Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Inferno Fx-14

Rekomendowane odpowiedzi

spoko spoko ;) wszystko wskazuje na to, że dostawa będzie 3 :-)

mamy juz na stanie

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=2157

 

do kompletu beda specjanle edycje HR-05 IFX

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=2158

 

oraz 05IFX SLI

dodany bedzie w poniedzialek

Edytowane przez aiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temacik, bo zdążyło się już pojawić kilka recenzji.

 

No i znów mieszane uczucia, albowiem z jednej strony niektóre testy (>>>klik<<< , >>>klik<<< , >>>klik<<<) pokazują wyniki wprost fenomenalne. Lepsze niż dotychczas najlepsza Ultra-120 eXtreme. Notabene ten coolerek montowany od spodu płyty głównej - HR-10 - wg dwóch z tych testów pozwala obniżyć temperaturę o ok. 2 stopnie.

 

Z drugiej strony są na sieci również testy, które wskazują rzecz odwrotną najzupełniej - cooler jest zupełnie niesprawny pod obciążeniem (>>>klik<<< , >>>klik<<<). Ale tutaj odpowiedź wydaje się być prosta i kompromitująca dla Thermalrighta - syndrom krzywej podstawy, co sygnalizuje w podsumowaniu jeden z powyższych testów... i taka oto fotka:

 

Dołączona grafika

 

I powiem tak - IFX-14 jest to chyba w tej chwili trudny do zakwestionowania najwydajniejszy cooler CPU na rynku. Ultra120 eXtreme odstaje, a konkurencja spod znaku Scythe Infinity/Mugen i innych została zdystansowana jeszcze bardziej. Jednak przed pełnym poleceniem tego IFX-14 bezkompromisowcom po prostu powstrzymuje mnie kwestia tej cholernej, bo krzywej podstawy, co zdarza się również... a nie powinno.

 

Trzeba też pamiętać, że ten cooler nie stanowi, bo nie może stanowić, jakiegoś kolejnego olbrzymiego kroku w obniżaniu temperatury procesora. Różnicę między Ultrą120, Ultrą120 eXtreme i IFX-14 jest do wyczucia generalnie tylko przez maniakalnych podkręcaczy. Im bardziej wydajne konstrukcje bowiem, tym różnice w uzyskiwanych deltach/stopniach względem otoczenia są mniejsze. Jeśli zatem Ultra120 eXtreme to sprzęt dla osób bardzo wymagających, bez większych bolączek pieniężnych, tak IFX-14 to moim skromnym zdaniem produkt zupełnie bezsensowny z punktu widzenia złotówek przypadających na każdy uzyskany stopień. Jest to jednak chyba obecnie najpotężniejsze chłodzenie powietrzem na rynku dla pasjonatów-maksymalistów, odrywających się już chwilami od rzeczywistości B-)

Tu już chłodzenie jest po prostu wartością samą w sobie - jednym słowem - kwintesencja Thermalrighta :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podniecaj sie nim tak ma krzywa podstawe wiec chlodzi z d*** jak to poprawia i sie zrobi testy to wyjdzie czy jest skuteczne chlodzenie czy krzywa podstawa to byl czysty marketing zeby zlapac jeleni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy IFX-14 ma krzywą podstawę - tak jak i Ultra120 eXtreme.

Tak, masz rację w zaledwie 40% (2/5 recenzji) samochodów jak odpadaja koła to wynik bliski ideałowi, bo tylko to hamuje Ciebie przed pełnym poleceniem. Wybacz ale inaczej jak ironią to sie nie da tego napisać. :sad: :cry:

 

ed: przy takich nierównosciach to mozna smarować masłem przy pomocy noża

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende,

 

ja nie neguję tej postaci rzeczy. Wg mnie rzecz jest karygodna i nie powinna się zdarzać w ogóle. I jest to fakt, który podważa sens polecania tego coolera nawet maksymalistom.

Jeśli zaś sytuacja się powtarza tak często jak w Ultrze120 eXtreme, to choć zdążyłem naliczyć na tym forum 3-4 przypadki (a w recenzji żadnych), nadal jest to zbyt często - zwłaszcza, że jeden kolega sprawdzał kilka w sklepie.

 

Nie zmienia to postaci rzeczy, że cooler jako taki jest piekielnie, trzymając się nomenklatury Thermalrighta, wydajny. To, co zdarza się w kilku przypadkach, nie może decydować o regule, drogi Svende :rolleyes: Fakt jest faktem, że na pytanie o najwydajniejszy cooler, trudno jest w chwili obecnej odpowiedzieć inaczej jak - IFX-14. Trzeba tylko jednocześnie zastrzeć - "pod warunkiem, że kształt podstawy na to pozwoli" ;) Nie musisz zatem opisywać tego ironią, bo IFX-14 sam jest poniekąd ironią losu :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende,

 

ja nie neguję tej postaci rzeczy. Wg mnie rzecz jest karygodna i nie powinna się zdarzać w ogóle. I jest to fakt, który podważa sens polecania tego coolera nawet maksymalistom.

Jeśli zaś sytuacja się powtarza tak często jak w Ultrze120 eXtreme, to choć zdążyłem naliczyć na tym forum 3-4 przypadki (a w recenzji żadnych), nadal jest to zbyt często - zwłaszcza, że jeden kolega sprawdzał kilka w sklepie.

 

Nie zmienia to postaci rzeczy, że cooler jako taki jest piekielnie, trzymając się nomenklatury Thermalrighta, wydajny. To, co zdarza się w kilku przypadkach, nie może decydować o regule, drogi Svende :rolleyes: Fakt jest faktem, że na pytanie o najwydajniejszy cooler, trudno jest w chwili obecnej odpowiedzieć inaczej jak - IFX-14. Trzeba tylko jednocześnie zastrzeć - "pod warunkiem, że kształt podstawy na to pozwoli" ;) Nie musisz zatem opisywać tego ironią, bo IFX-14 sam jest poniekąd ironią losu :)

 

Pozdrawiam

 

to jak wkoncu jest?

Thermalright Ultra 120 extrme o ile niby jest gorsza od IFX-14??

czy warto zmieniac? czy roznice sa neiwielkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wkoncu jest?

Thermalright Ultra 120 extrme o ile niby jest gorsza od IFX-14??

czy warto zmieniac? czy roznice sa neiwielkie?

O ile koła nie odp... WRÓĆ! ;)

O ile podstawa będzie równa to:

  • wg ComputerBase przy tym samym, pojedynczym wentylatorze - Scythe S-Flex SFF21D ustawionym na 750rpm - różnica w osiąganych temperaturach sięga ponad 3 stopni. Przy zamontowaniu dwóch tego typu wentylatorów na IFX-14 różnica powiększa się do bez mała 7 stopni. Trzeba ofkors brać poprawkę na mocno podkręcony, grzejący się procesor, który pozwala wyczuć różnicę. Przy mniej grzejących się procesorach różnice będą pewnie mniejsze.
  • SilentHardware.de potwierdza te wyniki, gdyż w niemal identycznych warunkach - pojedynczy Scythe S-Flex SFF21E skręcony do 800rpm - różnica w deltach sięga ponad 2 stopni. Procesor jest jednak dużo mniej podkręcony.
  • HarTware.net na hipergrzejnym Pentiumie D na 3.6GHz deklaruje, że różnica w deltach wynosi bez mała 6 stopni. Wentylatory są również pojedyncze - ustawione na 840/850rpm. Niestety nie wiadomo jakie.
Wszystko zależy od tego jak ciepły jest Twój procesor po prostu :)

Dla umiarkowanego podkręcania raczej nie ma sensu zmieniać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tr 790g bez wentylka infinity 960 z wnetylkiem, wentylator waży conajmniej 150g czyli tak nie do końca masz racje z tę różnicą, a do tego tr jest jeszcze jakiec "Back-side Heatsink" (nie wiem akurat co to jest a nie doszukałem się info jak to wygląda) co waży 130g czyli jakby założyć wentylki to masz powiedzmy 790 + 130 + 150 (12x12cm) + 50 (8x8cm)=1120g :D

 

a cz yto logiczne dodawac wagę: "Back-side Heatsink" do wagi zestawu skor oona nie obciaż mocowaniai nawet je stabilizuje łagodzac napięcie wyrywajace cooler z posatawki?

 

mnie sie zdawalo ze obciazenie montowane jako przeciwwaga absolutnie nie powino byc rozpatrywane jak dodatkowe ani jako cecha negatywna ... to ta kjakby back-plate na mogo albo grafice uwazac za czynnik negatywny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że go kupie?Problemy z czytaniem?Poprostu rozważam różne możliwości.

 

P.S poza tym to nawet jeśli kupie to bede miał cooler na przyszłość,za jakiś czas zmienie procka na coś mocniejszego.No i mam okazje go kupić za równowartość ok.180zł

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że go kupie?Problemy z czytaniem?Poprostu rozważam różne możliwości.

 

P.S poza tym to nawet jeśli kupie to bede miał cooler na przyszłość,za jakiś czas zmienie procka na coś mocniejszego.No i mam okazje go kupić za równowartość ok.180zł

 

E21xx podkręconego na ok.3ghz może trochę więcej.Dopiero składam sprzęt i zastanawiam się właśnie nad chłodzeniem.

 

co to niby jest ??

 

ps. kupowanie coolera na przyszłość jest głupotą.

 

pozdrawiam

 

 

cena zachęcająca możesz podać źródło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E21xx podkręconego na ok.3ghz może trochę więcej.Dopiero składam sprzęt i zastanawiam się właśnie nad chłodzeniem.

 

co to niby jest ??

 

ps. kupowanie coolera na przyszłość jest głupotą.

 

pozdrawiam

cena zachęcająca możesz podać źródło ??

No więc napisałem że mam zamiar kupić chłodzenie ale nie napisałem że na bank to będzie ten Thermalright.

Co do źródła to: Klik

W zależności od kursu ok.180zł

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam wątpliwości czy do Pentiuma IFX-14 to adekwatny wybór (przede wszystkim ze względu na cenę wyższą od kosztu procesora), ale ofkors Twój wybór. Jeśli myślisz w przyszłości nad zmianą procesora i nieco ostrzejszym OC to ofkors jest to jak najbardziej uzasadnione. Kupowanie coolera na przyszłość w przypadku Thermalrighta jest akurat chyba najrozsądniejsze... to jedyna firma, która wspiera swoje wcześniej wydane produkty pod nowe podstawki.

 

Wydaje mi się, że czy kupisz IFX-14 czy Ultimę90 to będziesz zadowolony... o ile upewnisz się co do równości podstawy przed zakupem (ta felerna seria Thermalrightów wciąż nie daje o sobie zapomnieć :( ). IFX-14 jest najprawdopodobniej najpotężniejszym chłodzeniem powietrzem obecnie... ale nie wiem czy uda Ci się to odczuć na swoim Pentiumie... szczególnie wobec FSB walla.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...