Skocz do zawartości
koti

Kuna Na Dachu

Rekomendowane odpowiedzi

po co bawić się w jakieś ultradźwięki różnego rodzaju ..

Obrzucać dach petardami to gadzina w końcu oguchnie i się wyniesie :lol2:

 

A moze zalatw to w najlepszy dla siebie sposob i walnij kilka barankow w domek, deski podtrzymujace albo w same fundamenty. Domu nie spalisz kuna nie ogluchnie a Ty moze sie zastanowisz zanim stukniesz kolejny "yntelygentny" post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zalatw to w najlepszy dla siebie sposob i walnij kilka barankow w domek, deski podtrzymujace albo w same fundamenty. Domu nie spalisz kuna nie ogluchnie a Ty moze sie zastanowisz zanim stukniesz kolejny "yntelygentny" post

Normalnie jaki whine, faktycznie posty o GROMIE, czy o ACHTUNGACH były w pełni "ynteligentne" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć nietypowy problem.

 

Od jakiegoś czasu słyszałem czasem jakieś drapanie na dachu, jednak parę razy widziałem wieczorami latające nietoperze, więc wszystko zeszło na nie. Ostatnio jednak zaczepił mnie sąsiad i poinformował mnie, że kilka razy widział tam biegającą kunę. Nie sądziłem wtedy, że na dobre się zadomowiła. Sprawdziłem strych i nie widziałem żadnych oznak dodatkowego lokatora. Mam jednak wrażenie, że owa kuna urządziła sobie lokum między dachówkami, a sufitami strychu. Innego wytłumaczenia po prostu nie ma, bo wyraźnie ją słyszę, jednak na poddaszu jej nie ma. Jeszcze przed chwilą podczas spaceru z psem słyszałem ją wyraźnie, jednak na dachu jej nie było. Nie znam zwyczajów kun, ale zaczynam się obawiać, że może się przegryźć na strych.

 

Chciałbym się jej pozbyć, ale w humanitarny sposób. Są może jakieś sprawdzone sposoby na wypłoszenie i skuteczne odstraszenie tego badziewia?

 

I jeszcze jedno. Czy wełna szklana stanowi przeszkodę dla kun? Bo jeżeli nie to zaczynam się obawiać, bo poza ową wełną i płytą gipsową nie ma więcej przeszkód ;p

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Ogólnie to jeśli chodzi o wełnę to spokojnie kuna sobie z tym poradzi, moi rodzice mieszkają pod lasem i co jakiś czas maja takiego "gościa", kupiliśmy odstraszacz ultradźwiękowy, ale tak piszczał, że nie dało się wytrzymać (rodzice są starsi wiec sposób zawiódł)...monter który mocował odstraszacz polecił mi taki dachowy zestaw, coś jak pastuch ale montuje się go na dachu bez uziemienia, bo dwie linie biegną równolegle do siebie i muszę przyznać, że działa, bo ostatnio rodzice w nocy usłyszeli szum, że coś spada i zobaczyli tylko jak coś biegnie po ogrodzie, wnioskuję, że to kuna była właśnie

Edytowane przez Gacek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kuna mogła się przez ten czas dorobić nie tylko potomstwa ale i wnuków, prawnuków itp itd... 

 

Swoją drogą to "gratulacje" Gacek45 - dostajesz ode mnie złoty szpadel 2014, za odkop tematu po 6-u latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...