Skocz do zawartości
koti

Kuna Na Dachu

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnialo mi sie ze jak kolega walczyl z kuna to rozbil jajko na pol i zostawil w jednej czesci skorupki bialko z zoltkiem i dodal jakies trutki, kuna to zjadla i zdechla. Ale lepiej ja jakos wyploszyc takie ladne stworzonko http://www.anad.republika.pl/kuna.htm

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku mam problem z kunami. Na budynku gospodraczym sobie mieszkaja, a latem czesto po dachu lataja... Kilka przypadkowo dosyc szybko skonczylo sowj los. Jedna najadla sie owsa, ktory napecznial i niesteyty jej zaladek tego nie wytrzymal. Dwie inne dostaly z odleglosci 1m w lep z wiatrowki, ale one byly jakies wsciekle. Weszly na ogrodzenie i chcialy atakowac mojego owczarka niemieckiego. Jedna po headshocie jeszcze uciekala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć nietypowy problem.

 

Od jakiegoś czasu słyszałem czasem jakieś drapanie na dachu, jednak parę razy widziałem wieczorami latające nietoperze, więc wszystko zeszło na nie. Ostatnio jednak zaczepił mnie sąsiad i poinformował mnie, że kilka razy widział tam biegającą kunę. Nie sądziłem wtedy, że na dobre się zadomowiła. Sprawdziłem strych i nie widziałem żadnych oznak dodatkowego lokatora. Mam jednak wrażenie, że owa kuna urządziła sobie lokum między dachówkami, a sufitami strychu. Innego wytłumaczenia po prostu nie ma, bo wyraźnie ją słyszę, jednak na poddaszu jej nie ma. Jeszcze przed chwilą podczas spaceru z psem słyszałem ją wyraźnie, jednak na dachu jej nie było. Nie znam zwyczajów kun, ale zaczynam się obawiać, że może się przegryźć na strych.

 

Chciałbym się jej pozbyć, ale w humanitarny sposób. Są może jakieś sprawdzone sposoby na wypłoszenie i skuteczne odstraszenie tego badziewia?

 

I jeszcze jedno. Czy wełna szklana stanowi przeszkodę dla kun? Bo jeżeli nie to zaczynam się obawiać, bo poza ową wełną i płytą gipsową nie ma więcej przeszkód ;p

 

Dzięki za pomoc.

Wyślij Gromowców. Ponoć w 2 minuty potrafią opanować samolot z terrorystami ,więc z Kuną sobie poradzą. :lol:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wczoraj byłem w domu jakieś 45 minut, więc nie miałem czasu odpisać.

 

Plusk - pomysły się kończą? Ja nie widzę tutaj prawie żadnych realnych pomysłów ;p

 

flashh wysłał mi dosyć obszeną pmke, w której mi napisał pare pomysłów. Przede wszystkim wspomniane przez niego ultradźwięki mnie interesują. Przy okazji postraszył mnie, że w tym okresie kuny rodzą młode. Mam nadzieję, że ja mam samca ;p

 

M4TEUSZ - psa mam dosyć groźnego, bo mieszańca rottweilera z wilczurem :lol: Jednak przez mój urząd miasta nie mam wyznaczonego ogrodu, więc i płotu brak, a psa luzem nie puszczę.

 

Jednego nie napisałem. Jest to sprawa priorytetowa, bo mam zamiar wprowadzić pewną zmianę w moim pokoju. Mianowicie wywalam z niego łóżko, kawałek strychu odgradzam ściankami i wrzucam kilka materacy, puszczam do mojego pokoju drabinę i voila, mam sypialnię. Problem jest w tym, że padło na część strychu, w której na 95% mieszka kuna.

 

Achtung to zły pomysł, bo niehumanitarny.

A kuny raczej się tak szybko nie pozbędę, choć mam zamiar walczyć ;)

 

Słyszałem też, że kuny niesamowicie nie lubią hałasu. Podobno wstawienie na 24 godziny w ich miejsce zamieszkania dosyć głośno grającego radia zmusza je do opuszczenia ich siedliska. Prawda to? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu nie widzę sensu zabijania jej, gdy można inaczej sobie z tym poradzić.

 

Żeby ją zabić i tak musiałbym rozebrać ćwierć dachu, więc łatwiej jest ją wypłoszyć. No chyba, że mówisz o całodobowym koczowaniu z wiatrówką i przydzwonić jej gdy sie wybierze na polowanie, co też mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie?? Kot se z kuną poradzi bez problemu!! Mój przynajmniej dał rade, widziałem przez okno, mieszkam na wsi to mam problemy z różną gadziną i kuna też się dostała, po starciu z kiciusiem uciekła, no ale pewnie to dlatego że kot miał młode to ich bronił.

 

Ale headshot to najłatwiejszy sposób. Możesz też władować jakieś stare radio na strych i puścić muze na maxa, może się uda.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o kocie wcześniej to mnie wyśmiali :mur:

Nie chodzi mi o jakiegoś kota rasowego ( pers czy coś podobnego ) lecz o zwykłego dachowca.

Mój kot waży 8kg i na 100% by tą kunę przepłoszył w 1 noc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o kocie wcześniej to mnie wyśmiali :mur:

Nie chodzi mi o jakiegoś kota rasowego ( pers czy coś podobnego ) lecz o zwykłego dachowca.

Mój kot waży 8kg i na 100% by tą kunę przepłoszył w 1 noc :)

No właśnie, takie koty to niezłe bestie. Tylko że nie każdy kot jest taki bojowy, jak sięgo trzyma cały czas w domu i nie da okazji do polowania to lepiej nie stawiać go przy kunie.

 

U mnie to wyglądało tak, że usłyszałem wrzaski na dworze i myślałem że to inny kot przylazł i moje się z nim nap****lają, ale jak zobaczyłem kune to chwyciłem wiatrówke i wyskoczyłem na dwór, tylko że ona już była daleko, nie wiem czy ją trafiłem ale chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tylko headshot ... w Quake'a nie grałeś ?? impressive.wav

coś mi się hedszot bardziej z utem kojarzy niźli z q3... :)

 

a kuna.. odetnij jej drogi dojścia/wyjścia/przejścia, nie wiem jak to tam wygląda, albo stracha na wróble postaw... :D takiego zeby sie na wietrze obracał jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item175680915__akustyczn...reg_glosn_.html

 

Wie ktoś może, czy to urządzenie naprawdę działa?

Jak dzisiaj odwiedziłem strych to stwierdziłem, że mam gdzieś humanitaryzm, bo takiego pobojowiska nie widziałem od dawna. Powżerała jakieś rachunki, o które może się upomnieć skarbówka i mam już dosyć szkód.

 

Postanowiłem wypróbować metodę z hałasem i od rana gra tam radio, ale chyba ja mam bardziej tego dosyć niż ona. Jeżeli nie pomoże to i ewentualnie powyższe urządzenie to kombinujemy z trutkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trutkami uważaj, bo jeszcze kitnie pod dachówkami i będziesz miał niezłą perfumę :wink:

 

Puść porządny bass to napewno się wyniesie ;) ewentualnie nagrany na taśmie jęk, pisk, zgrzyty, skowyt psa, wilka.

 

Ultradźwiękowe odstraszacze są ponoć skuteczne, ludzie tego nie słyszą a zwierzęta ostrasza :D

 

http://www.mediasklep.pl/catalog/product_i...roducts_id=1750

 

http://www.allegro.pl/item170591674_vario_...nowy_od_ss.html

 

 

Hehe, lutownica w dłoń ;)

 

http://www.baza.kingnet.pl/kuny/

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsze zwierzę tym większy problem.

Strach pomyśleć co by było gdyby komuś mrówki wlazły do chałupy :-P

Znajac fantazje niektorych forumowiczow duzo srutu by poszlo na head shoty ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dać jej troche papu w postaci metalu do zjedzenia później tylko pomódz jej zejść lub mnie inwazyjnie jakiegoś weterynarza albo coś np leśnika sprowadzić niech się przybyszem zajmie :)

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...