Skocz do zawartości
Saracen22

Wlan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Ci to pomoze.

 

Sprobuj poszukac w instrukcj obslugi jak to sie robi. Jesli to nie pomoze, znaczy ze zawodzi polaczenie

na lini Instrukcja->glowa->rece :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

hm...

napisz moze jak to robisz albo jaki masz komunikat

bo to ze nie potrafisz to malo mowi

moze zepsuta skretka

moze zmiana hasla ( sprzet z drugiej reki)

wylaczone DHCP, itd...

jezeli nie masz manuala to klik

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że robie to dobrze wchodze do ustawień połaczeń ustawiam na automatyczne wykrywanie podłączam router i wpisuje w przeglądarce adres 192.168.1.1 ale jak sprawdzam jaki mi wykrył adres to mam takie ip 169.254.113.47 i nie wiem co mam robić router jest u

mnie od nowości chciałem jeszcze dodać że routera podłączony był internet osiedlowy a ja korzystałem z niego bezprzewodowo na notebooku ale nagle z nieznanej mi przyczyny przestał mi notebook wykrywać mój router a później jak chciałem wejść do setupa to też jakieś takie dziwne rzeczy zaczeły sie dziać dlatego nie wiem co robić :(

Edytowane przez Saracen22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten adres 169.254.xxx.xxx oznacza że Windows nie pobrał adresu z DHCP, spróbuj zrobić

 

start -> uruchom -> cmd

 

netsh winsock reset + restart komputera

 

jak nie pomoże zresetuj modem, a kabel masz prosty czy kros?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten co dodają do routera jaki jest bo taki mam

 

ten adres 169.254.xxx.xxx oznacza że Windows nie pobrał adresu z DHCP, spróbuj zrobić

 

start -> uruchom -> cmd

 

netsh winsock reset + restart komputera

 

jak nie pomoże zresetuj modem, a kabel masz prosty czy kros?

dałem tak jak powiedziałeś ale dalej to samo :(

jak mam zrestartować ten router ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo może być to adres 192.168.0.1 192.168.1.1 lub 10.0.0.1

 

czyli z DHCP rutera dostajesz adres 169.254.xxx.xxx?

 

ja miałem podobną jazdę jak mój komputer po 2 latach pracy z modemem chello zaczął dostawać podobny adres.... pierwsza diagnoza zły modem, przyjechał technik wymienił to samo więc radzono mi windowsa przeinstalować ale miałem na tym samym komputerze linuksa, lin tez nie dostał adresu... podłączyłem laptopa i kupa...

 

okazało się że musiałem zmienić MAC karty sieciowej (później rutera, bo mam ruter i sieć prywatna w domu) i nagle zacząłem dostawać adresy i internet działa do dziś... spróbuj zmienić MAC w sieciówce (zapisz stary gdzieś)

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo może być to adres 192.168.0.1 192.168.1.1 lub 10.0.0.1

 

czyli z DHCP rutera dostajesz adres 169.254.xxx.xxx?

 

ja miałem podobną jazdę jak mój komputer po 2 latach pracy z modemem chello zaczął dostawać podobny adres.... pierwsza diagnoza zły modem, przyjechał technik wymienił to samo więc radzono mi windowsa przeinstalować ale miałem na tym samym komputerze linuksa, lin tez nie dostał adresu... podłączyłem laptopa i kupa...

 

okazało się że musiałem zmienić MAC karty sieciowej (później rutera, bo mam ruter i sieć prywatna w domu) i nagle zacząłem dostawać adresy i internet działa do dziś... spróbuj zmienić MAC w sieciówce (zapisz stary gdzieś)

tak taki adres dostaje

a czy adres mac może być dowolny ??

 

standardowo może być to adres 192.168.0.1 192.168.1.1 lub 10.0.0.1

 

czyli z DHCP rutera dostajesz adres 169.254.xxx.xxx?

 

ja miałem podobną jazdę jak mój komputer po 2 latach pracy z modemem chello zaczął dostawać podobny adres.... pierwsza diagnoza zły modem, przyjechał technik wymienił to samo więc radzono mi windowsa przeinstalować ale miałem na tym samym komputerze linuksa, lin tez nie dostał adresu... podłączyłem laptopa i kupa...

 

okazało się że musiałem zmienić MAC karty sieciowej (później rutera, bo mam ruter i sieć prywatna w domu) i nagle zacząłem dostawać adresy i internet działa do dziś... spróbuj zmienić MAC w sieciówce (zapisz stary gdzieś)

i jak możesz to napisz mi jak ten adres zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkovich chyba zbędnie komplikujesz sprawę, wg. mnie najprostsza droga to:

1. reset routera

2. przypisanie komputerom klienckim ręcznie adresu IP (dhcp można olać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avecezary podał ci linka do instrukcji

To communicate wirelessly with your Router, your wireless NIC should be

set as follows:

■ Encryption — none

■ Service Area Name/SSID — 3Com

■ Channel — 11

rusz głową, nikt tego za ciebie nie zrobi (no chyba, że jesteś gotowy wysupłać trochę gotówki ;))

 

następnie proponuję zmianę ustawień routera (SSID i włączenie szyfrowania)

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że sie nie poddaje ale daje wszystkie ustawienia tak jak pisze w instrukcji i dalej [gluteus maximus] laptop nie wykrywa routera :(

Router podłączasz z laptopem przez Wireless? Jeśli tak to spróbuj podłączyć za pomocą kabla UTP i zobaczy, czy Ci się zaświeci dioda na przednim panelu oznaczająca połączenie na którymś z portów LAN... Sam ostatnio dużo bawiłem się z tym router'em i straciłem na to dwa tygodnie, ale nie poddałem się i mam sprawnie działający net:P Może masz inny kanał Wireless ustawiony w laptopie i na routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router podłączasz z laptopem przez Wireless? Jeśli tak to spróbuj podłączyć za pomocą kabla UTP i zobaczy, czy Ci się zaświeci dioda na przednim panelu oznaczająca połączenie na którymś z portów LAN... Sam ostatnio dużo bawiłem się z tym router'em i straciłem na to dwa tygodnie, ale nie poddałem się i mam sprawnie działający net:P Może masz inny kanał Wireless ustawiony w laptopie i na routerze?

Wszystkie kontrolki świecą sie ok a co do kanałów to nie wiem tylko jak sprawdzić to w laptopie jaki mam ustawiony :/ jeśli chodzi o wejście do setupa rotera to udało mi sie tylko laptop dalej mi po wlan routera nie chce wykryć :(

 

Udało mi sie tylko troche nie wiem jak doprowadzić do tego że laptop wykrył router ale siła połaczenia jest bardzo niska :/ i nic nie pinguje :/

Edytowane przez Saracen22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kontrolki świecą sie ok a co do kanałów to nie wiem tylko jak sprawdzić to w laptopie jaki mam ustawiony :/ jeśli chodzi o wejście do setupa rotera to udało mi sie tylko laptop dalej mi po wlan routera nie chce wykryć :(

 

Udało mi sie tylko troche nie wiem jak doprowadzić do tego że laptop wykrył router ale siła połaczenia jest bardzo niska :/ i nic nie pinguje :/

Jeżeli udało Ci się wejść do setup router'a tzn. że jest połączenie między laptopem, a routerem... Net nie działa może przez złą konfiguracje. W ustawieniach jest możliwość dania automatycznego kanału. Ja miałem problem przez MAC w ogóle mi DNS'ów nawet nie pobierał nic nie działało... Wiesz spróbuj zadzwonić do dystrybutora i powiedz, że masz problem i, czy pomogą. Instrukcji w języku polskim nigdzie nie ma, bo sprawdzałem szczegółowo. Nie pamiętam teraz co pisałeś, czy to nowy, czy używany sprzęt jeśli nowy to jak się wkurzysz możesz oddać bez żadnych problemów...

 

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siła połaczenia jest bardzo niska

możesz podać dokładniej?

Saracen22 jaka jest odległość między laptopem a routerem, i ile ścian jest pomiędzy nimi?

Powyżej podałem na jakim kanale działa standardowo ten router i jaki ma SSID

 

Dopisz dnsy dostawcy internetu http://skretka.net/index.php?serwis=art&am...orz=4&nr=43

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...