Skocz do zawartości
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zima się kończy, zimówki się kończą a letnie się skończyły to szukam opony do Astry H 1,9CDIT w rozmiarze 225/45R17. Z racji tego, że wózek raczej głównie jeździ po mieście to skłaniam się do czegoś wielosezonowego. Początkowo myślałem o Crossclimate, ale podobno sprawdza się bardzo dobrze o ile na drodze nie ma nawet minimalnej warstwy śniegu, bo jak jest odrobina błota pośniegowego to jest lipa na maksa, a tego nie da się zagwarantować nawet mieszkając w centrum miasta wojewódzkiego. Rozmiar taki a nie inny, bo tak samochód wyjechał z fabryki i takie ma felgi więc poruszamy się w rozmiarze 17" i ekwiwalencie tego co producent założył do tego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dopisze szacunkowe ceny w euro kompletu 4 kół podane w teście:

 

 1. 530

 2. 485

 2. 390

 2. 480

 5. 420

 6. 445

 7. 520

 8. 470

 9. 530

10. 415

11. 430

12. 365

12.465

14. 325

15. 380

15. 440

17. 420

17. 210

19. 480

20. 375


Hankook Ventus Prime 3 również godna uwagi.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni temu takie sobie wrzuciłem na felgi do fiacika: Falken ZE 914 205/50R15. Zrobiłem kilka km i zauważyłem, że nawet przy takiej temperaturze jak teraz kleją się lepiej niż poprzednie letnie barum bravuris 2, po prostu żeby ruszyć z piskiem muszę dodać więcej gazu, przy hamowaniu też lepiej jest. Więcej nie mogę powiedzieć bo zrobiłem na nich może 50 km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze miedzy Sava UHP2, a  Dębica UHP2 są tylko subtelne różnice w nacięciach bieżnika cała główna konstrukcja opony jest identyczna. Wcześniejsze modele UHP i HP były nawet identyczne i schodziły z tych samych linii produkcyjnych wiec można się spodziewać zbliżonych osiągów.

 

 

debica-presto-uhp-2-thumb.jpg

sava-intensa-uhp-2-thumb.jpg

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Miśka Lancera 2008r 1.8 143KM która opona lepsza ?

Dębica Presto HP, Barum Bravuris 2, Uniroyal RainExpert 3 ?

Czy ew. macie inne typy w cenie do 250-280zł za 205/60R16 opona letnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Miśka Lancera 2008r 1.8 143KM która opona lepsza ?

Dębica Presto HP, Barum Bravuris 2, Uniroyal RainExpert 3 ?

Czy ew. macie inne typy w cenie do 250-280zł za 205/60R16 opona letnia ?

 

Rzuć okiem na test autobilda w polskiej edycji z tego tygodnia- jest porównanie 52 modeli, coś wybierzesz. Ewentualnie poszukaj gumy w 215/55/16- będzie minimalnie mniejsza, ale nie wiem jak wygląda sprawa z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na test autobilda w polskiej edycji z tego tygodnia- jest porównanie 52 modeli, coś wybierzesz. Ewentualnie poszukaj gumy w 215/55/16- będzie minimalnie mniejsza, ale nie wiem jak wygląda sprawa z ceną.

chyba sensowniej to 205/55/16 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem nie panikujmy

ale w zamian masz bardzo duży wybór - bo to typowy rozmiar i normalne ceny

 

czyli jakbys miał 150 ciagnąc to bedziesz 145,13 grzał

 

czyli trochę na mandatach zaoszczędzisz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie auto w wersji muł bagienny- czyli 1.5- i odradzam schodzenie z profilu przy zachowaniu tej samej szerokości bo: skrzynia 5b, wygluszenie i generalnie przód w stylu "jet fighter", czyli zgarniacz krawężników. Ale ja to ja. Za jakaś chwilę wstawię zdjęcie testów i niech sobie wybiera do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po części, a w całości. To co ty wkleiłeś to kwalifikacje z przed miesiąca biorące tylko i wyłącznie pod uwagę drogi hamowania na suchym i mokrym, to co jest wyżej to są ostateczne wyniki 20 opon które się zakwalifikowały do "finału". Biorą pod uwagę również pozostałe aspekty jak hałas, zużycie itp itd.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie auto w wersji muł bagienny- czyli 1.5- i odradzam schodzenie z profilu przy zachowaniu tej samej szerokości bo: skrzynia 5b, wygluszenie i generalnie przód w stylu "jet fighter", czyli zgarniacz krawężników. Ale ja to ja. Za jakaś chwilę wstawię zdjęcie testów i niech sobie wybiera do woli.

że niby co?

 

i ta fotka to raczej w stylu - mam pivota w monitorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kax- masz rację. Tylko nie każdy jest biegły z języka zachodnich sąsiadów, i nie każdy chce wertować poprzednie strony.

 

Tesel- skrótem napiszę- pomysł 205/55 jest do d. bo zacznie zgarniać krawężniki przy parkowaniu. I te 5.5mm wysokości robią różnicę.

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 pomysł 205/55 jest do d. bo zacznie zgarniać krawężniki przy parkowaniu. I te 5.5mm wysokości robią różnicę.

no tego sie nie spodziewałem żeby PÓŁ centymetra robiło rożnicę przy parkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 10,25mm co nie zmienia faktu że jak nie stac na oryginalny rozmiar to trzeba kombinować z oponami które są w standardowym rozmiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie nie stać na opony to się kombinuje z miesięcznym na PKS ;]

 

 

Końcowe szczegółowe wyniki testu autobilda.

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-opon-letnich-w-rozmiarze-225-50-r17-ktore-opony-sa-najlepsze-na-lato/pt6684

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do VC kupiłem 205/55/r16 zimowe - nie 215/55/r16;
I kupię 225/40/r18 na lato - nie 225/45/r18;

Skoro mam większy wybór lepszych opon w korzystniejszej cenie to nie widzę powodu dopłacać do zaleceń producenta...
Mając -55/-40 mm zawieszenie + niski nie-fabryczny zderzak przedni oraz niżej zawieszone wydechy nie-seryjne parkowanie na krawężnikach i tak mnie nie dotyczy...

 

Zresztą zalecane 215/55/r16 to: 642.9 mm średnicy

Zalecane na naklejce 225/45/r18 to: 659.7 mm średnicy, sam producent nakazuje 16.8 mm różnicy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215/55 R16 to rozmiar dobry na zimę lub dla VC w wersji bieda-edyszon z silnikami 1.6 czy 1.8.

 

Na lato kup sobie co chcesz byle zgodne z naklejką we wlepce wlewu paliwa.

 

215/50 R17 - ja na takich jeżdżę.

225/45 R17

225/45 R18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...