Skocz do zawartości
SGJ

[Artykuł] e4300 - High end za niska cenę

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny arcik, zaskakująco dobrze kręcił sie ten E4300, 3,2ghz na def V to raczej jeden z lepszych wyników ;]

Przeciętnych?? Typowy E6300 robi 3,2-3,3,ghz na def V, ale zdarzają sie też padaczki :wink:

Skąd wiesz, że tak się kręcą? Z netu. Ja mam dwóch kolegów którzy kupili jeden na giełdzie z firmy X, drugi w Proline. I każdy na napięciu 1.400 idzię na max 2.5GHZ drugi na 2.8GHZ? Płyty głowne DS4 i pamięci 800mhz, skąd te 3.2? Teraz ludzie się rzucą i potem będzie amba jak procek nie pójdzie na te 3.0 lub 3.2

 

Nie wiem czy zostało to napsiane, ale są procki lepsze i lepsiejsze i całkiem do d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........Ja mam dwóch kolegów którzy kupili jeden na giełdzie z firmy X, drugi w Proline. I każdy na napięciu 1.400 idzię na max 2.5GHZ drugi na 2.8GHZ?..................

Mają w nowej rewizji te E6300 pewnie. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jakoś tylko u selektora zdarzały się takie słabe E4300 (mowa o 2,4-2,8Ghz 1,4V). Widzę tu 2 możliwości. Jedna z nich jest taka, że procek nie lubi się z DS4.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie? Poczytaj sobie temat o płycie DS4. Do poprzednika, oni mają E4300

:D Jestem calkiem powazny :wink: 2,5GHz czy 2,8GHz - czy kazdemu potrzeba min 3GHz na 2 jajkach zeby mogl odpalic przegladarke i gg, czy obejzec film? :lol2: I skad wiadomo ze akurat ten pierwszy jest tak slaby? Wielokrotnie testowany na roznych zestawach? Wiec nie popadajmy w skrajnosci ze teraz nowe rewizje sa o kant [gluteus maximus] kretliwe [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko dziwie dlaczego w tym artykule e4300 tak pieknie sie kreci, a na forum wiekszosc ludzi skarzy sie na slaby overcloking?

Czyzby artykul sponsorowany przez Intela?

Nie sponsorowany, tylko procesor dostarczony przez Intela. To jest oczywiscie moje IMHO, bo w artykule to nie jest jasne napisane, co jest konkretnie przez kogo dostarczone.

 

to przeczytaj ze3 zrozumieniem posta ktorego wczesniej zacytowales.

Faktycznie, no to kiszka wyszła, pech. Tylko czytając ten art i prezentowany E4300 coś nie jest za bardzo tak. Przecież to jest procesor pierwszy z brzegu. Nie będę czegoś popierał jak widzę i polecam ludziom kup ten procesor E4300 dobrze sie kręci, Lab też zmajstrował taki artykuł, rozumiem LAB, ale nie PUREPC. Teraz mam coś takiego, niko gdzie te me 3GHZ na defie, gdzie te moje 3.2GHZ na 1.4? Ni ma, bo procesor procesorowi nierówny. Jedne zrobi więcej, drugi mniej. Ale zawsze portale robią więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sponsorowany, tylko procesor dostarczony przez Intela. To jest oczywiscie moje IMHO, bo w artykule to nie jest jasne napisane, co jest konkretnie przez kogo dostarczone.

Faktycznie, no to kiszka wyszła, pech. Tylko czytając ten art i prezentowany E4300 coś nie jest za bardzo tak. Przecież to jest procesor pierwszy z brzegu. Nie będę czegoś popierał jak widzę i polecam ludziom kup ten procesor E4300 dobrze sie kręci, Lab też zmajstrował taki artykuł, rozumiem LAB, ale nie PUREPC. Teraz mam coś takiego, niko gdzie te me 3GHZ na defie, gdzie te moje 3.2GHZ na 1.4? Ni ma, bo procesor procesorowi nierówny. Jedne zrobi więcej, drugi mniej. Ale zawsze portale robią więcej.

wiesz ja sie osobiscie ze slabym E4300 nie spotkalem.... albo za dobry w oc jestem zeby procki slabyo sie krecily ;)

 

arcik spoko, ale ten tekst pod fotka spodu radiatora...

sprawdzales wogole ta stock paste ?

moim zdaniem nie jest zle, no ale jak jestes taki spoko elo gosc, to smaruj sylikonem od titana :P

zawsze smaruje ceramique

 

Test na 4.2GHz był robiony 25 stycznia ?? Z tego screena tak wynika: http://galeria.purepc.pl/d/11324-1/primie+2h+4200mhz.PNG

cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak tak. to co jest na boxsie to badziew straszny. jak ściągałem boxa to katastrofa. pasta przykleiła sie po 2 stronach a w srodku pusto, wogole collera nie dotykało. pozatym nie zakładajcie boxowych chłodziarek. wyginają płytę. z początku mnie to ździwiło że sie tak wygieła ale mówie w końcu intel to projektował wieć musi wytrzymać. potem kupiłem arctic colling frezer 7 i tam juz całkiem inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jade na ceramique - i uwierz - co cos ma taka sama wydajnosc jak pasta arctica (skladalem kompa jak nie mialem pasty w domu)

U mnie to samo, na boxowej pascie były takie same tempy jak na ceramique. Można jej nie ściągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj tez sie zacial na 3000MHz, dawalem juz 1.75 na SB i 1,475 na CPU wtedy uruchamia sie na 3200MHz ale jakos Orthosa restartuje a wiecej to mowy nie ma

ale wydajnosc na 3000MHZ taka w SuperPi porownywalem do wydajnosci Rava85 i szybciej idzie a wolniejszy procek o 200MHz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...