Skocz do zawartości
marx2

Pentium D 820 Underclocking

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Sa gdzie wyniki "underclocking" czyli jak najbardziej udalo sie spowolnic procesor?

Interesuje mnie szczegolnie jak nisko da sie puscic D820 (najtansza dwurdzeniowka chyba) przy uzyciu speedstep i RMI clock (czy jak to sie nazywa) i ile wtedy mocy pobiera procesor (w szczycie bodajze 110W - to sporo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sa gdzie wyniki "underclocking" czyli jak najbardziej udalo sie spowolnic procesor?

Interesuje mnie szczegolnie jak nisko da sie puscic D820 (najtansza dwurdzeniowka chyba) przy uzyciu speedstep i RMI clock (czy jak to sie nazywa) i ile wtedy mocy pobiera procesor (w szczycie bodajze 110W - to sporo)

kup sbie proca 0,65nm np. 920 i wtedy go odkrec B-) Bedzie pobieral malutko pracu 9odkrecisz go tylkoz a pomaca szyby fsb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sbie proca 0,65nm np. 920 i wtedy go odkrec cool.gif Bedzie pobieral malutko pracu 9odkrecisz go tylkoz a pomaca szyby fsb)

 

QUE???

 

ja rozumiem, pośpiech albo piwka ale ludzie starajcie się trochę składniej pisać :D PD 920 po underclockingu bedzie mniej pradożerny a dalej ? OCB z macaniem szyby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUE???

 

ja rozumiem, pośpiech albo piwka ale ludzie starajcie się trochę składniej pisać :D PD 920 po underclockingu bedzie mniej pradożerny a dalej ? OCB z macaniem szyby ??

krotko mowiac chodzi o to, ze ma zablokowany mnoznik i odkrecic mozna tylko za pomoca szyny fsb...... tak trudno sie domyslec ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sbie proca 0,65nm np. 920 i wtedy go odkrec B-) Bedzie pobieral malutko pracu 9odkrecisz go tylkoz a pomaca szyby fsb)

:D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

 

wow takie sa skutki pisania gdy za chwilke ma sie autobus...

 

"odkrecisz go tylko za pomoca szyny fsb" - tak raczej powinno byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czylio najtansza dwurdzeniowka ze SpeedStep to PD 915?

Tak, choc w praktyce jakos wiecej sprzedaja PD 920, a ten rozni sie tylko od 915 funkcja "Virtualization technology" (bajer do wirtualnych maszyn)

Pomocna lista prockow intela (zaznaczone funkcje jak SS etc)

 

Pozatym ... 820 jest srednio o 50zl tanszy, a zawsze mozna mu przecierz obnizyc napiecie - nie wiem do ilu, ale generalnie powinien smigac na mniejszym niz defaultowe :)

 

Sam sie wlasnie zastanawiam czy kupic za 230zl 820 z boxowym chlodzeniem czy doplacic do 915/920 ...

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

915 nie widzialem, ale wlasnie wylicytowalem na allegro 920 oem za 281zl (+8 przesylka), wiec mozna trafic ;)

Heh, też go przez ostatnie minuty aukcji obserwowałem, ale ostatecznie sobie darowałem. Pochwal się później, jak sobie radzi... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, też go przez ostatnie minuty aukcji obserwowałem, ale ostatecznie sobie darowałem. Pochwal się później, jak sobie radzi... :wink:

Dawalem na poczatku 271, ale jakies 15 sekund przed koncem ktos mnie przebil i ... doslownie 5s przed koncem zdecydowalem sie jednak dac te 281 :P

 

Jak tylko dojdzie, pobawie sie nim i dam oczywiscie znac, choc poki co sprzedawca cos milczy mimo ze juz za niego zaplacilem ... mam nadzieje ze dostane jeszcze w tym tygodniu :wink:

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sprzedawca powieszony (od celerona) a jak u Ciebie?

Odpowiedzial wieczorem, ze pieniazki doszly, wyslal, a ja dostalem dzisiaj o 10:40 rano procka :D

Niestety nie mam jeszcze chlodzenia, a 775dual-vsta lezy chwilowo na poczcie (awizo, ale skreslone 'w dniu dzisiejszym po godzinie')

 

Pewnie dopiero w weekend sie nim pobawie :wink:

 

To ty zdecydowales sie na celerona zamiast 8xx/9xx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie mam 200zl, to za malo na pentium, szczegolnie taki ze speedstepem.

Troche tez dobija mnie moc ktorej potrzebuja pentiawki - moj sempron ma bodajze 26W...

Wiec bede polowal

-albo na 9xx

-albo na celerona cedarmilla i jak stanieja przejde na c2duo

 

Komp moj chodzi 17h/dobe wiec zuzycie pradu jest odczuwalne w rachunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho to tak srednio okazyjnie bo nowka 915 w agito zdaje sie 325+ 9 za przesylke stoi.

klik - 319zł już od pewnego czasu w Apollo. A że na Allegro używane OEMy bez gwarancji nawet za 320-330zł ludzie kupują, to już inna bajka... Tylko że duży temat o Pentium D9xx już mamy, więc proponuje ew. dyskusje przenieść tam.

 

Natomiast wracając do D820... zrobiłem przed chwilą pierwsze testy jednej ze sztuk - takie na "szybką stabilność" :lol:: 10 minut Orthosa, screen i kolejne ustawienia. Teraz trzeba dopieścić, zapuścić Pi, uzyskać pełną stabilność... Dotychczasowe osiągnięcia poniżej B-):

 

Dołączona grafika

 

Nie jest źle. Napięcia na screenie to biosowe, poniżej 1.2375v ustawić nie mogę :wink:. W idlu napięcia z cpu-z wyższe od biosowych o jakieś 0,02v, pod obciążeniem o tyle samo niższe.

 

A jutro zobaczymy, co potrafi druga sztuka. Z tej samej serii i tygodnia, pewnie nawet wafle obok siebie leżały - tylko batch sporo niższy, więc może jeszcze lepiej pójdzie :wink:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie:

posiadam dosyc stara i tania obudowe. Zasilacz padl wiec wymienilem na Fortrona 400W. Obudowa nie miala zadnych dodatkowych wiatrakow, wiec zamontowalem jeden ale wydajnosc ma niewielka bo nie ma otworu z grillem tylko nawiercone dziurki.

Czy do P4 a tym bardziej PD musze miec specjalna obudowe z takim kanalem powietrznym? A do celerona cedarmill? (zalozmy ze nie bede na razie krecil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie:

posiadam dosyc stara i tania obudowe. Zasilacz padl wiec wymienilem na Fortrona 400W. Obudowa nie miala zadnych dodatkowych wiatrakow, wiec zamontowalem jeden ale wydajnosc ma niewielka bo nie ma otworu z grillem tylko nawiercone dziurki.

Czy do P4 a tym bardziej PD musze miec specjalna obudowe z takim kanalem powietrznym? A do celerona cedarmill? (zalozmy ze nie bede na razie krecil)

Nie czytalem duzo o tych celkach, ale pewno duzo ciepla na def nie wydzielaja, natomiast do PD to bym nie podchodzil bez lepszego niz boxowe chlodzenia i jakiegos konkretnego przeciagu w budzie :)

 

A tak pozatym przeneismy sie z dyskusja do tego tematu o PD 9xx z posta LordFury, bo robimy niezly offtopic i niepotrzebny drugi temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem wczoraj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przy drugiej sztuce procka i jest praktycznie identyczna.

Na niższych napięciach minimalnie słabsza (kwestia ~30-40MHz), na wyższych minimalnie lepsza (PI na 50-70MHz wyżej przechodzi).

 

Wyników kilka (1M/16M/32M/PiFast na ok. 4,25GHz@1,50v):

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

W tej chwili na HWbocie jest to dla D820 #1 miejsce na świecie w Pi32M oraz #4 dla Pi1M oraz PiFast B-).

Na co dzień jadę w stylu PD Extreme Edition :-P, czyli 3,73GHz @ 1,35v (266x14).

 

 

Jeśli ktos jest chętny na pierwszą sztuke, to śmiało pisać - dwóch nie potrzebuję :rolleyes:. Szczegóły na giełdzie.

 

Pozdr.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...