Skocz do zawartości
CriXu

Problem Z Kieszenia Na Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kieszen na dysk twardy firmy akasa 3"5 w ktorym znajduje dysk 320GB. Problem w tym ze zostala przerwana jedna z żyl na kablu ATA. Ta ktora zostala przerwana jest koloru czerwonego (jedna jedyna jest tego koloru). Podlaczylem dysk i dziala, zrobilem skan i nie ma zadnych problemow z dyskiem. Wie ktos za co jest odpowiedzialna ta żyła. Czy jest ona wazna?? Czy jest mi potrzebna???

 

Prosze o odpowiedz.

 

Ps. zauwazylem ze druga z zyl jest przetarta (druga z kolei). Czy to moze oznaczac ze potrzebna jest mi nowa kieszen???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wyje...ło mnie z kapci ;)

Szpakos, napisałeś:

"Wie ktoś za co jest odpowiedzialna ta żyła. Czy jest ona ważna?? Czy jest mi potrzebna???"

 

Orgiusz dal Ci namiar na stronkę gdzie masz DOKŁADNIE opisane do czego służy ta "żyła"

( tabelka, Parallel ATA Pins ), wiec nie wiem czego Ty jeszcze chcesz ? :mur:

Dla ułatwienia Ci dodam ze kolor czerwony na taśmie ATA oznacza pin nr 1.

Dokładnie przestudiowanie stronki ( zakładam ze znasz angielski ) da Ci odpowiedz na nurtujące Cie pytanie.

 

BTW. Taśma w Twojej kieszeni raczej nadaje sie do wymiany.

 

Edit: Orgiusz, ty to masz cierpliwość...

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz [ciach!]a okres :?:

:( nie smiej sie :( mam jakis okres ;/ od 3 dni mnie meczy :D

 

a z ta tasma to poki co dziala, gwarancja tego chyba nie obejmie... jak myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to usterka mechaniczna... Ale czemu nie walic na gware z tekstem jakosc materialu nie spelniajaca oczekiwan uzytkownika/usterka ukryta ktora sie poglebila

Co do samej funkjci tej zyly zastanawiam sie jak reaguje dysk na brak sygnalu reset w ciekawszych sytuacjach... Typu brak odpowiedzi, Ty naciskasz na budzie przycisk a glowice zostaja tam gdzie byly podczas kopiowania/odczytywania? Hmmm

Ja i moja niewyparzona geba... Stay cool :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje za odpowiedz :)

Wiesz pytam i tak sie nad tym zastanawiam poniewaz kilka dni temu kupilem dysk wraz z kieszenia, i to juz druga moja kieszen (pierwsza byla z wadliwa dioda) a tą ja sam uszkodzilem. Ogolnie jestem niezadowolony z zakupu i zastanawiam sie nad zwrotem towaru do sklepu (mam na to 14 dni). Tylko nie wiem znowu czy przyjma mi teraz ta kieszen :/ chcialbym zwrot kasy albo wymiane na dysk zewnetrzy juz typowy, bez kombinacji WD 320GB)... ach nie wiem co robic. Niby dysk w tej kieszeni dziala i nie mam zadnych problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...