Skocz do zawartości
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Może mały update. W piątek w końcu założono Goodyear'y. Pierwsze wrażenie raczej pozytywne, jest zdecydowanie ciszej po nierównościach, ale to już wiedziałem, bo zimówki mam zwykłe, więc jest podobnie. Na co zwróciłem uwagę to auto zupełnie inaczej bierze zakręty. Jest jakby miękko. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czuć jakby opona pracowała non stop jest jakby nadsterowność tylko jest po prostu nie ma (kontrola trakcji nic nie robi i auto zakręca jakby "bardziej" stąd uczucie nadsterowności). Brzmi to jak jakiś bełkot wiem, ale nie wiem jak to wytłumaczyć. Na rft uczucie było takie, że auto na nierównościach po prostu ciągle tańczyło, coś jakby jazda gokartem gdzie zawieszenia po prostu nie ma. Zakręt z nierównościami i czuć było jakby auto przesuwało się do zewnętrznej. 

 

Co do ogólnego zachowania opony to dzisiaj kilkadziesiąt kilometrów po mokrym i jest dobrze (lepiej niż na Turanzach, o ile tego jeszcze nie wiem), ale muszę więcej pojeździć aby można było napisać coś konkretniejszego :)

 

Co ciekawe opony po wyprodukowaniu w PL, w trzy tygodnie znalazły się na aucie w UK :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P-zero nero gt- w testowym opisałem doświadczenia. Rozgrzane trzymają jak złe, zimne- są głośne i nie trzymają, a na mokrym są Tragiczne. Dlatego jak je zjadę, chcę poszukać czegoś co będzie minimalnie lepsze- po researchu wychodzi, ze Michelin Pilot Sport 3 mogą być całkiem spoko, ale chciał bym miec rozeznanie, więc... Może ktoś uzytkował je, albo coś w podobie. A może i coś lepszego sie znajdzie?

 

EDIT: Jestem ślepą kichą kiedy przeglądam forum na telefonie.  Kilka postów w górę była odpowiedź na moje pytanie...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie opony zimowe 205/55r16? Jeżdżę po Śląsku, więc drogi głównie odśnieżone, takie bardziej błoto śniegowe. Cena 400 - 500 zł/szt.

 

Wysłane z mojego Note 2

 

Z której strony napęd?

 

W zeszłym sezonie jeździłem na tym:

http://www.sklep.oponysportowe.eu/195-55-R-15-Winter-Extrema-Profil(3,1229,1177).aspx

 

Polecam, na śnieg super, na lodzie bardzo dobrze, błoto pośniegowe trochę gorzej, ale też dobrze.

Edytowane przez SEKS_INSTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-blizzak-lm30-205-55-r16-91-t

http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contiwintercontact-ts850-205-55-r16-91-t

 

Pierwsze miałem 3 lata w Ibizie i były fajne, drugie mam teraz w Focusie i też jest ok.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

lycone chce dobrą oponę za 500zł, a ty mu linkujesz jakieś bieżnikowane szroty....

Wolałbym najzwyklejszą Dębica frigo 2 niż bieżnikowane.

 

Ile kompletów opon bieżnikowanych zjeździłeś?

 

Opony bieżnikowane mają swoje wady, ale ciekawi mnie czy miałeś z nimi do czynienia, czy po prostu jesteś tępym forumowym teoretykiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kompletów opon bieżnikowanych zjeździłeś?

 

Opony bieżnikowane mają swoje wady, ale ciekawi mnie czy miałeś z nimi do czynienia, czy po prostu jesteś tępym forumowym teoretykiem.

Żadnego.

Z prostej przyczyny. Przy pierwszym aucie (2008r kupiłem Espero) gdy zbliżała się zima, z racji braku PLN skupiłem się na bieżnikowanych.

Myślałem kategoriami. Lepsze bieżnikowane, z dużym bieżnikiem niż jakieś używane markowe z 3-4mm. Na zimę da radę, bo przecież nie latam bokiem 100km/h zimą, poza tym espero nie jechało:)

Niestety zakup 2 par skończył się klapą. Jednych się nie dało wyważyć, drugie miały dziwne bicie, pomimo teoretycznie wyważenia. Kupiłem wtedy dębica frigo 1

W następnym aucie zimą (lancia lybra 2009r), znowu przyglądałem się bieżnikowanym, skończyło się na Dębica frigo 2. Które [gluteus maximus] nie urywały, ale do mojej jazdy starczyły, ale nie chciało mi się bawić znowu, by teoretycznie zaoszczędzić parę złotych.

Moje doświadczenie nie jest wyjątkiem. Dojrzałem jednak do decyzji by na bezpieczeństwie nie oszczędzać.

Dziś minęło 5 lat, jeśli coś zmieniło się w technologii i współczesne opony bieżnikowane są lepsze, i nie ustępują jakością oponom z klasy ekonomicznej to dobrze. Ja jednak swojego zdania nie zmienię. I nikomu bieżnikowanych nie polecam.

Teraz przy kolejnym aucie, o bieżnikowanych nawet nie myślę. Kojarzą mi się z panem Mietkiem, co kupuje auto które ledwo przechodzi przegląd,a potem na wszystkim oszczędza.

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kompletów opon bieżnikowanych zjeździłeś?

 

Opony bieżnikowane mają swoje wady, ale ciekawi mnie czy miałeś z nimi do czynienia, czy po prostu jesteś tępym forumowym teoretykiem.

Pytałem o opony klasy premium, a tu dyskusja o bieznikowanych...

Naprawdę założyłbyś takie opony do nowego samochodu z napędem na przód i 190KM?

 

Wysłane z mojego Note 2

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę założyłbyś takie opony do nowego samochodu z napędem na przód i 190KM?

190KM i tylko 205? Jaka masa auta, z ciekawości?

 

Brałbym nokiany A3, jeździłem na nich w transicie connect i bawiłem się przednie.

 

PS. Zasadniczo, to mamy na forum dedykowany temat o oponach:

http://forum.purepc.pl/topic/228476-które-opony-najlepsze/page-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190KM i tylko 205? Jaka masa auta, z ciekawości?

 

Brałbym nokiany A3, jeździłem na nich w transicie connect i bawiłem się przednie.

 

PS. Zasadniczo, to mamy na forum dedykowany temat o oponach:

http://forum.purepc.pl/topic/228476-które-opony-najlepsze/page-13

1400 kg niby. Na lato są 225/40r18 Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał dobre tanie Chinole niż bieżnikowane za darmo. Miałem Micheliny i Bridgestone'y, jak były nowe trzymały fajnie ale po 2 sezonach szału już nie robiły. Używanych 3-4 letnich z 6 mm Michelinów i Bridgestonów już bym nie kupił bo za niewiele więcej ma się nowe Hankooki na których jeździłem i fajnie trzymały. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle to nie jest. Czekam az zajade obecne opony i szukam innej feli ktora bedzie pasowac - co jest trudne dobrac cos nie szpecacego auto i dodatkowo zeby nie miec problemu przy upgradzie hampli. Przy felach Super Aero 16" nic poza seria praktycznie nie wchodzi, a Aero 17" to bialy kruk, mniej niz 100 kompletow powstalo podobno -_-

 

Do niedawna zreszta w polsce jazda na 235/45/R17 to byla masakra a takie mam w Cabrio 9-3, plywanie na koleinach to jest to.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzi mi ktos jakies opony zimowe w rozmiarze 185/60/14 ? Tak do 180zl/szt Kompletnie zglupialem i nie wiem co kupic. Patrzylem na Barum polaris 3, fulda kristall montero3, ale w Agito te drugie maja niewiadomo jaki DOT, niby nie starsze niz 18 miesiecy. Wole cos z tego roku jesli sie da.

 

Musze kupic 2 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Bridgestone Blizzak LM-30 po 135zl/szt ? Dobre to to ? Chodzi o to by panna w miarę bezpiecznie mogła się przemieszczać zima. 

 

Dębicy nie chce, teść ma w Pandzie i co chwile jakieś bąble ma. Albo opona dupna albo on tak jeździ, ale wole dmuchać na zimne :)

 

P.S. OMG dopiero odkryłem korektę słów w Chrome jak w Outlooku :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie teść trafił jakiś kiepski egzemplarz. Ja jeżdżę na Dębicy, kobieta jeździ na Dębicy, nasze style jazdy zdecydowanie się różnią, lecz do małych aut te opony są świetne i tanie jak chińskie a jakością o niebo lepsze. Mało tego, widać różnicę na paliwie na +
EDIT: No i Frigo 2, to mocno poprawiona wersja kiepskich jedynek.

Edytowane przez biczuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...