Jump to content
Sign in to follow this  
Kakuś_

Które Opony Najlepsze?

Recommended Posts

Nie po części, a w całości. To co ty wkleiłeś to kwalifikacje z przed miesiąca biorące tylko i wyłącznie pod uwagę drogi hamowania na suchym i mokrym, to co jest wyżej to są ostateczne wyniki 20 opon które się zakwalifikowały do "finału". Biorą pod uwagę również pozostałe aspekty jak hałas, zużycie itp itd.

Edited by KAX_

Miałem takie auto w wersji muł bagienny- czyli 1.5- i odradzam schodzenie z profilu przy zachowaniu tej samej szerokości bo: skrzynia 5b, wygluszenie i generalnie przód w stylu "jet fighter", czyli zgarniacz krawężników. Ale ja to ja. Za jakaś chwilę wstawię zdjęcie testów i niech sobie wybiera do woli.

że niby co?

i ta fotka to raczej w stylu - mam pivota w monitorze ;)

Kax- masz rację. Tylko nie każdy jest biegły z języka zachodnich sąsiadów, i nie każdy chce wertować poprzednie strony.

Tesel- skrótem napiszę- pomysł 205/55 jest do d. bo zacznie zgarniać krawężniki przy parkowaniu. I te 5.5mm wysokości robią różnicę.

Edited by KWS89

Jak zamiennik to tylko 215/55R16

Schodzić z profilu 60 do 55 bez zmiany szerokości laczka to nonsens.

A i tak zostajemy przy standardzie 205/60R16

pomysł 205/55 jest do d. bo zacznie zgarniać krawężniki przy parkowaniu. I te 5.5mm wysokości robią różnicę.

no tego sie nie spodziewałem żeby PÓŁ centymetra robiło rożnicę przy parkowaniu

żeby PÓŁ centymetra robiło rożnicę przy parkowaniu

Nie pół centymetra a kolejne pół centymetra bo pomiędzy  205/55/16 a  205/60/16 masz ponad centymetr różnicy.

dokładnie 10,25mm co nie zmienia faktu że jak nie stac na oryginalny rozmiar to trzeba kombinować z oponami które są w standardowym rozmiarze

Do VC kupiłem 205/55/r16 zimowe - nie 215/55/r16;
I kupię 225/40/r18 na lato - nie 225/45/r18;

Skoro mam większy wybór lepszych opon w korzystniejszej cenie to nie widzę powodu dopłacać do zaleceń producenta...
Mając -55/-40 mm zawieszenie + niski nie-fabryczny zderzak przedni oraz niżej zawieszone wydechy nie-seryjne parkowanie na krawężnikach i tak mnie nie dotyczy...

Zresztą zalecane 215/55/r16 to: 642.9 mm średnicy

Zalecane na naklejce 225/45/r18 to: 659.7 mm średnicy, sam producent nakazuje 16.8 mm różnicy :E

No ok - ale to które opony są bezpieczniejsze dla mnie?
215/55/r16 czy 16.8mm większe w średnicy 225/45/r18? ;)

215/55 R16 to rozmiar dobry na zimę lub dla VC w wersji bieda-edyszon z silnikami 1.6 czy 1.8.

Na lato kup sobie co chcesz byle zgodne z naklejką we wlepce wlewu paliwa.

215/50 R17 - ja na takich jeżdżę.

225/45 R17

225/45 R18

Odnośnie zimowych opon bo najlepiej kupić w lecie cały czas Debica Frigo 2. No i dalej trzymać się Frigo czy coś innego zakupić?