Skocz do zawartości
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie czytalem o tych Pirelli i maja fajne opinie. Mysle o nich, ewentualnie http://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-efficientgrip no i mam na przodzie Dunlop Bluresponse, z ktorych tez jestem zadowolony w sumie. Chcialem po prostu na tyl dac cos nowego. Narazie sklaniam sie w strone Dunlopow, w sumie dobrze sie spisują, to chyba nie bede kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytalem o tych Pirelli i maja fajne opinie. Mysle o nich, ewentualnie http://www.oponeo.pl/model-opony/goodyear-efficientgrip no i mam na przodzie Dunlop Bluresponse, z ktorych tez jestem zadowolony w sumie. Chcialem po prostu na tyl dac cos nowego. Narazie sklaniam sie w strone Dunlopow, w sumie dobrze sie spisują, to chyba nie bede kombinował.

Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Mam obecnie te goodyear'y i z czystym sumieniem mogę polecić. Zrobiłem może z 3kkm na nich i właściwości jezdne bardzo dobre. Poprzednio miałem turanzy rft i ogólnie trakcja na suchym uległa poprawie (chociaż jest miękko), a na mokrym to normalnie przepaść. Hałas uległ redukcji, ale po rft nie było innej możliwości. Również myślałem nad tymi dwoma opcjami (stronę wcześniej) i wybrałem goodyear, ale bluresponse pewnie też dają radę. Pzdr

 

Doczytałem, że bluresponse już masz, więc imo nie ma się nad czym zastanawiać.

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji małego samochodu zakupiłem kilka miesięcy temu Goodyeary EfficientGrip Compact. Nadal jestem nimi zachwycony - zresztą w tym temacie czy "Codzienność.." opisywałem wrażenia :) Bardzo dobre trzymanie szczególnie w zakrętach przy ostrzejszej jeździe. Cena dobra w porównaniu do możliwości.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sytuacja.

Mam Civica UFO 1,8

Letnie 17ki, a zimówki 16ki (Bridgestone blizzak)

Wczoraj założyłem zimówki, auto jedzie moim zdaniem lepiej (chodzi o resztki komfortu:D)

Dodatkowo 16ki alusy są ładniejsze.

Wpadłem na diabelny plan (wszystkie gumy są jak nowe, ale DOT 07) by opchnąć letnie kola 17ki i  gumy 16ki,

a na alusy 16ki zarzucić jakieś porządne całoroczne.

Pytanie więc jest następujące, czy ktoś użytkuje opony całoroczne? 

Czy może polecić jakieś 205/55 R16 całoroczne?

Tak na szybko na oponeo patrząc na ilość opinii i ocen widzę dwie możliwości:

 

Nokian All Weather + 205/55 R16 91 H

 

Goodyear Vector 4Seasons 205/55 R16 91 H
 

Mieszkam w centrum Zabrza, dotychczasowe zimy były takie że dębica frigo 2 (w poprzednich autach) radziły sobie świetnie.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie więc jest następujące, czy ktoś użytkuje opony całoroczne? 

 

Ja użytkuję (od Czerwca tego roku ... więc co tam mogę wiedzieć). Zanim kupiłem, to czytałem rózne testy i tylko dwie opony całoroczne trzymają parametry na poziomie minimum przeciętnych opon sezonowych:

1) goodyear 4 seasons

2) vredestein quatrac 3

 

... Ja kupiłem Vredestein ... i cóż... bardzo mało jeżdżę, więc jedynie mogę powiedzieć, że auto jeździ do przodu, do tyłu, a czasem na skutek ruchu kierownicy nawet skręca ;) - czyli jak na razie zupełnie bez zarzutu. Opony są ciche. Minus jedyny jaki mi się nasuwa, to przy wyważaniu facet założył sporo odważników.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Mam obecnie te goodyear'y i z czystym sumieniem mogę polecić. Zrobiłem może z 3kkm na nich i właściwości jezdne bardzo dobre. Poprzednio miałem turanzy rft i ogólnie trakcja na suchym uległa poprawie (chociaż jest miękko), a na mokrym to normalnie przepaść. Hałas uległ redukcji, ale po rft nie było innej możliwości. Również myślałem nad tymi dwoma opcjami (stronę wcześniej) i wybrałem goodyear, ale bluresponse pewnie też dają radę. Pzdr

Może mały update. Opony w niskich temperaturach (okolice 5*) na mokrym mają bardzo duże problemy z trakcją. Turanzy które były już bardzo zużyte radziły sobie znacznie lepiej. Ogólnie opona typowo letnia. Jak w zeszłym roku przebujałem się przez zimę na Turanzach to teraz nie było wyjścia i trzeba było założyć zimowe buty :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Jeżeli chodzi o zmrożoną nawierzchnię to tak naprawdę, żadne opony nie będą w stanie dać nam satysfakcjonującej przyczepnośći. O ile na śniegu, podczas wyjeżdżania z zaśnieżonego parkingu, hamowania itd można jeszcze coś ugrać zimówkami o tyle na lodzie wszystkie zachowują się mniej więcej podobnie.

Też długo zastanawiałem się nad modelem zimówek jakie wybrąc. Ostatecznie zasugerowałem się rankingiem opon z Motointegrator i kupiłem Dunlop SP Winter Sport 4D. Jeżdżę na nich od kilku (Ford Mondeo) i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od czasu jak zacząłem jeździć samochodami z napędem na cztery koła zapomniałem o zimowych problemach ;) Oczywiście fizyki nie da się oszukać napędem 4x4 ;) ale jeżeli chodzi o przemieszczanie się po lodzie czy śniegu to nie ma co porównywać do ośki, po prostu wciskam gaz i jadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przyspieszaniu i zachowaniu w zakrętach się zgadza.

Przy hamowaniu jest gorzej ze względu na większą masę więc bierz pod uwagę przy manewrach przyspieszania na śliskiej nawierzchni.

A tłumaczę to bo kolega z pracy sądził, że 4x4 działa też przy hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowe Barum Polaris 3 zimówki i są bardzo słabe. Przy 5*C piszczały jak głupie, przy -5*C ślizgają się jak podczas ruszania, ABS często się załącza, na zakrętach czasem przód ucieka. Uniroyal lub Hankooki kosztują podobnie a jeździło mi się na nich znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam gum na lato, jazda w wiekszosci normalna z troche czesciej niz sporadyczna nutka dynamiki po zakretach itp. Szukam w rozmiarze 205/55/16 a pacjent to Golf 4 1.8T. Co wybrac? Moje typy (kolejnosc przypadkowa):

Goodyear Efficentgrip Performance
Dunlop SP Sport Blueresponse
Fulda Ecocontrol HP
Uniroyal Rainsport 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam gum na lato, jazda w wiekszosci normalna z troche czesciej niz sporadyczna nutka dynamiki po zakretach itp. Szukam w rozmiarze 205/55/16 a pacjent to Golf 4 1.8T. Co wybrac? Moje typy (kolejnosc przypadkowa):

Goodyear Efficentgrip Performance

Dunlop SP Sport Blueresponse

Fulda Ecocontrol HP

Uniroyal Rainsport 3

O Goodyearach napisałem kilka słów powyżej. Teraz jakbym brał to chyba wybrałbym te Dunlopy albo coś tańszego jak Hankooki o których wspominałem w poście na poprzedniej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima lada chwila pójdzie w ch..., więc przyjdzie pora na letnie opony. Szukam najlepszych możliwych opon, obecne Michelin Primacy HP są beznadziejne. Już teraz nie wyrabiają a za jakiś miesiąc będzie +50 KM/+50 Nm.

 

Mam dobre doświadczenia z Continental i Bridgestone. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na letnim komplecie Pirelli P-Zero Nero o szerokości 225- na zimno są głośne i nieprzewidywalne. Nie nadają się na temperatury poniżej 12*C i ogolnie pojęty deszcz- schłodzone się nie kleją. Za to jezeli się rozgrzeją... Robią się ciche, przyjemne i jak przyklejone. Kolejną wadą jest często "niepewność"- mam komplet złożony z opon wyprodukowanych w dwumiesięcznym interwale- dziwnym trafem po 25kkm, para "nowszych" jest na wykończeniu, a para starszych- jak nowa. Przez co ciagle sie zastanawiam czy pchnąć złoto w te same ale nowe, czy może znając wady- toyo r888. Albo michelinach pilot sport 3- podobno dają radę.

 

Edit:

http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-2013-w-rozmiarze-225-40-r18

 

 

https://www.motointegrator.pl/s/test-opon-letnich-225-45-r17/

 

http://www.rezulteo-opony.pl/testy-badania-opon/wielki-test-porownawczy-rezulteo-zestawienie-10-opon-sportowych-24156

 

Trzeba pomyśleć... Bo teraz i ja nie jestem pewny niczego..

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Pilot Sport 3 czytałem, prawie w każdym teście są w czołówce. Jedyny minus to fakt, że musiałbym brać 205/55 R16 a teraz mam na lato 215/55 R16. No ale cena 205/55 bardzo atrakcyjna.

 

Przy moich przebiegach nie ma mowy, żeby opona na mokrym sprawdzała się kiepsko, więc Pirelli odpada. R888 też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie opony letnie możecie polecić do parcha? Felgi będą w rozmiarze 16", szerokość 7j. Chciałbym oponę 195/45/R16. Z racji tego, że to tylko wściekłe D14A8 i 90KM to nie ma co szaleć i budżet ustaliłem na 300 - 400 PLN za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne opony na których nigdy sie nie przejechałem to były Yokohamy.

Ultragripy8 grają mi na nerwach- ale przeboleję ich upośledzenie- nie brałem pod uwagę tego, że dokoksuję w zimę- jednak dzięki temu wiem, ze 205 dają radę ostatecznie do ~220KM z ASR- po wyłączeniu- niet- przy odrobinie wilgoci torque-steering.

Puma- ale nie bedziesz odosobniony- prawdopodnie też pójdę w ten kierunek. Rowniez za duze przebiegi będę trzaskał, żeby pozwolić sobie na aquaplaning w wykonaniu r888. Tak wiec- albo yoko 105/103, albo ps3. Tylko trzeba czekac az pogoda sie ustabilizuje.;)

 

Reaspown- nie pomogę, niestety nie potrafię. W temacie zimowych moze i bym cos wymyślił, letnich niet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...