Skocz do zawartości
CriXu

Potrzebuje Pomocy W Znalezieniu Sterownikow Pod Xp-ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem laptopa do ktorego otrzymalem najwiekszy mozliwy syf wydany przez Microsoft, czyt. "Viste". Nie chce tego widziec juz nigdy wiecej i chcialbym zainstalowac XP-ka na moim lapku. Wszystko fajnie i pieknie, wchodze na stronke HP-ka ze sterownikami i zobaczylem ze nie ma prawie zadnych sterownikow pod XP-ka! :( no tragedia bo albo jestem slepy i nie widze ich tam albo cos jest nie tak z HP-kiem skoro nie wydal sterow pod XP-ka.

 

Na poczatku wszedlem zobaczyc na sterowniki przeznaczone pod Viste i jest ich mnostwo (caly komplet): http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...6748&dlc=en

 

a pod XP-ka tylko tyle: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...6748&dlc=en

 

 

I co tu robic?? Skad wziac sterowniki pod XP-ka??? Do Visty sa przeciez inne niz do XP-ka, chyba ze beda pasowaly... wie ktos gdzie moge cos znalesc??? co mam zrobic???

 

Sprzet z podpisu!

 

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na płytach od HP nie dali innych ? tylko pod Viste ? Jak nie to strtaszny szit. Na twoim miejscu skontaktowałbym sie z centrum HP jeśli są to oni powinni wiedzieć. Ewentualnie popatrz co masz w środku i szukaj na strtonach producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co otrzymalem bylo na dysku twardym w lapku. HP nie dostarcza zadnych plyt. Sterowniki jakie zostaly zamieszczone na dysku sa tylko i wylacznie pod Viste. Do centrum HP-ka juz napisalem maila i teraz czekam na odpowiedz.

 

Myslalem ze moze ktos z was posiada jakies sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP nie dostarcza zadnych plyt.

Poza tymi:

 

Dołączona grafika

 

:lol2:

 

Każdy komputer z preinstalowanym systemem ma w kartoniku co najmniej trzy płytki, to co widać na fotce jest zestawem "XXL" z jednego nowego lapka HP sprzedawanego w promocji.

 

Normalnie daja sterowniki w postaci "recoveryCD", ale na jednej z płytek powinien być komplet sterów - problem polega na tym że ich zdaniem "komplet" to mniej więcej tyle ile widzisz na stronie w dziale download :(

 

[edit] Sprawdziłem co za urządzenia siedzą w tym lapku, wszystkie stery pod XP są dostępne na stronach producentów.

Edytowane przez ZgredeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu także męczyłem się z Toshibą P105-S9337, paradoksalnie większośc sterowników znalazłem na stronce HP. Najwięcej problemów sprawiła karta dzwiękowa Conexant'a, moja to była Venice, jest jeszcze inny model tej karty, musisz sprawdzić ID w menedżerze urządzeń.

Teraz nie pamiętam modelu tego HP, to podam ci model Toshiba'y do której są sterowniki dla windows XP i prawdopodobnie podejdą:

TOSHIBA P105-S9312

 

Wejdź na WWW.Toshiba.com i ściągnij je sobie ( nie moge podać bezpośredniego linku bo nie będzie działać).

Powodzenia

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi:

 

Dołączona grafika

 

:lol2:

 

Każdy komputer z preinstalowanym systemem ma w kartoniku co najmniej trzy płytki, to co widać na fotce jest zestawem "XXL" z jednego nowego lapka HP sprzedawanego w promocji.

 

Normalnie daja sterowniki w postaci "recoveryCD", ale na jednej z płytek powinien być komplet sterów - problem polega na tym że ich zdaniem "komplet" to mniej więcej tyle ile widzisz na stronie w dziale download :(

 

[edit] Sprawdziłem co za urządzenia siedzą w tym lapku, wszystkie stery pod XP są dostępne na stronach producentów.

 

:lol2: a jestes pewien?? Sory ale jeszcze nie widzialem w zadnym sklepie w UK HP-kow z plytkami!!! (Te starsze owszem! Te do ktorych jest dodawany system XP czy tez MCE). Paviliony z systemem Vista maja wszystko na HDD, nie wierzysz zadzwon do HP UK -ja dzwonilem i mi wyjasnili!!!! Wszystko jest na dysku! Na 2 partycjach. Jedna z nich to zwykla systemowa (jet osobny folder) a druga to Recovery!

 

 

 

PS. A od kiedy "te najnowsze" HP-ki sa sprzedawane z systemem XP ??? Wszystkie zostaly wycofane! Po premierze Visty dzwonilem do HP-ka aby zamowic lapka z XP (i powiedzieli mi ze nie maja juz takich w sprzedazy, tylko z Vista). Paranoja!

 

 

 

 

Dobra jest :) wystarczylo troszke czasu poswiecic na google i znalazlem wszystkie potrzebne sterowniki :) odziwo HP takowe wypuscil :D wystarczylo dobrze poszukac i znalesc sterowniki stworzone pod serie DV6000 :D

 

w razie czego jakby ktos jeszcze szukal to podam linka:

 

 

HP Pavilion dv6000 CTO Notebook PC - Software & Driver

 

 

heh no i teraz pozostaje mi tylko zagospodarowac czas na instalacje windy i w koncu bede normalnie mogl popracowac :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgredek miesiąc temu kupowałem hpka i nie dosrtałem żadnych płyt, gdy zapytałem o nie sprzedawcę powiedział mi że może mi nagrać na 2 płyty dvd recowery z mojej partycji ze do niektórych lapów hp nie dodaje. p.s. udało mi się kupić lapa na xpku- jeszcze :) z resztą i tak byłby za słaby :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa (w UK) HP, ale z serii dv2000, nie było żadnych płyt-tylko partycja recovery. Po pierwszym uruchomieniu zgrałem ją na 3 płyty DVD. Jest taka opcja: pc recovery disc creator. Sterowniki bez problemu można ściągnąć ze strony producenta!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...