Skocz do zawartości
mookie

Problem Z Infineon Ce-5 I Command Rate 1t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam moduły Kingstona KVR400X64C3AK2/1G na kościach Infineon CE-5. Pamiątki śmigały bardzo ładnie na asusie A8N-E z CR 1T, i domyślnymi latencjami. Po zmianie płyty głównej na DFI LP ultra-D zaczeły się kłopoty ze stabilnością, po długich walkach z różnymi taktowaniami, napięciem (2,5-3,0v), latencjami (chyba wszystkie możliwe :rolleyes: ) i alphami okazało się że przyczyną błędów jest CR = 1T :damage_wall: . Jak narazie zmieniłem na 2T ale chciałbym mieć spowrotem 1T.

 

Może ktoś wie co jest tego przyczyną, może ja coś źle ustawiam?

 

Załączam screen z a64tweakera.

post-133455-1173822287_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędne ustawienie trp=2:w efekcie masz ustawione 3,0-2-3-5, przy tych timingach memki wysoko nie biegają. ustaw 3,0-3-3-6 lub może być być ostrzej 2,5-3-3-5(6) :wink:

Dla przykładu mój Kingston Value na Infineonie CE-5 poszedł do 244 MHz na ostrych alphach(j/n):

244MHz 2,5-3-3-5 1T 2,7V

Dołączona grafika

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci ten zabieg zmiany trp z 2 na 3 powoduje natychmiastowy restart.

Z poniższego linku wywnioskowałem że infineony CE-5 nie przepadają za trp=3.

kliknij mnie

Widzę że u Ciebie jest jedna kość, z jedną nie mam żadnych problemów, problemy są z dwoma w dualu.

A może przełożenie do żółtych slotów by pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci ten zabieg zmiany trp z 2 na 3 powoduje natychmiastowy restart.

Z poniższego linku wywnioskowałem że infineony CE-5 nie przepadają za trp=3.

kliknij mnie

Widzę że u Ciebie jest jedna kość, z jedną nie mam żadnych problemów, problemy są z dwoma w dualu.

A może przełożenie do żółtych slotów by pomogło?

No tak ,co racja to racja.Ja po prostu mam jedną taką kość i pracuje na S754 razem z 256Mb Ballistix Z505.(single channel ):wink:

Widze że odwołujesz się do testów Bachusa,rozumiem że przetestowałeś jego ustawienia,widze jedną różnice,u Ciebie:

Read Write Queue Bypas=8,u Bachusa jest 16 spróbuj przestawić może będzie lepiej. :)

Próba przełożenia do żółtych slotów nie zaszkodzi.Generalnie DFI nF4-Ultra jest kapryśna do ustawień pamięci,niejednokrotnie ustawienia na auto( niektórych timingów) powodują niestabilną pracę systemu.Wszystkie ustawienia pamięci zdefiniuj inaczej niż na auto,mam nadzieję że znajdziesz prawidłową kombinację powodująćą stabilną pracę w trybie 1T. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem ość, przyczyną braku stabilności okazał się dziad dzielnik div200 :damage_wall: który na dzień dobry nie współpracował z CR=1. Ciężko mi to wyjaśnić, ponieważ na poprzedniej płycie asusa A8N-E z tym samym prockiem i pamięciami nie było takich kłopotów, czyżby płyta była taka wybredna?

Ricci co do trp=3 to jednak miałeś rację pamięć stabilniej chodzi z taką wartością na wyższych taktach, powodem zwieszek było ustawianie przeze mnie tego parametru w A64 tweakerze który jednak nie jest najlepszy do zabawy z timingami, lepiej robić to w biosie.

A wiecie może jakie napięcie będzie najlepsze dla tych modułów? Czytałem że infineony nie przepadają za wysokimi napięciami, a niektóre odmiany wręcz preferują niskie napięcia, narazie chodzą tak jak u Ricci na 2,7v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dalszych walkach udało mi się w końcu uzyskać stabilność pamięci.

Oczywiście kolejnym winnym okazał się wpływający na stabilność Read Preamble którego na siłę kopiowałem z innych konfigów i opisów na 5.0ns, należało go zwiększyć do 6.0ns.

 

Najpierw oznaczenia kości (moje różnią się dwoma oznaczeniami: po prawej: 0540 i w prawym dolnym rogu: 43352036 ):

post-133455-1174229410_thumb.jpg

 

A oto stabilne timingi:

post-133455-1174229846_thumb.jpg

 

Max jakie udało mi się wycisnąć z pamięci to 226 MHz, napięcie 2,7v.

 

OT

Czy wiecie jak wyleczyć A64 tweakera, przy starcie nie czyta timingów, ustawia sobie wszystkie parametry na maksymalne z każdego combo, nie stosuje zadanych ustawień, refresh nie pomaga, w ogóle nie działa.

 

----

Edit:

Czy opłaca mi się kupić 2x512MB za 290zł takich corsairów? (real foto) Z tego co zdążyłem znaleźć są na kościach promos, o OC nic nie wiadomo.

post-133455-1174230786_thumb.jpg

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...