Jump to content
Sign in to follow this  
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Recommended Posts

będąc niedawno na krecie (tej wyspie nie na tym forumowym)

Nie dla makaroniarza bawarski wurst!

Dębica HP2 w moim rozmiarze ma C i B, a ponad dwukrotnie droższy Dunlop WinterSport też ma C i B ;]

Dlatego mogą okazać się fajne i walczą ceną z najlepszymi.

Nie mogą walczyć z najlepszymi bo koncern goodyear właściciel Dębicy by do tego nie dopuścił. Niemniej zapowiadają się całkiem przyzwoite średniaki wiec chyba się skuszę.

Edited by KAX_

Ej chłopaki, to samo pytanie

185/60 R14 - Fabia I 1.4 mpi (60km) zimówki - 

Najtaniej Dębica Frigo 2, po 560 za komplet, czy warto dorzucić trochę grosza i coś innego? A jeśli tak to co? 

Tylko rozsądnie, bo i z kasą niezbyt bogato...

Zwykle Frigo 2 (nie HP2) są dobre na śniegu ale bardzo lipne na mokrym. Za niewiele więcej masz Fulde Kristal Montero 3 (sam miałem w 147 i byłem zadowolony) czy Hankook winter i*cept ewentualnie zaryzykować i kupić Laufenn. Jest to budżetowa marka Hankooka na rynek europejski cześć produkcji na Węgrzech cześć w Indonezji w fabrykach Hankooka. Jako, ze to nowość ceny mają zabójcze taniej od Dębicy :D

Edited by KAX_

I ew spojrzeć na 175/65/r14 rozmiar;
Wtedy za ~620-640zł masz FiresTone WinterHawk 3 czy wspomniane wyżej Hankooki W452 Wintercept Evo;

Firestone jeżdżą u mnie na Vectrze, Hankooki trafiły do GP mojej Mamy i jest ok;

No to przyjanuszowałem... Jak po pierwszych opadach zniknę z forum i nie napisze jak się sprawują to znaczy, ze wypadły chujowo ;)

RzfY41J.jpg

Edited by KAX_

Dębica twierdzi, ze do 240km/h się nie rozpadną, a makaron tylko 230 wyciągnie ;) Do pierwszego opadu i tak zostają 19" bo póki nie ma śniegu to przyczepnością gniotą każde zimówki.

A jakie letnie masz?

Wczoraj śmigałem trochę w deszczu na Federalach 595 i klejom równie dobrze co na suchym. Bardzo fajne opony, żeby się jeszcze nie rozpadały...

Edited by Gordon Ramsay

Pisałem Ci kilka stron wstecz :P Takie mam:

2b2Qlil.jpg

Do chińskich opon mam awersje odkąd kupiłem polecane Nankang NS2... obiecałem sobie nigdy więcej chińczyków ;]

Edited by KAX_
  • Upvote 2

Żaba ma wielosezonówki Kumho Solus Vier i jakieś tam cyferki, ale śniegu jeszcze nie było więc nie wiem jak się zachowują. Na mokrym trochę wątło jak typowe zimówki, na suchym i ciepłym jak zwykłe letnie, hałaśliwość trudna do oceny bo silnik i wydech zagłuszają powyżej 120 km/h. Na torze nie sprawdzałem, wyprztykałem się z Mixolu więc nijak na tor się pchać.

• Downvote 1

Jestem w PL i wzialem 9-3 sedan na tydzien, opony to sava intensa... Piruety moglbym robic na 4 biegu przy tej temp. i wilgotnej jezdni :o ASR na 4ce lapie :D Z tylu zalozone Pzero nero ...

Edited by Aurora001

Żaba ma wielosezonówki Kumho Solus Vier i jakieś tam cyferki, ale śniegu jeszcze nie było więc nie wiem jak się zachowują. Na mokrym trochę wątło jak typowe zimówki, na suchym i ciepłym jak zwykłe letnie, hałaśliwość trudna do oceny bo silnik i wydech zagłuszają powyżej 120 km/h. Na torze nie sprawdzałem, wyprztykałem się z Mixolu więc nijak na tor się pchać.

Niby ta Michalinka jest naprawdę dobra... fuck, łamię się. Z jednej strony nie potrzebuję super zimówki, z drugiej, 40 tys rocznie kulam się po różnych drogach, ale głównie ałtosrady polskie i nie chciałbym być niemile zaskoczony. Nic, napiszę co wziąłem - WR D3, TS850 albo Crossa.

Edited by NostradamuSek

Nie wziąłem Michalinek tylko dlatego, że nie było w rozmiarze który potrzebuję. Zachciało się egzotycznych modeli to teraz mam.

• Downvote 1

u mnie w firmie w autach służbowych zakładane są Yokohamy V903. W zimę sprawują się bardzo dobrze. Zarówno na śniegu jak i na błocie pośniegowym.

Od tygodnia mam wsadzone Dębice HP2. Zrobione jakieś 600km i jestem lekko zaskoczony. Opona zarówno na suchym i mokrym trzyma się lepiej niż przyzwoicie. Wczoraj 2 stopnie intsnsywny deszcz i podczas mocnych hamowań oraz ruszań systemy nie świrowały dopiero przy awaryjnych hamowaniu odpalał się abs. Teraz czekam na śnieg. Szczerze to mógłbym polecić gdy nie fakt, że praktycznie są już niedostępne (a przynajmniej w moim rozmiarze 225/50R17) jak już się trafią jakieś to po 500zł za sztukę(ja ponad miesiąc temu buliłem 1140zł za komplet), a przy tej cenie to już można sobie wybrzydzać :lol:

Edited by KAX_

Ja zawsze kupuje sobie i innym z rodziny na www.polskihurtopon.pl  ponieważ mają najniższe ceny oraz darmową wysyłke, a wybór opon to cała masa :D

Ja u siebie mam zimówki od Vredestein, zajebiste opony na zime. Ponoć letnie mają jeszcze lepsze niż zimowe.

• Downvote 1

Pirelli SottoZero 2

Na suchym nawet na minusie bardzo dobrze. Na mokrym nawet przy 6-10 *C bardzo źle. ABS i kontrola trakcji aż szaleje. Na śniegu nie miałem okazji potestować.

Ja od kilku lat jeżdżę na Continentalach TS850. Są niesamowicie przyczepne, zarówno na mokrym (na którym trzymają się dużo lepiej niż letnie Pirelli Cinturato P4), jak i na śniegu. Mieszkam w takiej okolicy, że bez dobrych opon ani rusz, a te bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Opony są bardzo miękkie co daje niezwykłe korzyści w zimowych warunkach i bardzo dobry komfort, natomiast na suchym asfalcie czuć przy gwałtowniejszych manewrach wyraźne opóźnienie i brak sztywności bocznej.

Ja zmieniłem w zeszłym tygodniu ultragripy 8 (205/55/16) na nokiany wr a4 (225/45/17). Różnica po przejściu z "jodełki" na asymetryczne- kolosalna w prowadzeniu na suchym. Na świeżym śniegu różnica tez zauważalna. Papierowo nokiany są głośniejsze (72dB vs 69dB)- ale w praktyce są bardziej ciche. Różnica w spalaniu- coś koło pół litra przy takim samym stylu jazdy- ale to chyba wina oporów toczenia, szerokości gumy i masy felunku z oponą.

Świetne porównanie... przesiadłeś się na oponę szerszą podobnej klasy wiec dziwne by było gdyby przyczepność była gorsza. Jak byś zamiast UG wsadził A4 ale szerokie 185 to ciekawe czy też by takie dobre były :P

Edited by KAX_
  • Upvote 1

Świetne porównanie... przesiadłeś się na oponę szerszą podobnej klasy wiec dziwne by było gdyby przyczepność była gorsza. Jak byś zamiast UG wsadził A4 ale szerokie 185 to ciekawe czy też by takie dobre były :P

A żebyś się zdziwił- porównanie ug8 205 do innych zimowek tej samej szerokości mam, waga auta się tez zgadza... I stwierdzam ze ug8 jest cienka w uszach.

Póki co to napisałeś porównanie 205 vs 225 i do tego się odnoszę. Szersza opona w 80% przepadków wypadnie lepiej nawet zimą ;]

CSC5 - sztosik opona, zalozylem w poniedzialek i zrobilem 500km po trasie. W miarę cicha, bardzo dobrze wode odprowadza i klei od razu na zimno. Moj nowy numer 1 do duppowozów.

Co myslicie o Uniroyalach rs 3? Obily mi sie o uszy jeszcze jakies Hankooki V12, ze podobno tez dobre. Ktos cos?