Skocz do zawartości
Nick126

Laptop Do Autocada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, o laptopach nic nie wiem i chciałbym abyście mi polecili jak powinien wyglądać laptop do projektowania w autocadzie(2007). W jakim przedziale cenowym by się to zmieściło? Laptop ma być głównie do projektowania, taki żeby się nie wieszał, aby można było nieraz jakiś film oglądnąć... Z dyskiem około 80gb i monitorem dobrym/dużym. Czekam na jakieś propozycje/porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to troche tańsze będzie :D A czy w laptopie można wybrać podzespoły tak jak przy zakupie normalnego komputera? Czy to są gotowce.

Zależy czego oczekujesz . Jeśli używasz AutoCADa na jakimś stacjonarnym komputerze to szukaj lapa o podobnej konfiguracji. z matrycą 17" 1440x990(może być większa) lub 15'4" 1680x1050 .

 

Laptopy to "gotowce" ale dla 1 modelu są często wersje które mogą się różnić takimi parametrami jak :

rozdzielczość matrycy / procesor / wielkość dysku i/lub pamięci / karta graficzna

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem program bo trzeba :) A komputer nie musi być wypaśny, chodzi mi tylko o to aby można było swobodnie pracować na autocadzie, żeby się nie wieszało, elegancko wszystko chodziło :) (może jeszce jakiś film żeby oglądnąć:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem program bo trzeba :) A komputer nie musi być wypaśny, chodzi mi tylko o to aby można było swobodnie pracować na autocadzie, żeby się nie wieszało, elegancko wszystko chodziło :) (może jeszce jakiś film żeby oglądnąć:P)

To chyba ty korzystasz z AutoCADa ? Jak podasz konfigurację PCta która by wystarczyła do tego żeby się "nie wieszało" - procek,pamięć i karta graficzna ;) to można coś zaproponować. Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jako uzytkownik cada 2007. Na moim laptopie chodzi on średnio dobrze. Korzystam tylko z trybu 2D i wrażenia są pozytywne, choć przy pewnym poziomie rozbudowania projektu zaczyna się wszystko dziać nieco za wolno. Na pewno najsłabszym ogniwem jest tu dysk 4200 więc w nowszych sprzętach to juz nie problem. matryca do niewielkich projektów i w warunkach polowych wystarcza. W domu korzystam z osobnego monitora. gdzyby jeszcze procesr był nieco szybszy byłoby myślę OK. Więc podsumowując coś z procesorem C2D>1.6 + dysk>5400 + GF7400 lub ATI 1400 i wyższe będą wystarczające do niego. Jeśli korzystasz z 3D to "zabicie" jakiegokolwiek nawet najmocniejszego sprzętu to tylko kwestia rozbudowanego projektu więc tutaj ciężko coś doradzić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tomcio_wroc napisał...

Praca w AutoCadzie może wygladać różnie - zależy czy robisz w 2D czy 3D.

Pozatym z tego co mi wiadomo AutoCad 2007 ma dość wysokie wymagania.

 

Według mnie 4000 - 5000 to absolutnie minimalny przedział cenowy laptopa, który ma służyć do aplikacji cadowskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...