Skocz do zawartości
Dreame®

Jaki Zasilacz, Jaki Wiatrak Na Procka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Heyah,

Zamierzam kupić nowy wiatrak na procesor i zasilacz do kompa. Mam procka AMD Sempron 2300 + BOX i zasilacz ModeCom 300W. Zależy mi przede wszyskim na kulturze pracy, czyli ciszy. Jaki sprzęt mi polecacie ? Myślałem coś, jeśli chodzi o wiatrak o Pentagramie, Zalmanie ewentualnie ThermalTake tak do 80 zł. A zasilacz raczej 400 Wat firmy Chiefetec. Wyraźcie swoje opinie i podajcie konkretne propozycje.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile na zasilacz?? Bo jeżeli jakieś ~200zł to bierz bez zastanowienia Huntkeya HK350AP.

Co do coolera, to nie bardzo dział na takie pytanie. Ja bym brał któregoś Pentagrama, np. Freezone QV-120AlCu o ile ci sie uda znaleźć.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw napiszesz, jaką masz płytę główną i grafikę... Chyba że wiesz, że przynajmniej cpu lub grafika ciągnie prąd z +12V - bo inaczej ten Chieftec odpada. Niezależnie od konfiguracji lepiej dorzucić do Huntkey 350AP.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna - Asus A7N8X-E Deluxe

Grafika - ATI Radeon 9550 Gigabyte

Procek - AMD Sempron 2300 + BOX

Pamięć - 1 GB Kingston [2x256 + 512]

Trudno wyczuć z jakiej linii to ciągnie, ale jeśli miałbym się zakładać to postawił bym pół-na-pół 12V/5V.

W każdym bądź razie, bez wględu czy wygrałbym zakład czy nie, lepiej dołożyć 4 dyszki do HK. Inna sprawa, że grzmot ma rację...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia to powiem ci:

pentaki OK tylko jak masz kupować to kup albo cały miedziany albo do AlCu dokup kontroler obrotów koniecznie bo standardowo jest jak odrzutowiec

a, co innego gdy pusci się go na 2000RPM wtedy jest cichutko i spokojnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...