Skocz do zawartości
UnS

Zmiana Plyty I Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w podpisie. Procesor delikatnie podkręcony. Filmy 720p H.264 mkv wykorzystują proca w 70-100% i srednio chodzą.

 

W związku z tym chcialbym wymienić płyte i procek a zostawic grafikę ktora jest na AGP i najlepiej pamięć. Szukam jak najtanszej opcji. Czy jakies dwa rdzenie wchodza w gre? Czy raczej A64 tylko ktory i na jakim chipsecie. A może jakis intel? Podkrecanie wchodzi w gre.

 

Komputer ma służyć tylko do filmów. Do gier itp jest inny sprzęt.

Edytowane przez UnS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

noszę sie z podobnym zakupem ale c2d + karta (bo jest bardzo ważna).

Na początek przeczytaj to http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=1665637

Ja posiadałem AXP 2500MHz i GF6800GT oto moje refleksje:

-proc tak podkręcony + karty z serii 6800 + PureVideo jest wystarczający do rozdzielczości 720p lecz trzeba pamiętać że gpu nie obsługuje H264 i ma walnięte rozkodowywanie WMV o czym nvidia zapomniała poinformować !!! Na specyfikacjach GF6800 była informacja że rozkodowuje.

-wystarczają jest nawet do 1080p ale nie w H264 i WMV

-warto zapoznać się z tym

http://www.nvidia.com.pl/page/purevideo_support.html

i masz jasność tańszy ale nowszy GF 6600 nie ma tych problemów !!!

 

Tak więc sam proc bez oprogramowania i gpu sobie nie da rady z HDTV ( nie wiem jak jest z wydajnością c2d ale z tego co wiem nie ma instrukcji wspomagających rozkodowywanie HDTV ) .

Obawiam się że w przypadku AMD 2200-2500MHz jest wystarczające do HDTV(1080p) ale wspomagane przez GPU, czyli zmiana proca Ci nic nie da (albo marginalnie mało) zmiana karty i zainstalowanie PureVideo, TAK.

W tym poście z topiku HDTV masz link do ustawień PureVideo zacznij od tego.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o c2d to bez problemu radzi sobie z kazdym materialem. Mam laptopa z c2d 2GHz i 7600 ktore jednak nie wspomaga dekodowania h264 z uwagi na stare sterowniki 84.68. Właściwie każdy format od 720p do 1080p w xvid, h264 chodzi ponizej 50% obciazenia proca. Niestety nie moge go podlaczyc pod TV (brak DVI)

 

Jesli chodzi o wspomaganie dekodowania h264 przez GPU to jest to jakas opcja. Ale mnie interesuje tylko 720p w h264 i mkv. I wystarczy mi brutalne podejscie, czyli rozkodowanie przez sam procesor. Ten co mam prawie daje rade. Potrzebuje czegoś ok 30% szybszego za male pieniadze i bedzie ok.

 

Plyte musze koniecznie zmienic bo to juz jest antyk ktory ogranicza mi bardzo caly system. A jak zaczne sie zastanawiac nad karta graficzna to spirala zacznie sie nakrecac i wydam z 2000 :) a mialem juz nic w tego kompa nie wkladac.

 

Po prostu szukam szybszego proca na plycie z AGP dzialajacego z DDR400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapuściłem u siebie i wygląda to tak:

 

- sempron 64 2,6Ghz

720p użycie CPU 33-60%

1080p użycie CPU 33-90%, czasem do 100% (zależy od filmu) więc za dobrze to też nie jest,

 

-P4 prescott 2,8Ghz HT

720p CPU do 80%

1080p nie dochodzi do pełnych 100%, ale nie jest zupełnie płynnie, zależy od filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...