Skocz do zawartości
adamm

[delphi] Przepisanie Danych Do Tabeli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję funkcję która by mi przepisałe dane z pola tekstowaego oddzielone przecinkami do stringgrida. Długość danych pomiędzy przecinkami jest różna, więc musi to chyba analizowac tekst litera po literze i przepisywać do odpowiedniej komórki. Ma ktoś pomysł jak to zrobić, bo ja nie

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam czy delphi jest cos co by to uprosciło ale dlugosc tekstu znasz, tekst jest tablica. Znak po znaku w pętli wczytujesz sobie do jakiejs zmiennej i gdy napotkasz przecinek podstawiasz do stringrida a zmienna czyscisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem na 4programmers, znalazłem tą funkcje read i troche na swoje potrzeby przerobiłem. Niestety cos jest nie tak ponieważ stringgrid pozostaje pusty (błędów nie wyświetla)

var  TF : TextFile;  C : Char;  l1:string;  x,y:integer;beginx:=1;y:=1;  AssignFile(TF, 'C:\plik.txt');  try	Reset(TF);	while not Eof(TF) do	begin	  Read(TF, C);	  if c <> ' ' then	  l1:=l1+c	  else	  begin		 if x>10 then			begin			  y:=y+1;			  x:=1;			end;	  Stringgrid1.Cells[x,y]:=l1;	  x:=x+1;	end;	end;  finally	CloseFile(TF);  end;end;
Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...