Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Zalman Vf1000-led/vnf 100/zm-rhs88/gv1000

Rekomendowane odpowiedzi

Zalman VF1000/LED

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Specyfikacja:

Wymiary: 160(L) x 80(W) x 30(H) mm

Heat pipe: 4

Materiał podstawy: Miedź

Materiał heat-pipe: Miedź

Materiał żeberek: Miedź

Ilość żeberek: (0.3mm)

Waga: 380g

Gwarancja:

Kompatybilność:

<!--SPOILER BEGIN--><div onClick="openClose('1605843690373bbe3633266ebfd8e5d8')" style="font-weight: bold">» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «</div><div id="1605843690373bbe3633266ebfd8e5d8" style="display:none"><!--SPOILER END-->ATI X1600 Series

ATI X1300 Series

ATI Radeon 9*** Series (except 9550/9600)

ATI Radeon X*** Series

NVIDIA Geforce4 MX Series

NVIDIA Geforce FX 5200

NVIDIA Geforce FX 5500

NVIDIA Geforce FX 5600(FX 5700)

NVIDIA Geforce 6600 Series (except 6600 AGP Series)

NVIDIA Geforce4 TI 4 Series

NVIDIA Geforce FX 5700(Ultra) Series

NVIDIA Geforce FX 5800 Series

NVIDIA Geforce 6600 Series (except 6600 AGP Series)

ATI X1650 Series

ATI X1600 Series

NVIDIA Geforce 8600 Series

NVIDIA Geforce 8500 Series

NVIDIA Geforce 7600 Series

NVIDIA Geforce 7300 Series

NVIDIA Geforce 6600 Series (except 6600 AGP Series)

NVIDIA Geforce FX 5900 Series

NVIDIA Geforce FX 5950 Series

ATI X1950 Series, ATI X1900 Series

ATI X1800 Series

NVIDIA Geforce 7950 Series

NVIDIA Geforce 7900 Series

NVIDIA Geforce 7600 Series

NVIDIA Geforce 7800 Series

NVIDIA Geforce 6800 Series

NVIDIA Geforce 8800 Series<!--SPOILER DIV--></div><!--SPOILER DIV-->

 

Specyfikacja wentylatora:

Wymiary: 80(L) x 80(W) x 15(H) mm

Kolor: Biały - przeźroczysty - niebieskie podświetlenie LED

Łożysko: 2 Ball-Bearing

Napięcie zasilające: z karty graficznej

Prędkość obrotowa: FAN MATE - 2 1,400rpm / 2,500rpm ±10%

Przepływ powietrza w CFM:

Poziom hałasu: FAN MATE 2 - 18dBA / 28dBA ±10%

Regulacja obrotów: tak - FAN MATE 2

Żywotność:

 

W zestawie:

Dołączona grafika

 

Artykuły:

Zalman VF1000 LED Graphics Card Cooler

Zalman VF1000 LED & RHS88

 

Strona producenta

Zalman VF1000 LED

 

Zalman VNF 100

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Specyfikacja:

Wymiary: 166(L) X 95(W) X 38.5(H)mm

Heat pipe: 3

Materiał podstawy: Aluminium

Materiał heat-pipe: Miedź (Niklowana)

Materiał żeberek: Aluminium (Anodyzowane)

Ilość żeberek: (0.4mm)

Waga: 180g

Gwarancja:

Kompatybilność:

<!--SPOILER BEGIN--><div onClick="openClose('fe5c93622f5df5cddea4220741c4584f')" style="font-weight: bold">» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «</div><div id="fe5c93622f5df5cddea4220741c4584f" style="display:none"><!--SPOILER END--> ATI X1050 Series

ATI X1300 Series

ATI X1600 Series

ATI Radeon 9*** Series

ATI Radeon X*** Series (except X700 Pro, X850 Series)

NVIDIA Geforce4 MX Series

NVIDIA Geforce FX 5200

NVIDIA Geforce FX 5500

NVIDIA Geforce FX 5600 (FX 5700)

NVIDIA Geforce 6600 Series (except 6600 AGP Series)

NVIDIA Geforce 7300 Series (except 7300 AGP Series)

NVIDIA Geforce4 TI 4 Series

NVIDIA Geforce FX 5700(Ultra) Series

NVIDIA Geforce FX 5800 Series

NVIDIA Geforce 6600 Series (except 6600 AGP Series)

ATI X1300 Series

ATI X1550 Series

ATI X1600 Series

NVIDIA Geforce 8600 Series

NVIDIA Geforce 8500 Series

NVIDIA Geforce 7600 GS Series

NVIDIA Geforce 6600 Series (except 6600 AGP Series)

NVIDIA Geforce FX 5900 Series

NVIDIA Geforce FX 5950 Series

ATI X1800 XL Series

NVIDIA Geforce 7950 Series (except GX2 Series)

NVIDIA Geforce 7900 Series (except GTO, GTX Series)

NVIDIA Geforce 7800 Series (except GS, GTX Series)

NVIDIA Geforce 7600 Series (except 7600 AGP Series)

NVIDIA Geforce 7300 Series (except 7300 AGP Series)

NVIDIA Geforce 6800 Series<!--SPOILER DIV--></div><!--SPOILER DIV-->

 

W zestawie:

Dołączona grafika

 

Artykuły:

 

Strona producenta

Zalman VNF 100

 

 

Zalman ZM-RHS88

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Specyfikacja:

Wymiary: 190(L) x 98(W) x 11(H) mm

Materiał: Aluminium

Waga: 80g

Gwarancja:

Kompatybilność:

NVIDIA Geforce 8800 Ultra/GTX FET Heatsink A

NVIDIA Geforce 8800 GTS FET Heatsink B

 

W zestawie:

Dołączona grafika

 

Artykuły:

Zalman VF1000 LED & RHS88

 

Strona producenta

Zalman ZM-RHS88

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby w końcu dać inny wiatrak (Zalman VF1000/LED ) bo zdaje sie że to jest ten sam co w VF700 i VF900

Pewnie ten sam.I tak wiekszosc go pewnie wywali.Za to nie można odebrać tej konstrukcji lepszego zdecydowanie odprowadzania ciepła z finów, których dość duża grubość może wskazywac na dobrą wydajność. Jednak ja wole konstrukcje bardziej podchodzące pod evercoola, revolteca itp. Można tez przy okazji tych konstrukcji wysnuć teorie ze producenci kierują sie w stronę coolerow działających na takiej właśnie zasadzie jak pionier tego gatunku IMO- evercool.W tym gronie jednak tytanem wydajności chyba bedzie Thermalright HR-03+.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pamiątki wygląda jak model Spitfire'a do sklejania...

A samo chłodzonko zacne. No bo jakie ma być skoro to po prostu zerżnięty cooler z 7900GTX/GTO. Swoją drogą - rewelacyjny układ pod względem ciszy i wydajności.

Eh, gdyby jeszcze Zalman dorwał lepszego dostawcę wiatraków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny test? a co to jest? ;) Wiszę na forum dwa testy Neca Wgx2 i Hisa X1950pro. Cóż praca zjada nieco czasu, ale nie martwcie się, dam radę. :)

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej interesuje porównanie z Accelero S1, które to jest dużo tańsze od zalmana i HR-03+, a zbędny fander leży na szafie, w ogóle redakcją mogła by zrobić jakieś porównanie najnowszych radiatorów na grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikie.net

 

 

""... Wbrew pozorom finy są wykonane z aluminium, miedziany jest tylko spód....""

 

 

czy to mozliwe co tam pisza

 

skoro w calosci nie jest z miedzi to za co tyle kasy :blink:

 

 

czy moze ktos kto ma tego zalmana napisac jak jest na prawde ??

 

bo jesli jest na prawde alcu to biore AC S1....

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikie.net

""... Wbrew pozorom finy są wykonane z aluminium, miedziany jest tylko spód....""

czy to mozliwe co tam pisza

skoro w calosci nie jest z miedzi to za co tyle kasy :blink:

czy moze ktos kto ma tego zalmana napisac jak jest na prawde ??

bo jesli jest na prawde alcu to biore AC S1....

ten news z dzikie jest stary ma i niewiele wspólnego z prawdą, wystarczy tylko wejść na stronę Zalamana lub przeczytać pierwszy post tego tematu i wszystko staje się jasne:

"Dissipation Fins : Pure Copper,

Base : Pure Copper, Heatpipe : Pure Copper"

Z wagą chłodzenie też się pomylili, gdyż waży nie 225g, a 380g :-P

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ZM-RHS88 pojawi się w sprzedaży i ile za niego krzykną. Może zamiast kupować fullcover na grafę dałoby się go przerobić tak, żeby zmieścił się razem z obecnym blokiem.

 

Wiszę na forum dwa testy Neca Wgx2 i Hisa X1950pro. Cusz praca zjada nieco czasu, ale nie martwcie się, dam radę. :)

No staaaary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamierzam kupić ten cooler, porównam go z Pentagram Freezone z miedzi który obecnie chłodzi mojego GF7950 całkiem dobrze. Obecnie na full load mam 54 - 57 stopni (na przykład C&C TW lub demo BioShock wszystkie gry na full + AAx4/AFx8 i rozdzielczość 12x10) i wspomnę że na to wieją wentylatory 2 x 120 mm. Jeżeli VF1000 wyciągnie 5 - 10 stopni mniej to sprzedam Freezone :> i rdzeń podkręcę bo jeszcze nie kręciłem. Natomiast pamięci podkręciłem na 783mhz - ale podejrzewam, że podniosę je spokojnie do 850 skoro mam takie chłodzenie w obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ZM-RHS88 pojawi się w sprzedaży i ile za niego krzykną. Może zamiast kupować fullcover na grafę dałoby się go przerobić tak, żeby zmieścił się razem z obecnym blokiem.

No staaaary...

No cóż, czasem w pośpiechu się zdarza. :wink:

 

Jak ktoś kupi tego Zalmana, niech zrobi mały teścik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem to "Bydle" i jestem zadowolony.

Nie powiem, że zachwycony ponieważ nie zmieniałem chłodzenia z BOXowego na TO, tylko z Pentagram Freezone XC-70 Cu+ ale powiem, że wyniki i tak nie są złe.

 

Nie posiadam zdjęć ponieważ jak widziałem jakość zdjęć z telefonu to postanowiłem nie zaśmiecać internetu takimi grafikami.

 

Zacznę od ogólnego wyglądu.

Pudełko jest wykonane z twardej tektury a sam wentylator zapakowany dodatkowo do plastikowej obudowy, co zmniejsza możliwość uszkodzeń fizycznych do minimum. Kolorystyka opakowania utrzymuje się w tonacji zielonej, jest informacja jaki to model chłodzenia, kolor na jaki świeci się wentylator, również jest informacja dla użytkowników NVIDII GeForce 8800 o konieczności dokupienia zestawu ZM-RHS88 przed zamontowaniem VF1000 i lista kart, które nie są kompatybilne z wentylatorem. Okienko na przedniej części opakowania odsłania górną warstwę chłodzenia, natomiast z tyłu wyeksponowana jest część, która styka się z rdzeniem(jeżeli to ma swoją nazwę to na PM dajcie mi). Na tej samej stronie jest już więcej informacji na temat radiatora i wentylatora, zamieszczonych jest również parę zdjęć i wymienione są cechy produktu.

 

W zestawie znajdziemy:

1.Wentylator

2.8 Radiatorków na pamięć

3.Dużo śrubek + sprężynki i elementy niezbędne do montażu na karcie graficznej różnego typu - są specjalne śrubki dla użytkowników SLI/Crossfire

4.Pasta termo przewodząca (ja użyłem Arctic Silver 5)

5.Fan Mate 2 + Plastry do montażu na zewnątrz obudowy

6.Instrukcja Obsługi

 

Instrukcja obsługi jak dla mnie jest przejrzysta i czytelna, nie jest w języku polskim ale dla mnie to nie ma znaczenia.

 

Rozmiar chłodzenia to 4/5 mojego GF7950GT więc jest to spore.

Montaż... jest po prostu śmiesznie prosty. Wystarczy przykręcić śrubki do odpowiedniego miejsca, nałożyć pastę na rdzeń i przyłożyć kartę do wentylatora a na końcu dokręcić kolejnymi śrubkami... tak samo jak przy chłodzeniu boxowym, oprócz tego że dochodzi pare innych elementów ale one nie są czasochłonne i naprawdę przyjemnie się montuje to chłodzenie. Montaż zają mi całe 5 - 10 minut łącznie z nałożeniem pasty i podpięciem grafiki do komputera.

 

Zaznaczam, że nie mam osobnego czujnika temperatury (jeszcze) i bazuje się na programie RivaTuner(czujnik diody). Wiem co większość myśli o czujniku diody ale jak na razie tylko to mam i nie przyjmuje tych temperatur jako realne ale jako szacowane.

 

Test nie był długi (czas testu to około 10 - 15 minut) ale jednak pokazał pewną różnicę wydajności wentylatorów. Chodziło mi o sprawdzenie o ile mniej stopni wyciągnie nowy wentylator. Czyli zapisałem sobie paręnaście minut grania i resztę czasu pracy bez obciążenia karty.

 

Temperatura pomieszczenia to około 17 stopni (tak dla formalności), mam ustawione taktowanie w 2D na 300Mhz i Pamięć na 783 a w trybie 3D rdzeń jest taktowany na 550. Na grafike wieją 2 wentylatory o rozmiarze 120mm - testowałem na otwartej budzie i temperatury mam wyższe o około 3 - 5 stopni więc testy były robione w zamkniętej budzie.

 

Oto wyniki:

Freezone XC-70 Cu+

Podczas gry - UT2004 15 botów + RPGMod gdzie boty mają LVL po 200 i wyżej - od 34/35 * na początku do 45 notowana jako najwyższa. Temperatura bez obciążenia to 34/35*

Zalman VF1000 podczas gry - C&C3 Tiberian Wars + dodatkowo specjalnie trainer aby w grze działo się jak najwięcej) od 30/31 na początku do 42*. Temperatura bez obciążenia to 30/31*

 

Z tego wnioskuję, że wentylator jest wydajniejszy o około 5* a od boxowego pewnie około 15 - 20 stopni.

Sprawdziłem jaką VF1000 ma wydajność na minimalnych obrotach, i zauważyłem, że ma wydajność mojego starego Pentagram'a, który był ustawiony na max obroty.

 

Zapewne w tym poście będzie mnóstwo błędów, dlatego wytykajcie mi je a ja będę konsekwentnie poprawiał jakiekolwiek nieścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo umiem się obsługiwać tym ATI tool ale chyba chodzi o to żeby ten sześcian sobie tak krążył i czekać aż karta osiągnie maksymalną temperaturę.

 

Jeżeli tak to wyniki są interesujące. Co więcej, podkręciłem rdzeń do 615 MHz i Pamięć do 800 i...

czekałem aż karta rozgrzeje się. Po jakimś czasie doszło do 41/42* wtedy właśnie się najbardziej temperatura wahała się(pomiędzy 41 a 42). Do tej pory temperatura konsekwentnie rosła co parę sekund i nagle przestała.

 

Jeżeli bym nie był dociekliwy to stwierdziłbym, że po podkręceniu za bardzo temperatura nie wzrosła. Ale włączyłem Tiberian Wars (obecnie to jest jedyna gra którą posiadam i wyciska najwięcej z mojej karty) i specjalnie inscenizowałem takie akcje gdzie mi fps spadał do 20 (na przykład 10 ION Cannon na raz lub na ekranie 50 jednostek strzelających... ogólnie starałem się wycisnąć jak najwięcej). I tu już wycisnąłem te 3 stopnie więcej (temperatura maksymalna 45 stopni).

 

Coś nie bardzo chce mi się wierzyć, że po podkręceniu karty o 10% temperatura wzrosła tylko o 3 stopnie. Zakładając, że czujnik diody pokazuje temperaturę o 10 stopni mniejszą i zmiany temperatury w RT nie są przekłamane to i tak wynik jest zadowalający ponieważ temperatura nie dochodzi do 60 stopni, max co osiąga to 55 i to po porządnym OC.

 

To są tylko moje spostrzeżenia. Nie mam pojęcia jak bardzo może czujnik diody się mylić i jak bardzo duże może być przekłamanie więc jeżeli ktoś z was ma osobny czujnik mierzenia temperatury to niech przedstawi jak bardzo różnią się dane z zewnętrznego czujnika i czujnika diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wyjdzie

ZM-RHS88 na 8800 GT i czy ten VF1000 będzie pasował do tej grafiki bo szkoda byłoby rezygnować z tak doskonałego chłodzenia jakim jest VF1000. Jeżeli będzie to ta sama pcb to chyba powinno pasować tym bardziej że to będzie nadal seria 8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wyjdzie

ZM-RHS88 na 8800 GT i czy ten VF1000 będzie pasował do tej grafiki bo szkoda byłoby rezygnować z tak doskonałego chłodzenia jakim jest VF1000. Jeżeli będzie to ta sama pcb to chyba powinno pasować tym bardziej że to będzie nadal seria 8800.

 

Dopiszę się do pytania, na pewno ZM-RHS88 nie pasuje bo 8800GT ma inny układ elementów na PCB ale gdyby użyć normalnych radiatorów na pamięci i inne grzejące sie elementy wtedy dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da siętak przekręcić tego rodzaju radiatorów, żeby listki były nad a nie pod kartęgrafiki? transport energii w górę jest przecież wydajniejszy :P

 

widzialem juz jakis tak iradiator wlasnie tak modyfikowany tylko nie pamietam jaki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...