Skocz do zawartości
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Żaba ma wielosezonówki Kumho Solus Vier i jakieś tam cyferki, ale śniegu jeszcze nie było więc nie wiem jak się zachowują. Na mokrym trochę wątło jak typowe zimówki, na suchym i ciepłym jak zwykłe letnie, hałaśliwość trudna do oceny bo silnik i wydech zagłuszają powyżej 120 km/h. Na torze nie sprawdzałem, wyprztykałem się z Mixolu więc nijak na tor się pchać.

 

Niby ta Michalinka jest naprawdę dobra... fuck, łamię się. Z jednej strony nie potrzebuję super zimówki, z drugiej, 40 tys rocznie kulam się po różnych drogach, ale głównie ałtosrady polskie i nie chciałbym być niemile zaskoczony. Nic, napiszę co wziąłem - WR D3, TS850 albo Crossa.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam wsadzone Dębice HP2. Zrobione jakieś 600km i jestem lekko zaskoczony. Opona zarówno na suchym i mokrym trzyma się lepiej niż przyzwoicie. Wczoraj 2 stopnie intsnsywny deszcz i podczas mocnych hamowań oraz ruszań systemy nie świrowały dopiero przy awaryjnych hamowaniu odpalał się abs. Teraz czekam na śnieg. Szczerze to mógłbym polecić gdy nie fakt, że praktycznie są już niedostępne (a przynajmniej w moim rozmiarze 225/50R17) jak już się trafią jakieś to po 500zł za sztukę(ja ponad miesiąc temu buliłem 1140zł za komplet), a przy tej cenie to już można sobie wybrzydzać :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje sobie i innym z rodziny na www.polskihurtopon.pl  ponieważ mają najniższe ceny oraz darmową wysyłke, a wybór opon to cała masa :D

 

Ja u siebie mam zimówki od Vredestein, zajebiste opony na zime. Ponoć letnie mają jeszcze lepsze niż zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat jeżdżę na Continentalach TS850. Są niesamowicie przyczepne, zarówno na mokrym (na którym trzymają się dużo lepiej niż letnie Pirelli Cinturato P4), jak i na śniegu. Mieszkam w takiej okolicy, że bez dobrych opon ani rusz, a te bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Opony są bardzo miękkie co daje niezwykłe korzyści w zimowych warunkach i bardzo dobry komfort, natomiast na suchym asfalcie czuć przy gwałtowniejszych manewrach wyraźne opóźnienie i brak sztywności bocznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem w zeszłym tygodniu ultragripy 8 (205/55/16) na nokiany wr a4 (225/45/17). Różnica po przejściu z "jodełki" na asymetryczne- kolosalna w prowadzeniu na suchym. Na świeżym śniegu różnica tez zauważalna. Papierowo nokiany są głośniejsze (72dB vs 69dB)- ale w praktyce są bardziej ciche. Różnica w spalaniu- coś koło pół litra przy takim samym stylu jazdy- ale to chyba wina oporów toczenia, szerokości gumy i masy felunku z oponą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne porównanie... przesiadłeś się na oponę szerszą podobnej klasy wiec dziwne by było gdyby przyczepność była gorsza. Jak byś zamiast UG wsadził A4 ale szerokie 185 to ciekawe czy też by takie dobre były :P

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne porównanie... przesiadłeś się na oponę szerszą podobnej klasy wiec dziwne by było gdyby przyczepność była gorsza. Jak byś zamiast UG wsadził A4 ale szerokie 185 to ciekawe czy też by takie dobre były :P

A żebyś się zdziwił- porównanie ug8 205 do innych zimowek tej samej szerokości mam, waga auta się tez zgadza... I stwierdzam ze ug8 jest cienka w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Uniroyalach rs 3? 

 

Mam te Uniroyale u siebie w syfiku. Przejeździłem na nich dwa sezony i póki co jestem z nich zadowolony. Zachowują się bardzo dobrze zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Raczej nie będziesz zawiedziony jak je kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sava Intensa UHP 2 vel Dębica Presto UHP 2;
Etykieta jest obiecująca, mam nadzieję że jakieś testy tej opony się pojawią vs droższe marki;

 

Też czekam na testy nowości (również Fuld SportControl 2) bo na ten sezon pora na nowe 18" letnie;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Uniroyalach rs 3?

Dość głośne, szybko się zużywają ale przyczepność zarówno na suchym jak mokrym jak na oponę tej klasy jest super. Miałem takie w makaronie i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichych opon w rozsądnej cenie 245/40/18. Po wstępnych poszukiwaniach na polu bitwy zostały Barum Bravuris 3HM, Uniroyal Rainsport 3 i Fulda SportControl 2. Czy jest sens dopłacać praktycznie 50% do Uniroyal i Fulda w stosuku do Barumów, które to już mają naprawdę dobre opinie? W UK Mam Barumy za 60F, kiedy za Uniroyale i Fuldy trzeba już dać 90F+

 

EDIT:

 

Jeszcze w sumie można dorzucić do listy SAVA Intensa UHP, bo ma opinie cichej, ale jest ledwie 10F tansza od Fuldy, to już bym raczej Fulde brał jak coś.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichych opon w rozsądnej cenie 245/40/18. Po wstępnych poszukiwaniach na polu bitwy zostały Barum Bravuris 3HM, Uniroyal Rainsport 3 i Fulda SportControl 2. Czy jest sens dopłacać praktycznie 50% do Uniroyal i Fulda w stosuku do Barumów, które to już mają naprawdę dobre opinie? W UK Mam Barumy za 60F, kiedy za Uniroyale i Fuldy trzeba już dać 90F+

Mógłbyś chociaż przeczytać jeden post wyżej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli Snow Control 3 bardzo dobre opony. Na mokrej nawierzchni zachowują się bardzo dobrze. Swietne trzymanie boczne. Przy hamowaniu również. Na suchej jest niemal idealnie. Nie są też jakoś specjalnie głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W papierowej wersji najnowszego Autobilda jest już pełen test opon letnich.

Wspomniana przeze mnie Sava Intensa UHP 2 zajęła 12 miejsce z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Szkoda, że Falken AZENIS FK510 nie występuje w rozmiarze 215/50 bo zajęła świetne 2 miejsce i również nie rujnuje portfela.

Potem z ciekawszych jest również na 6 miejscu Fulda SportControl 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...