Skocz do zawartości
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co najlepszy kapiec jaki mialem ale mam je dopiero od miesiąca. W Brerze mam 235 i trzymają super jedyne czego sie obawiam to zużycie ale ciebie to akurat nie interesuje. Tylko trzeba pamiętać ze to jest nadal opona przede wszystkim drogowa, a nie semi slick.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszałem o tym ze robią w niemczech i że podobno niezłe

 

ale bez testów to ciężko coś powiedzieć

 

[ale czego się można po budżetówce spodziewać - raczej liderów nie zdeklasują]

 

hankuki moga byc ciekawe te z taka dziwaczna nazwą - pewnie takie średniaki będą

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również niedługo będę kupował coś do Lanosa i myślę nad:

 

Nokian WR D3 185/60 R14 lub Continental ContiWinterContact TS850 185/60R14 82 T.

Okolice 190-230zł/szt.

 

Nokiany tańsze i tabliczka C,B. TS-y C, C.

Czy może jakieś inne, dobrze jakby za szybko nie ścierały się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tych śmiesznych tabliczek Dębica HP2 ma oznaczenia jak premiumy dwa razy droższe wiec nimi sie zupełnie nie sugeruj. Rozmiar jak we wózku na zakupy wiec co nie weźmiesz z górnej półki różnice będą miedzy nimi niewielkie. Ja na zimę mam 225/50R17 więc szukam czegoś z klasy ekonomicznej/średniej a tam juz mega rozrzut jakościowy.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jak sie ma sprawa z przejazdem z Afryki do Polski w zimie? Rozumiem ze moge miec w cholere problemow z policja w lutym przejezdzajac przez niemcy / austrie bez zimowek? Tutaj zimowki nie istnieja xD Chyba w lutym/marcu wroce na jakis czas odpoczac.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wystarczy przekalkulować, czy taniej wyjdą wielosezonówki do zajeżdżenia potem na wyspie (lub ewentualnie snucia się po marcowej chlapie w kraju), czy mandat od Polizei. No chyba, że z nimi nie ma to tamto i od razu laweta, a ciebie do obozu kamienie łupać.

Dostęponość na miejscu - żaden tamtejszy oponerro Jose Armando Rodriguez Tortilla da Silva nie podejmie się ściągnięcia zestawu wielosezonówek na zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz samochód na PL blachach bez żadnego problemu możesz się poruszać zimą po Niemczech na letnich(nie wiem jak Austria ale pewnie podobnie). Żaden mandat Ci nie grozi, oczywiście dopóki nie będziesz brał udziału w stłuczce albo wypadku. Na forum było już to przerabiane kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tych śmiesznych tabliczek Dębica HP2 ma oznaczenia jak premiumy dwa razy droższe wiec nimi sie zupełnie nie sugeruj. Rozmiar jak we wózku na zakupy wiec co nie weźmiesz z górnej półki różnice będą miedzy nimi niewielkie. Ja na zimę mam 225/50R17 więc szukam czegoś z klasy ekonomicznej/średniej a tam juz mega rozrzut jakościowy.

 

Powiadasz, że te tabliczki do niczego nie zobowiązują? Hmm... Mnie się wydaje, że powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy ciepłych klimatach i zimówkach będąc niedawno na krecie (tej wyspie nie na tym forumowym) zauważyłem, ze z 30% tamtejszych śrupów śmiga na zimówkach :lol:

Jeżeli masz samochód na PL blachach bez żadnego problemu możesz się poruszać zimą po Niemczech na letnich(nie wiem jak Austria ale pewnie podobnie). Żaden mandat Ci nie grozi, oczywiście dopóki nie będziesz brał udziału w stłuczce albo wypadku. Na forum było już to przerabiane kilka razy.

Jest takie coś jak konwencja wiedeńska ale trza im dobrze to wyszprechac po niemiecku. Do póki nie będzie utrudniał ruchu nic mu nie zrobią ale niech tylko zobaczą, ze się wlecze na autobanie podczas śniegu wolniej niż inni to będzie wzywał ADAC :lol:

 

Powiadasz, że te tabliczki do niczego nie zobowiązują? Hmm... Mnie się wydaje, że powinny.

Dębica HP2 w moim rozmiarze ma C i B, a ponad dwukrotnie droższy Dunlop WinterSport też ma C i B ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle Frigo 2 (nie HP2) są dobre na śniegu ale bardzo lipne na mokrym. Za niewiele więcej masz Fulde Kristal Montero 3 (sam miałem w 147 i byłem zadowolony) czy Hankook winter i*cept ewentualnie zaryzykować i kupić Laufenn. Jest to budżetowa marka Hankooka na rynek europejski cześć produkcji na Węgrzech cześć w Indonezji w fabrykach Hankooka. Jako, ze to nowość ceny mają zabójcze taniej od Dębicy :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie letnie masz?

 

Wczoraj śmigałem trochę w deszczu na Federalach 595 i klejom równie dobrze co na suchym. Bardzo fajne opony, żeby się jeszcze nie rozpadały...

Edytowane przez Gordon Ramsay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaba ma wielosezonówki Kumho Solus Vier i jakieś tam cyferki, ale śniegu jeszcze nie było więc nie wiem jak się zachowują. Na mokrym trochę wątło jak typowe zimówki, na suchym i ciepłym jak zwykłe letnie, hałaśliwość trudna do oceny bo silnik i wydech zagłuszają powyżej 120 km/h. Na torze nie sprawdzałem, wyprztykałem się z Mixolu więc nijak na tor się pchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w PL i wzialem 9-3 sedan na tydzien, opony to sava intensa... Piruety moglbym robic na 4 biegu przy tej temp. i wilgotnej jezdni :o ASR na 4ce lapie :D Z tylu zalozone Pzero nero ...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...