Skocz do zawartości
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Odrobinę wyższy profil na zimę - jak najbardziej przy naszych jeszcze bardziej dziurawych zimą drogach.

Tyle że, jakby do tej xsary założył wyższy profil niż 65, będzie wyglądać jak Żuk...

Pozostaje mu więc jako optymalny, ten rozmiar na którym auto wyjechało z fabryki.

 

Na tych 205/60/16 to twój stilon z fabryki wyjechał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa auta - stilona w jednym mieście, odziedziczony po dziadku i 407 na trasy, ale to raczej coś w stylu, zmieniam co pół roku, rok aż trafi się coś lepszego. Stilon jest 195/65/R15. Co do xsary - co racja, to racja. Poza tym - dużej różnicy w cenie raczej nie ma.

Edytowane przez kojeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakieś opony zimowe w rozmiarze 195/60/R15 do Opla Astry II ? Cena tak do ok. 250 zł za sztukę. Oglądałem na skąpcu.pl, ale jest duży wybór i nie wiem na jakie się zdecydować. Czy polecacie jakieś konkretne firmy ? Aktualnie mam Kleber, ale wymagają już wymiany.

Jeszcze taka kwestia, gdzie najtaniej można kupić ? Czy w sklepach stacjonarnych czy lepiej w sklepach internetowych, a jeśli tak to jakie polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z internetowych mogę polecić oponeo chyba największy dostawca opon, ceny dobre i wysyłka gratis. Co do opon to ja mam Fulde Kristal Montero 3 i mogę polecić przyzwoita opona za dobrą kasę w rozmiarze 185/65R15 płaciłem 180zł sztuka ale to było 2 sezony temu teraz widze w rozmiarze jaki chcesz są po 266zł. Z lepszych ale i droższych jest jeszcze Goodyear Ultra Grip i Dunlop SP winter Sport ale to już pewnie koło 300zł sztuka.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes gotow poswiecic 1cm szerokosci to Goodyear Ultra Grip 8 185/60R15 za 285zl/szt. http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-8-185-60-r15-84-t lepszych w tej cenie nie znajdziesz, ale...

 

Ja kupilem swoje UG8 205/60R16 70zl taniej na sztuce w lokalnej wulkanizacji niz gdybym kupowal w oponeo, wiec warto podzwonic u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie opony polecicie na lato do Citrena Xsary 90koni rozmiar to 185/65R14. Potrzebuje 2 sztuki, budżet tak do 225zł za sztuke.

Z góry odpadają: Hankook, Barum i Fulda.

 

Dzięki!

Edytowane przez kilobajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbliża się termin wymiany kół na letnie i tak się zastanawiam, obecnie posiadam opony letnie Wanli (po poprzednim właścicielu, niestety dość mocno szumią już od 70-80km/h) w rozmiarze 215/45/17, bieżnika zostało na około sezon i mam dylemat - pojeździć nimi w tym roku a w przyszłym kupować nowe czy może sprzedać i kupić już teraz coś nowego, za tą opcją przemawia fakt że średnio jestem z nich zadowolony (głównie przez szum) jak i to że teraz są jeszcze coś warte. Drugą sprawą niezależnie od pierwszego pytania (bo i tak będę kupował teraz czy za rok) to jakie opony kupić, w tym rozmiarze to niestety dość droga impreza, w wiadomo że kasa się nie przelewa (niektórych może zmylić rozmiar, nie mam jakieś wypasionego autka, 10 letnie stilo za 12k zł), co polecacie możliwie niedrogiego i względnie cichego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barum bravuris 2 - mam takie w fc i jestem zadowolony, kuzyn ma w astrze III i też jest zadowolony, ja jadąc jego autem do Holandii również nie mogłem na nie narzekać.

 

Oczywiście lepiej wziąć jakieś Pirelli, czy inne Bridgestony, ale skoro kasa gra rolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego mogę szukać do Astry F w rozmiarze 170/75/14? Byłoby dobrze gdyby wyszło średnio 150zł/szt, ale jak będzie warto dołożyć stówkę do budżetu, to na pewno się znajdzie.

 

Lepiej kupić np. na Oponeo czy szukać na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rozmiarze 170/75/14?

 

jakiś dziwny ten rozmiar.

 

Oponeo miało kiedyś darmową wysyłkę, jak jest tak dalej, może to mieć znaczenie. Pasowało nam też to, że opony poszły do współpracującego z oponeo zakładem wulkanizacyjnym. Płatnośc była w zakładzie. Opon nie musiałem odbierać w domu mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-hp102--215-45-r17-91-w-xl jest to coś warte czy nie ma sensu i lepiej zbierać kasę na barumy? Kombinuję trochę z uwagi na wydatki które mnie czekają (nowa kuchnia, salon) i wolałbym zaoszczędzić ale nie kosztem bezpieczeństwa, więc jeśli to badziew (opinie dość pozytywne) to odłożę zakup na za rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się machnąłem przy cyfrach i miało być 175/70/14? Takie mam obecnie zimówki.

Co do dostawy to i tak zamawiam na lokalizację, gdzie mam składowane obecne letnie z felgami. Montaż też mogę mieć z dnia na dzień. Najważniejsze teraz jaki model wybrać.

 

Przyglądam się m.in. Uniroyal Rainexpert i Barum briliantis 2 (oba modele 175/65).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakas konkretna widze na temat nosnosci opon?

 

Szukam teraz letnich, do mojego auta (1.9 JTDM) zalecane sa opony 215/55 R16 93V (650kg, 240km/h), ale duzo ludzi kupuje 205/55 R16 91V (615kg), ktore byly montowane z silnikami benzynowymi 1.9 JTS.

 

Roznicy oczywiscie nie odczuje na codzien, ale jak to jest w sytuacji awaryjnej? Pomijam aspekty prawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o wage silnika. Z tego co sie orientuje to nie chodzi o wage w spoczynku, ale o np podczas awaryjnego hamowania gdy masa jest przenoszona na przod i mocno dociaza przednia os, wlasnie wtedy te 615kg moze byza za malo. Ale moge byc w bledzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji awaryjnej kolosalnej różnicy nie powinno być - popatrz na kierunek wektora siły, jaka będzie działała przy hamowaniu awaryjnym - nigdy to nie będzie prosto w dół - w ostrym, awaryjnym hamowaniu opona prędzej zerwie trakcję (a wtedy abs poluzuje hamulec) niż rozpadnie się od naporu masy. Przeszukaj alfaholików, całkiem niedawno pamiętam dyskusję na ten właśnie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHOT wektor zawsze jest taki sam jesli zalozyc ze przeczepnosci nie zerwie bo to opona jest tym co rozklada sily. Nawet w przypadku zerwania przeczepnosci calosc masy jest przenoszona na opony, na zdrowy rozum, bo to opona jest tym gdzie jest przenoszona cala sila.

 

Opona sie nie rozleci, ale zupelnie inaczej bedzie sie ukladac przy awaryjnym i tym samym cisnieniu. Jedyne co bym zrobil to pakowal ciut wiecej cisnienia aby wlasnie opona nie tracila swojego ksztaltu.

Z drugiej strony nosnosc to takze sila bocznej scianki, bo to jest glowny czynnik ktory dostaje po [gluteus maximus] przy hamowaniu/przyspieszaniu.

 

Z drugiej strony, ile razy jezdzisz z max obciazeniem? Dołączona grafika

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem dwie opony barum bravuris 2 225/45/17 bo niestety mój niecny plan z oponami legł w gruzach.

Nie ukrywam, że decydującym czynnikiem była cena - około 300zł za sztukę ale opona mimo to jest dość dobrze oceniana. Wiadomo, że na przykład na mokrym nie ma co jej porównywać do opon, które kosztują dwa razy tyle.

Patrzałem też na allegro na opony używane i jak widzę po 400 czy 500zł za parę opon z bieżnikiem 6mm z nie wiadomo jakich roczników, z różnymi indeksami i nie wiadomo jak użytkowane to wolę trochę gorsze ale nówki z gwarancją i święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna porada co do malych kapci konkretnie do peugeota 206 z silnikiem z kosiarki, czyli 1.1

Felgi 14", myślę, że 175/65 będzie odpowiednim rozmiarem?

W internecie znalazłem jakieś testy, w sumie chyba najrozsądniejszą opcją wydaje mi się fulda ecocontrol - ceny atrakcyje, około 150zł za sztukę a w testach wypadła dosyć nieźle. :]

Autem jeżdżą dwie kobity, konkretnie moja dziewczyna i przyszła teściowa ale spokojnie, nie zależy mi żeby się jej pozbyć ;-) także auto raczej sportowo wykorzystywane nie będzie na co zresztą nie ma co liczyć przy 60 kuniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies doswiadczenie z Uniroyal Rainexpert ? Potrzebuje opon letnich 205/55 R16 do Astry III. Generalnie juz na 99% zdecydowalem na Uniroyale, bo maja bardzo duzo pozytywnych opinii, a i cena bardzo dobra, ale im wiecej opinii tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...