Swiftech'a - Apogee GTX

 

 

Jak widac na zalaczonych zdjeciach - kompletnie nie przypomina poprzedniej konstrukcji:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

*Zdjecia ze strony Swiftech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zmieniony został tylko top. Spód z tego co widzę, pozostał taki jak w poprzedniku. Wydajność zatem będzie prawdopodobnie taka sama, jak w wersji GT. Co do strony wizualnej, to trochę mi się kojarzy z blokiem CPC. Bardziej widzi mi się GT, ale jak świat, światem, jedni wola brunetki, inni blondynki.

 

Jaka cena?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny klocus-eh miek ktoś kupi zrobi dokldne zwymiarowanie i niech m15go dłubuie na swoim cnc kolony ;P

Chyba konstrukcja jest opatentowana, a używanie czyjegoś wynalazku bez zgody właściciela jest niezgodne z prawem.

 

I to co piszesz w takim wypadku łamie regulamin forum.

 

Oczywiście jak by w dziale Oprogramowanie, napisać żeby ktoś kupił program X zrobił obraz (klona? :lol: ) i sprzedawał wraz z numerem seryjnym, żeby było taniej to by były procenty...

 

a dla mnie jest to taka sama sytuacja... w obydwu sytuacjach namawia sie do kradzieży czyjejś pracy...

 

tyle na ten temat

EOT

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie chodzi o dokładną kopie, bo waidomo ani nie ma na to u nas nikt odpowiednich maszyn a ni aż taki pelny top nie jest.

co do opatentowanie itp to jakoś nikt sie nie czepia pietacha o polskie go sztorma itp...

Trzeba zachowac umiar- nie każe robić bloku w 100% identycznegio i podpisanego apogee gtx by swiftech

 

ogólnie Jagoriew coś nie masz widze humoru i tyle....

Nawet nie wiadomo,czy jest blok opatentowany w co wątpie-gdzie więc tutaj łamanie prawa :blink:

a twój przykład z oprobramowanie to jak kulą w plot-weż napisz od podstaw system w 100% identycznyz windows Vista is przedawaj-ale napisz a nie skopiuj jedynie na inny nośnik :lol:

powodzenia :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie chodzi o dokładną kopie, bo waidomo ani nie ma na to u nas nikt odpowiednich maszyn a ni aż taki pelny top nie jest.

Trzeba zachowac umiar- nie każe robić bloku w 100% identycznegio i podpisanego apogee gtx by swiftech

a napisałeś wcześniej:

niek ktoś kupi zrobi dokladne zwymiarowanie i niech m15go dłubuie na swoim cnc kolony

:damage_wall::damage_wall:

 

 

co do opatentowanie itp to jakoś nikt sie nie czepia pietacha o polskie go sztorma itp...

Pietach nie zrobił identycznego bloku, poza tym nie prowadzi nielegalne działalności na taką skale...

 

ogólnie Jagoriew coś nie masz widze humoru i tyle....

być może B) być może mnie irytuje to, że zamiast wymyślać coś swojego, niektórzy kradną czyjeś pomysły...

 

Nawet nie wiadomo,czy jest blok opatentowany w co wątpie-gdzie więc tutaj łamanie prawa

To, że Ty nie wiesz nie oznacza, że nie jest. Kilka elementów bloku (na przykład konstrukcja Diamond Pin Matrix) jest.

 

a twój przykład z oprobramowanie to jak kulą w plot-weż napisz od podstaw system w 100% identycznyz windows Vista is przedawaj-ale napisz a nie skopiuj jedynie na inny nośnik

sam pisałeś żeby skopiować blok....

 

Dobra skończmy tą dyskusje, ja uważam, że to jest złe, Ty natomiast nie widzisz w tym nic złego. Ani Ty mnie, ani ja Ciebie nie przekonam do swojej racji :)

btw. to nie był żaden personalny atak etc :] tylko jak pisałem wku@#$a mnie klonowanie...

 

taka walka z wiatrakami...

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze piny ma wyzsze?

 

Wczoraj zalozylem swojego GT i wymienilem weze na TYGON oraz ztobilem lustro ze spodu bloku na NB. Dzis widze, ze temp sprocka spadla w idle az o 6-7 stopni. Teraz z taktowaniem jak w podpisie i fanderami na chlodnicy (cooltek 2x120) skreconymi na minimum mam 39 stopni ;)

 

Ale wizualnie ten GTX bardziej mi sie podoba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze piny ma wyzsze?

hmm podpis pod zdjęciem spodu : " Patent Pending Diamond Pin Matrix Copper base plate

of the Apogee™ GT & GTX" czyli chyba identyczne są:) ale woda inaczej płynie z tego co widzę w obydwu, może to tego zasługa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm podpis pod zdjęciem spodu : " Patent Pending Diamond Pin Matrix Copper base plate

of the Apogee™ GT & GTX" czyli chyba identyczne są:) ale woda inaczej płynie z tego co widzę w obydwu, może to tego zasługa ?

Nie wystarczy że jest on opatentowany w US, jeżeli nie jest on opatentowany w Polsce to zgodnie z prawem można go u nas kopiować do woli

żeby patent był ważny w innych krajach należy niezależnie złożyć podanie o ochrone patentową w nich, bowiem nie istnieje coś takiego jak narazie jak patent międzynarodowy, ba nie ma nawet patentu europejskiego...

 

to tyle OT... bo niedawno zaliczłem ochrone patentową... :blink:

Więc panowie marsz do urzędu patentowego i jeśli nie ma tam zarejstrowanego nic przez firme swiftech biegiem do CNC B-)

sam blok niezbyt mi sie podoba... no i co sie chamerykańcy uparli tak na te choinki.... cywilizacja nie dotarła jeszcze za ocean czy cuś? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co sie chamerykańcy uparli tak na te choinki.... cywilizacja nie dotarła jeszcze za ocean czy cuś? :damage_wall:

Poprostu u nich popularne są grubsze węże typu tygon 10/13 czy 12/15 (cos kolo tego) i wcale się im nie dziwie :wink:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny bloczek, ale za zmiane wygladu 25$ extra to przesada...

W opisie na stronie SwiftTech'a mozna sie doczytac nastepujacych rzeczy:

1. GTX dla GT jest jak Saleen dla Forda Mustanga (polcam google jak ktos chce porownywac - ja zajrzalem!!!) ;) - a dla leniwych, ze niby taka podrasowana wersja o zabojczym?! wygladzie... analogia nie jest bezpodstawna bo designerzy pokosili sie o stylistyke topu bloku na pokrywe zaworow od V8 Edelbrock'a (np. 2536232[/snapback]

...ale woda inaczej płynie z tego co widzę w obydwu, może to tego zasługa?

i woda plynie tak samo tylko nie wzdluz a ukosnie dzieki czemu wydluzono droge nie zmieniajac konstrukcji (trzeba zauwazyc, ze sa one kierunkowe i mozna je skrecic niepoprawnie!)

 

3. Natomias zmienil sie diametralnie top:

- szerszy rozstaw wlotow (sa po przekatnej) - polepszona wydajnosc o 1* przy 100 WAT,

- zamiast polimeru robionego na wtryskarce - frezowane z bloku ALU z dwoma powlokami (niklowane + cynkowo-kobaltowa? - ki diabel???) - czarne malowanie w paski to bajer dekoracyjny!

4. Natomiast w opisie zawartosci opakowania GTX ma tylko krocce 1/2" (ale za to chromowane! :) no i jeszcze dodatkowy powiekszony O-ring) a GT ma ich trzy rodzaje 1/4", 3/8" & 1/2" (ale czy nie przypadkiem z tworzywa? - nie mialem go w lapie...).

 

Czy warto? Sprawa indywidualna...

* Powyzsze dane sa dostepne na stronie SwiftThech (www.swiftech.com) + sporo wykresow dla chcacych przeanalizowac... moj wyciag to "wolne przytaczanie na podstawie..." dla leniwych! ;)

Czytalem ze zrozumieniem bo mi sie podoba i tak sobie mysle, ze moze? ;)

Edytowane przez yeawing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i woda plynie tak samo tylko nie wzdluz a ukosnie dzieki czemu wydluzono droge nie zmieniajac konstrukcji (trzeba zauwazyc, ze sa one kierunkowe i mozna je skrecic niepoprawnie!)

no to chyba nie płynie tak samo skoro ma wydłużoną drogę jak sam piszesz...

 

GT ma ich trzy rodzaje 1/4", 3/8" & 1/2" (ale czy nie przypadkiem z tworzywa? - nie mialem go w lapie...).

strona swiftecha

Three sets of Nylon hose barbs are included with the device: 1/4" (6mm), 3/8" (10mm) and 1/2" (12mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nie płynie tak samo skoro ma wydłużoną drogę jak sam piszesz...

strona swiftecha

Racja - juz sie poprawiam - w taki sam sposob oplywa piny. :oops:

Wlasnie?! "Nylon hose barbs" - na pewno tworzywo tylko jakie? Jedyne co mi przychodzi do glowy to ponczochy... :D Czy ktos mi poddopowie kto mial to w reku? Martini? Tez sa robione na wtryskarce?

 

Dzieki za korekty! Podejrzani zostali "przeswietleni" - czas jednego zamknac w swojej budzie... B-)

Edytowane przez yeawing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - juz sie poprawiam - w taki sam sposob oplywa piny. :oops:

Wlasnie?! "Nylon hose barbs" - na pewno tworzywo tylko jakie? Jedyne co mi przychodzi do glowy to ponczochy... :D Czy ktos mi poddopowie kto mial to w reku? Martini? Tez sa robione na wtryskarce?

 

Ja też! Ja też ;) nylon - polimer i jak słusznie Ci się kojarzy wykonuje się z niego między innymi pończochy ;)

 

2571315[/snapback]

Jak mozna wyczytac na XS marnie wykoanana jest wewnetrzna czesc topu - schodzi warstwa anydozowana i widac gole alumienium. Gabe poinformowal, ze najprawdopodobniej wroca do materialu z ktorego wykonany byl top GT.

 

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nylon - polimer i jak słusznie Ci się kojarzy wykonuje się z niego między innymi pończochy ;)

Ale dorwales zdjecie... 3 pary nylonow, w komplecie podwiazki w 3 rozmiarach (z zabkami!) i dwie podpaski?! (chyba) - zeby nie cieklo z ukladu!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...