Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Cicha Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz bude Chieftec Dragon. Jest fajna, ładna, masywna, ale... jest duża, ciężka, niemobilna i głośna. No własnie, głośna. Mimo że mam wentylatory Akasa Amber skręcone na min, zasilacz Be Quiet! i Zalmana na grafie, dalej słysze nieprzyjemny szum. Wiem, że nie da sie zrobić komputera bezgłośnego, ale ten szum jest dość mocny i wkurzajacy. Dlatego własnie poszukuje obudowy, która nie byłaby droga, ograniczałaby szum, i ładnie wygladała. Najlepiej spasowane tony kolorów, i prosty, nie rzucający sie w oczy przód no i żeby była w miare mała, ale zapewniała przepływ powietrza i zmieścił sie w niej Freezer 64

 

Myślałem nad

Modecom Nice II

Aplus Qubic

CM Elite 330

PoV V-64

Modecom Feel 109

 

Niepogradziłbym też, jakby była to obudowa leżąca. Tanio to dla mnie <150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz bude Chieftec Dragon. Jest fajna, ładna, masywna, ale... jest duża, ciężka, niemobilna i głośna. No własnie, głośna. Mimo że mam wentylatory Akasa Amber skręcone na min, zasilacz Be Quiet! i Zalmana na grafie, dalej słysze nieprzyjemny szum. Wiem, że nie da sie zrobić komputera bezgłośnego, ale ten szum jest dość mocny i wkurzajacy. Dlatego własnie poszukuje obudowy, która nie byłaby droga, ograniczałaby szum, i ładnie wygladała. Najlepiej spasowane tony kolorów, i prosty, nie rzucający sie w oczy przód no i żeby była w miare mała, ale zapewniała przepływ powietrza i zmieścił sie w niej Freezer 64

 

Myślałem nad

Modecom Nice II

Aplus Qubic

CM Elite 330

PoV V-64

Modecom Feel 109

 

Niepogradziłbym też, jakby była to obudowa leżąca. Tanio to dla mnie <150zł

Przepraszam, ze to powiem, ale jesteś żenujacy. Jak można zmieniać dobrego konstrukcyjnie Szefa na to co sam podałeś jako propozycje :mur:

Zastanów sie jeszcze raz czy buda jest głośna czy sprzęt, jeśli nei wpada w rezonans to znaczy ze to wina sprzętu i inna obudowa nic nie da. Inne obudowy nie dadzą lepszego wyciszenia i musisz sie z tym pogodzić. Zasiłka będzie szumieć jak szumi, zalman na grafice też, a Akasa skręcona na minimum nie wywołuje szumu bo przewiew jest zbyt słaby. Jak dla mnie ten temat to prowokacja. Jedyna opcja to maty wygłuszajace bequiet, ale one pomagają na rózne odgłosy, ale nie szum powietrza tłoczonego przez kratke wentylacyjną. Sam musisz zbadać co jest najgłosniejsze, Obudowa tu z pewnoscia ne jest problemem, może zbyt czuły słuch? :rolleyes:

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i temat jest dla Ciebie prowokacją, ale nie wiem czy doczytałeś co napisałem. Szef jest duży, ciężki i niemobilny. Dostałem go razem z zestawem więc wpływu za bardzo nie miałem. Jak napisałem, najbadziej by mi stykła buda leżąca, pod monitor i zaoszczędzę dużo miejsca. A sam Chieftec jest jak dla mnie zbyt duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...