Skocz do zawartości
Jarzab

Problem Z Odswiezaniem Na Hyundai B91d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim LCD 19" Hyundai B91D. Oto dane producenta - "maksymalna rozdzielczość obrazu: 1280 x 1024 przy 75 Hz". Maksymalna rozdzielczosc zgadza sie jak najbardziej. Odswiezanie niestety juz nie. Wystarczy ze ustawie cokolwiek powyzej 60Hz (70, 72 i 75Hz) to monitor mnie olewa i sam sobie i tak ustawia 60Hz. Ktos moze zapytac po co mi odswiezanie skoro lcd nie migocze, ale widac golym okiem ze na wyzszym odswiezaniu monitor lcd ma lepsza ostrosc. Poza tym w grach fpp (chodzi mi glownie o q3 w ktorego grywam w internecie) podczas szybkich ruchow myszka widac cos w rodzaju poziomych pasow przy obracaniu sie.

 

Grafe mam z podpisu. Probowalem tez ati i wlaczylem refresh locka i co? i olal mnie monitor po raz kolejny. Testowane na standardowych sterownikach plug & play i na sterownikach pobranych ze strony hyundaia. Monitor podlaczony jest pod dvi.

 

Z gory dziekuje za ewentualne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z moim LCD 19" Hyundai B91D. Oto dane producenta - "maksymalna rozdzielczość obrazu: 1280 x 1024 przy 75 Hz". Maksymalna rozdzielczosc zgadza sie jak najbardziej. Odswiezanie niestety juz nie. Wystarczy ze ustawie cokolwiek powyzej 60Hz (70, 72 i 75Hz) to monitor mnie olewa i sam sobie i tak ustawia 60Hz. Ktos moze zapytac po co mi odswiezanie skoro lcd nie migocze, ale widac golym okiem ze na wyzszym odswiezaniu monitor lcd ma lepsza ostrosc. Poza tym w grach fpp (chodzi mi glownie o q3 w ktorego grywam w internecie) podczas szybkich ruchow myszka widac cos w rodzaju poziomych pasow przy obracaniu sie.

 

Grafe mam z podpisu. Probowalem tez ati i wlaczylem refresh locka i co? i olal mnie monitor po raz kolejny. Testowane na standardowych sterownikach plug & play i na sterownikach pobranych ze strony hyundaia. Monitor podlaczony jest pod dvi.

musisz miec jakąs blokadę 60Hz (moze w sterach?) bo 1280x1024x75 to standardowa rozdzielczość i odświeżanie obsługiwane nawet przez DVI

 

Skoro piszesz o różnicy w ostrości to czy używasz Dsuba?

 

W sterach masz wymuszanie Hz, sprawdź co tam jest ustawione

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyższym odświeżaniu ma lepszą ostrość? To brzmi bardzo... niedorzecznie (jakbym zobaczył, to bym uwierzył icon_wink2.gif ).

Wydaje sie, ale tak jest. W przypadku crt bylo odwrotnie, mialy najwyzsza ostrosc przy 60Hz. Testowalem to na lcd LG na d-sub. Na moim niestety nie mam jeszcze mozliwosci bo wciaz mam 60Hz...

 

A co do pasów w fpp - włącz synchronizację.

Vertical refresh pomaga, ale mysle ze wiesz jakim kosztem wydajnosci.. wolabym rozwiazac to bezstratym dla fps zwiekszeniem odswiezania.

 

musisz miec jakąs blokadę 60Hz (moze w sterach?) bo 1280x1024x75 to standardowa rozdzielczość i odświeżanie obsługiwane nawet przez DVI

 

Skoro piszesz o różnicy w ostrości to czy używasz Dsuba?

 

W sterach masz wymuszanie Hz, sprawdź co tam jest ustawione

Chwilowo mam ati bez control panel, same stery ale wymuszam odswiezanie w ati tray tools i to nic nie daje. W opcjach monitora mam wylaczone zeby ukrywal tryby ktorych monitor rzekomo nie obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...