Skocz do zawartości
mr^_^max

Manifest Normalności By Janusz Korwin Mikke

Rekomendowane odpowiedzi

MANIFEST NORMALNOŚCI by Janusz Korwin Mikke:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID187009281,index.html

początek na zachętę:

 

Dziwię się wam, ludzie....

 

...właśnie: czy jeszcze "ludzie"? Czy jeszcze na świecie rządzi Homo Sapiens - czy już tylko Homo Sovieticus, albo jego następca, Homo Europaeus?

 

Od ponad stu lat "postępowcy" wmawiali w ludzi, że są tylko bydlętami, że właściwie niczym nie różnią się od zwierząt - a w jakiejś gazecie, bodaj "Wyborczej", przeczytałem tryumfalny artykuł, że "człowiek tylko czterema genami różni się od stonogi". I ta propaganda odniosła skutek: ludzie sami uważają się za bydło - i pozwalają traktować się jak bydło.

 

Być może różnica między człowiekiem, a zwierzęciem jest tylko kulturowa - ale jest. Fizycznie możemy się nie różnić, ale mamy duszę - czy jak kto chce nazywać tę cudowną cechę człowieka. Być może różnica jest mała - ale cała nasza kultura dążyła, by ją powiększać. Dzisiejsza anty-kultura stara się ją zminimalizować.

 

Różnica kulturalna między człowiekiem, a bydlątkiem, jest taka, że decyzje człowieka szanujemy. Decyzji bydlęcia nie. Bydlę trzymamy na postronku, bo może zrobić sobie krzywdę albo wejść w szkodę. Dorosły mężczyzna zaś ma prawo zrobić sobie krzywdę - a jeśli wyrządzi szkodę, to ma za nią zapłacić. I to jest ta podstawowa różnica.

warte przeczytania, polecam.

p.s. rozumiem, że dla niektórych JKM jest "zdebilniałym dziadkiem", ale można przecież nie czytać.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa zbyt wielu słów dłuższych niż trzysylabowe, nie włazi potencjalnym wyborcom w rzyć za pomocą smętnych i kłamliwych obietnic, nie mówi publicznie "ku...a" ani "d...a", skutkiem czego mało kto się z nim identyfikuje, zakłada, że ludzie myślą i to samodzielnie, że dojrzeli do jego programu, wierzy w rozsądek motłochu karmionego papką z Kasi Cichopek, JP2 i proamerykańskiej propagandy, a jego manifesty są zwyczajnie za długie do przeczytania dla wielu, o czym świadczy choćby ilość odpowiedzi w tym temacie. To wszystko, śmiem nieskromnie przypuszczać, decyduje o wyniku jego partii oscylującym wokół błędu statystycznego.

 

Choć gdyby tego wszystkiego nie robił, nie różniłby się niczym od reszty politycznego bydła, ergo dobrze, że ktoś taki jest. Jakaś równowaga musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Mądrze gada szkoda tylko, że większość "ludzi" ma o nim wyrobione zdanie które słyszeli w radiu lub przy przemówieniu jakiegoś idioty. Więc uważają go za nie zdrowego na rozsądku. Widzieliście dziś przemówienie Pana Premiera? Nasz naród właśnie takimi bzdetami musi być karmiony bo jak sami wiecie większość ludzi nie wie co to polityka przed wyborami tylko oglądają reklamę w TV jaką jest kampania wyborcza i idą na wybory jak na zakupy do Biedronki to jest bardzo smutne. A później jesteśmy rządzeni przez partie jak LPR które mają 5% wyborców ale decydują za pozostałe 95% ( oczywiście przykładowe liczby). Ale taka jest cena zrobienia koalicji przez PiS, debil czy nie debil ważne żeby ręką w sejmie machał tak jak my machamy i później są przegłosowywane głupoty bo przecież trzeba trzymać się razem w koalicji rządzącej i robić wszystko wbrew opozycji niemyśląc nawet co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z UPR-em i JKM jest taki że całkiem słuszne moim zdaniem (w większości bo co do UE to sie z nimi nie zgadzam) poglądy przedstawia w iście kabaretowym stylu, gdyby UPR starał sie ludziom wytłumaczyć to i owo ze swojego programu a nie traktować ich z założenia jako debili i półgłówków pewnie mieli by większe poparcie. A tak nawet jeżeli jest jakaś merytoryczna odnośnie pewnych założeń gospodarczych dyskusja to i tak zejdzie na agentów prl-u i tym podobne (byłem na kilku spotkaniach z JKM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatni raz widzialem JKM w tv to wykrzykiwał akurat jakie jego zdaniem idiotyczne jest prawo nakazujące zapinania pasów w samochodzie. Afiszował sie wrecz z tym, ze on nigdy pasow nie zapina i nie zamierza zapinac, bo nie chce spłonąć zywcem. Wczesniej natomiast widzialem go w magazynie 24 godziny w tvn24 i tam tez gadał jak nawiedzony. Odnioslem wrazenie, ze on ma jakies problemy natury psychicznej - nie zaglosowałbym na niego nawet jakby przedstawil super program (ten gosc nie nadaje sie do reprezentowania kraju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy pamietam upr i jkm mieli bardzo podobny program do zamieszczonego w mojej glowie, gdyby nie przywiazywali tak wielkiej wagi do religii i nie byli tak konserwatywni nie mialbym watpliwosci na kogo glosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Pamiętam Mikkego jeszcze z liceum - był wykładzik, na którym to udowodnił jak to kupując batona bulimy za niego tylko w 15 % - reszta to podatki. Utożsamiam się z Jego sposobem widzenia rzeczy w całej rozciągłości (pomijając jedynie kwestie których nie rozumiem :wink:). Co z tego skoro mój głos jest tak samo ważny jak chłopaków spod budki z piwem czy babć i młodocianych dewotek, które dopiero co wyszły z kościoła - ot urok d*pokracji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego skoro mój głos jest tak samo ważny jak chłopaków spod budki z piwem czy babć i młodocianych dewotek, które dopiero co wyszły z kościoła - ot urok d*pokracji ..

Naprawde sadzisz, ze jestes tak wyjatkowy i niesamowity, ze twoj glos jest wazniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jin* tu raczej chodzi o:

Jak można godzić się na ustrój, w którym bydlęta decydują o losie ludzi? Ja nie mam nic przeciwko temu, by ktoś chciał być traktowany jak nierogacizna - czyli żyć w "państwie opiekuńczym". Ale człowiek, który nie chce decydować o własnym losie, nie powinien w głosowaniu decydować o losie innych!

und3r, ale teraz za to mamy genialnych polityków reprezentujących kraj ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r, ale teraz za to mamy genialnych polityków reprezentujących kraj ;-)

I dlatego mamy uprawiac political fiction i rozwodzic sie nad UPR? Ta partia ma poparcie ponizej bledu statystycznego, a JKM to polityczny folklor. Jedyny jego sukces to najbardziej poczytny blog :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Naprawde sadzisz, ze jestes tak wyjatkowy i niesamowity, ze twoj glos jest wazniejszy?

ee TAK - choćby ze względu na to, że się zastanawiam nad tym jak ważny jest mój głos :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny jego sukces to najbardziej poczytny blog :lol:

Internet - całkowicie wolne medium. Zastanów się nad tym. :>

 

Niskie poparcie według mnie ma prostą przyczyne - ta partia tak samo jak partia demokraci.pl sa to patrie które walczą o idee. A co za tym idzie nie walczyli bezpośrednio o wyborców taka Samoobrowa walczyla o rolnikow, PO o klase średnią, PiS o biedniejszą i mają głosy, a teraz wszyscy mają efekty.

 

I jeszcze jedno - dla kogoś na tym forum argument o ilości poparcia nie powinien istniec - wystarczy spojrzeć do tematu o odtwarzaczach MP3 i stwierdzenia o tym, ile ludzi używa Creative a ile iRiver i co jest lepsze. Też się nad tym warto zastanowic. I co by było gdyby o tym jakich odtwarzaczy używać decydowała większość.

Edytowane przez dinsdale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r, mimo wszystko wolę partię która ma poprawcie w pobliżu błędu statystycznego, za to dobry program niż PiS, PO i SLD razem wzięte (o LPR i Samoobronie nie wspominam, bo to są namioty cyrkowe, a nie partie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet - całkowicie wolne medium. Zastanów się nad tym. :>

Tu się nie ma nad czym zastanawiac.

 

Niskie poparcie według mnie ma prostą przyczyne - ta partia tak samo jak partia demokraci.pl sa to patrie które walczą o idee. A co za tym idzie nie walczyli bezpośrednio o wyborców taka Samoobrowa walczyla o rolnikow, PO o klase średnią, PiS o biedniejszą i mają głosy, a teraz wszyscy mają efekty.

Oki a teraz niech mi ktoś wyjaśni, jaki właściwie jest sens istnienia takich "ideowych partii", którym "nie zalezy" na poparciu i nie walczą o wyborcow, ergo nigdy nie wprowadzą tych swoich zacnych idei w zycie. Sztuka dla sztuki? Czemu nie, jednak ze strony glownej czerwona czcionka krzyczy z prośbą o wsparcie finansowe (tylko od osob fizycznych, a jakże), co wskazywałoby na to, ze UPR zalezy na dawaniu nadziei jej zwolennikom. Pytam sie wiec - skoro ta partia walczy niby o idee, nie o wyborcow, to po co jej te zbiorki? To już nie da sie propagowac idei za darmo, zwłaszcza w "całkowicie wolnym medium"? Poza tym ich program wcale nie jest taki wspanialy jak niektorym sie wydaje (wbrew pozorom UPR ma wiele wspolnego z PiSem; wiekszość zagorzałych zwolenników UPR jakich znam glosowało na PiS). Jak np. ma sie poparcie kary smierci do ich glownego zalozenia, czyli "będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska. Zachowanie tych fundamentów moralnych uważamy za sprawę podstawową"?

 

I jeszcze jedno - dla kogoś na tym forum argument o ilości poparcia nie powinien istniec - wystarczy spojrzeć do tematu o odtwarzaczach MP3 i stwierdzenia o tym, ile ludzi używa Creative a ile iRiver i co jest lepsze. Też się nad tym warto zastanowic. I co by było gdyby o tym jakich odtwarzaczy używać decydowała większość.

W polityce poparcie jest jednym z najważniejszych argumentow. Partie po to są partiami, zeby walczyc o wplyw na dane państwo. W tym celu muszą walczyc o wyborcow. Tak działa demokracja.

 

und3r, mimo wszystko wolę partię która ma poprawcie w pobliżu błędu statystycznego, za to dobry program niż PiS, PO i SLD razem wzięte (o LPR i Samoobronie nie wspominam, bo to są namioty cyrkowe, a nie partie).

No to glosuj na nią, broni Ci ktos? Ja moze tez bym wolał jakąś partie nie mającą szans w wyborach ale z tego nic nie wynika. UPR to pewnie jest niezla maszynka do robionia kaski dla niektorych (ksiazki JKM dobrze sie sprzedaja), ale realnie patrząc nic poza tym. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to glosuj na nią, broni Ci ktos? Ja moze tez bym wolał jakąś partie nie mającą szans w wyborach ale z tego nic nie wynika. UPR to pewnie jest niezla maszynka do robionia kaski dla niektorych (ksiazki JKM dobrze sie sprzedaja), ale realnie patrząc nic poza tym.

wolę głosować na UPR i JMK, po to choćby by nie wybierać mniejszego zła jak to robi 90% wyborców, a później patrzyć jak przeze mnie państwo tkwi nadal w bagnie. nie na moje sumienie głosować na PiS czy PO (o reszcie nie wspominając), a później udawać, że wszystko jest ok ;]

 

jaki jest sens tworzenia ideowych partii?

ano taki, że jakby przypadkiem jakiś nieudolny system rządów padł, ludzie jak muchy zaczną lgnąć do tychże. wg. Korwina kres d***kracji się zbliża. jak będzie, zobaczymy w przyszłości.

 

Jak np. ma sie poparcie kary smierci do ich glownego zalozenia, czyli "będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska. Zachowanie tych fundamentów moralnych uważamy za sprawę podstawową"?

ano takie, że śmierć jako kara nie jest sprzeczna z Biblią.

panowie w czarnych, purpurowych czy czerwonych sukienkach mogą głosić inaczej. w końcu skoro tylu ludzi wyrżnęli w przeszłości, to teraz trzeba sobie jakoś poprawić reputację.

 

(wbrew pozorom UPR ma wiele wspolnego z PiSem; wiekszość zagorzałych zwolenników UPR jakich znam glosowało na PiS)

szczególnie widać to po programach obu partii ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan JKM zagiął mnie kompletnie tym tekstem o pasach. I wbrew pozorom nie robie żadnego O/T, bo przykład, który facet podaje świadczy o jego braku wyobraźni, który pewnie jeszcze nie raz się objawi. Niby genialny przykład na to, że musimy robić coś, o czym sami powinniśmy decydować, a jednak:

 

1. Już widzę jak 10-15% mistrzów kierownicy przestaje w ogóle korzystać z pasów i zasilają przy byle stłuczce oddziały intensywnej terapii, a zamiast znajomych, którzy zabierają faceta z rozciętym palcem po stłuczce, po mieście kursuje stado R-ek.

 

2. http://video.google.pl/videoplay?docid=339...mp;q=seat+belts uwaga +18

 

P.S. Dobrze pamiętam, że w wyborach samorządowych ludzi startujących z UPR było jak na lekarstwo? Ew. tak jak w moim okręgu - w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę głosować na UPR i JMK, po to choćby by nie wybierać mniejszego zła jak to robi 90% wyborców, a później patrzyć jak przeze mnie państwo tkwi nadal w bagnie. nie na moje sumienie głosować na PiS czy PO (o reszcie nie wspominając), a później udawać, że wszystko jest ok ;]

Po pierwsze to imho PO nie jest złem. Po drugie jesli chcesz glosowac na przekór duzym partiom to rownie dobrze mozesz oddac glos niewazny - na jedno wyjdzie. Po trzecie fakt, że kilka pomyslow (i tylko pomyslow, bo zadnego planu na ich ewentualne wprowadzenie w zycie to oni nie maja) UPR jest dobrych nie znaczy, ze to ugrupowanie jest najlepsze (dobre pomysly to w programie ma kazda partia - wazne jak to potem wychodzi w praniu).

 

jaki jest sens tworzenia ideowych partii?

ano taki, że jakby przypadkiem jakiś nieudolny system rządów padł, ludzie jak muchy zaczną lgnąć do tychże.

Ocho, juz widze jak ludzie masowo zaczynaja popierac UPR z jego "marketingiem".

 

wg. Korwina kres d***kracji się zbliża. jak będzie, zobaczymy w przyszłości.

Obawiam sie, ze Pan Korwin tego nie dozyje.

 

ano takie, że śmierć jako kara nie jest sprzeczna z Biblią.

panowie w czarnych, purpurowych czy czerwonych sukienkach mogą głosić inaczej. w końcu skoro tylu ludzi wyrżnęli w przeszłości, to teraz trzeba sobie jakoś poprawić reputację.

Zaraz, czyli UPR jest pro-katolicka i pro-chrzescijanska, a jednoczesnie przeciwna kosciolowi? Myslisz, ze to by sie sprawdzalo w praktyce? :lol: Poza tym kara smierci nie przejdzie w UE i gdyby jakims cudem UPR weszla z jakims sensownym procentem do sejmu, poczym weszla w jakąs koalicje i zaczęła glosic takie poglady w Brukseli, to osmieszyłoby to nas nie mniej niz LPR.

 

szczególnie widać to po programach obu partii ;-)

Oczywiście, ze widac :P . "Program" UPR i program PiS ma wiele wspolnych elementow.

 

@Ghazi

Z tymi pasami to chodzi przede wszystkim o to, ze jak nie masz ich zapiętych to przy zderzeniu czołowym wypadasz przez szybe i walisz glową prosto w kierowce/pasazera drugiego auta. I co z tego, ze tamtej osobie zalezalo na zyciu i zapiela pasy, jak jakis debil wlatuje jej prosto w twarz. Nie wspominając juz o tym, jakie spustoszenie wsrod pasazerow wlasnego samochodu moze spowodowac czlowiek bez pasow, co zresztą widac na tym brytyjskim spocie.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki a teraz niech mi ktoś wyjaśni, jaki właściwie jest sens istnienia takich "ideowych partii", którym "nie zalezy" na poparciu i nie walczą o wyborcow, ergo nigdy nie wprowadzą tych swoich zacnych idei w zycie. Sztuka dla sztuki?

W USA moga ścierać się 2 partie, to dlaczego u nas nie mogło by tak być? Nie wiem, nie wiem jaki jest teraz sens.

 

W polityce poparcie jest jednym z najważniejszych argumentow. Partie po to są partiami, zeby walczyc o wplyw na dane państwo.

Małe nieporozumienie. Chodziło mi o to, że nikt nie powinien patrzeć przy podejmowaniu decyzji na popularnośc/niepopularność partii.

 

Po pierwsze to imho PO nie jest złem. Po drugie jesli chcesz glosowac na przekór duzym partiom to rownie dobrze mozesz oddac glos niewazny - na jedno wyjdzie. .

No cóż PO nie jest złem ale deklaruje się jako liberalna partia a jakoś nic za tym nie idzie ani słowa od nich na temat prywatyzacji służby zdrowia likwidacji ZUS itp.

 

Po trzecie fakt, że kilka pomyslow (i tylko pomyslow, bo zadnego planu na ich ewentualne wprowadzenie w zycie to oni nie maja) UPR jest dobrych nie znaczy, ze to ugrupowanie jest najlepsze(dobre pomysly to w programie ma kazda partia - wazne jak to potem wychodzi w praniu)

Nie wiem dlaczego z góry tak zakładasz.

 

I wbrew pozorom nie robie żadnego O/T

No właśnie ty nie robisz OT.

W tym manifeście nie chodzi o zdobywanie głosów tylko o probe zmiany sposobu myslenia ludzi.

Więc jak już to dyskusja o tym jakie ma poparcie UPR jest OT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to imho PO nie jest złem.

dla Ciebie nie. dla mnie jest. to jest ta fundamentalna różnica dlaczego ja jestem za UPR, a Ty nie.

 

Poza tym kara smierci nie przejdzie w UE i gdyby jakims cudem UPR weszla z jakims sensownym procentem do sejmu, poczym weszla w jakąs koalicje i zaczęła glosic takie poglady w Brukseli, to osmieszyłoby to nas nie mniej niz LPR.

i naprawdę myślisz, że UPR o tym nie wie? zauważ, że oni byli jednocześnie przeciw UE. jeżeli nie bylibyśmy w UE, kara śmierci była by jak najbardziej realna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Ciebie nie. dla mnie jest. to jest ta fundamentalna różnica dlaczego ja jestem za UPR, a Ty nie.

Toteż piszę, że praktycznie wszyscy zwolennicy UPR jakich znam glosowali na PiS. Wbrew pozorom nie na UPR, ale to jest zupełnie zrozumiale (byłby to głos stracony).

 

i naprawdę myślisz, że UPR o tym nie wie? zauważ, że oni byli jednocześnie przeciw UE. jeżeli nie bylibyśmy w UE, kara śmierci była by jak najbardziej realna.

Hmmm to UPR musi miec jakis zakrojony na szeroką skalę i długoterminowy plan rozwoju gospodarki bez unijnych dotacji i innych profitow wynikających z czlonkostwa - nie znalazłem jednak niczego takiego na ich stronie, moze Ty coś wiesz? Co takiego ma Polska, zeby moc sobie pozwolic na wystąpienie z UE? Mamy jakies silne karty przetargowe? Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dziś UPR "psioczy" na PO a kilka lat temu wystawiali wspólne listy kandydatów, ciekawe cóż takiego sie od tego czasu wielkiego zmieniło, że kilka lat temu byli ludźmi z którymi wspólnie startowali, a dzisiaj to wdg UPR-u sb-cy są :mur:

2. Twierdzenie że UPR to partia ideowa a inne partie są qwasi-populistyczne to bezsens, populizm ma wiele obliczy (stron), nie koniecznie musi być ukierunkowany w stronę tych grup społecznych pro- roszczeniowych, póki co UPR nie miało okazji wykazać sie zbytnio więc twierdzenia że ta partia jest taka ideowa, inna niż inne to bezsens, równie dobrze można by tak powiedzieć o KPP że jest partią ideową i na swój sposób prawdomówną

3. Kolejna sprawa to fakt że UPR notuje notorycznie porażki, jedni tłumaczą to tym że mamy głupi społeczeństwo. Pozwolę sobie przemilczeń ten argument bo nie mam zamiaru sie na kimkolwiek wyżywać, nie mniej jednak pragnę zauważyć iż dziś w znane jest zjawisko tzw marketingu politycznego, nad wizerunkiem ugrupowań pracują sztaby ludzi marketingowców specjalistów od PR itp, chmm czyżby UPR o tym nie wiedziała ?? (w końcu reklama dźwignią handlu kto jak kto ale liberałowie winni o tym wiedzieć), przecież dzisiaj aby dostać sie do sejmu wystarczy przekonać 2% uprawnionych do głosowania, co przy średniej dla naszych wyborów frekwencji pozwoli partii przekroczyć tzw klauzule zaporową. Czyli co mam rozumieć że w tym kraju tak wszyscy ukochali sobie socjal że nawet przedsiębiorcy, czy wykonawcy tzw wolnych zawodów są w nim zakochani po uszy :blink:

4. Co do UE to zgadzam sie w pełni z und3r

5. Puenta- to co jest zastanawiające odnośnie środowiska UPR-owskiego lub co mnie najbardziej zastanawia (bo to moja obserwacja, być może nie odosobniona) to pewne typy zachowań sie ludzi identyfikujących sie z ta partią (przepraszam jeżeli kogoś urażę wiadomo że są wyjątki i nie można wszystkich od razu do jednego wora) taka aż wyciekającą uszami arogancja, wręcz chamstwo, wystarczy sie z czymś nie zgodzić a już słyszymy litanie pod swoim adresem jakimi to jesteśmy półgłówkami, ćwierćinteligentami, chamstwem, komuchem itp (miałem okazje uczestniczyć w kilku spotkaniach JKM i UPR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualne pytania kierujcie bezpośrednio do JKM. na swoim blogu obecnie podał 3 adresy mailowe... być może odpisze. ja przecież nie będę nikogo przekonywał, bo raz, że się nie da (każdy ma swoje zdanie), a dwa, że temat jest troszkę o czymś innym.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania były retoryczne. Bez UE to moze sie rozwijac Norwegia czy Szwajcaria - my nie damy rady. No chyba, ze nie chcemy dogonic zachodu i wystarczy nam to co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i popatrzcie jak może być pięknie:

1. Podstawą systemu będą podatki lokalne. Podatki ziemskie i państwowe będą określane jako procent od podatku lokalnego.

 

2. Podatki zostaną uproszczone i zredukowane do kilku:

 

a. powszechny, równy podatek gruntowy

b. promilowy podatek od wartości nieruchomości

c. podatek pogłówny

Podatki a i c spowodują znaczną intensyfikację pracy i wykorzystania ziemi. Podatek b zwiększa obciążenie osób zamożniejszych, by uniknąć efektu jak w Wlk. Brytanii. Pogłówne zostało ostatnio (w mniejszych rozmiarach) wprowadzone pomyślnie w Wlk. Brytanii. Jednak subiektywne poczucie, że ,,bogatym jest łatwo” pogorszyło sytuację p. Thatcher.

 

 

 

3. Dochody państwa pochodzić jeszcze będą z:

 

a. żup (sprzedaż prawa do eksploatacji kopalin)

b. ,,podatku emisyjnego” (regularny dodruk pieniądza - p. comm.A1)

c. monopolu państwowego

 

Monopole zostaną zlikwidowane, akcyza na paliwo zniesiona, a akcyza na alkohol znacząco zmniejszona.

(27.11.2004r.)

 

4. Pozostałe fundusze będą odseparowane i zrównoważone.

Np. podatek drogowy ukryty jest w cenie paliw. Opłata ta musi w całości iść na budowę i utrzymanie dróg. Najprawdopodobniej powinna zostać znacznie obniżona, co zniżyłoby ceny paliw.

 

 

 

5. Wszelkie pozostałe podatki: obrotowe, dochodowe, od wynagrodzeń, spadkowe, od kupna-sprzedaży, VAT, konsumpcyjne itd. zostaną zniesione.

 

6. Podatki ,,regulujące” zostaną konstytucyjnie zakazane.

 

7. W okresie przejściowym gminy będą mogły nakładać niewielki (do 15%) podatek dodatkowy dla pokrycia voucherów itp.

 

Na szczeblu gminy podatek ten nie jest groźny, gdyż konkurencja między gminami zmusi do obniżania go.

 

8. Nastąpi abolicja podatkowa w roku ostatnim i 20% w poprzednim.

(27.11.2004r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sondaz.wp.pl/?ticaid=136d5

jak widac poparcie rosnie :)

UPR wyprzedza d***kratow.pl, SLD, socjald***kracje polska!!! a przeciez w owych partyjach az roi sie od roznej masci "wybitnych autorytetow", czyzby motloch juz zapomnial ile im "zawdziecza" ;)

a póki co UPR pnie sie w gore, co z jednej strony bardzo mnie cieszy. niestety z drugiej nie wierze, ze nasze spoleczenstwo zmadrzeje kiedys na tyle, ze UPR dojdzie do wladzy na drodze d***kracji

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialbym zaczynac ogromnej dyskusji, ale cos mnie beirze, jak widze samych zwolennikow UPR. Tez mi sie kiedys to podoboalo, ale wtedy bylem w liceum, taka utopia do mnie trafiala. A prawda jest taka, ze gdyby chocby powyzsze punkty odnosnie podatkow wprowadzic, to czekaloby nas ogromne zalamanie. Po 1 - za co finansowana bylaby sluzba zdrowia, administracja, wojsko ?? Z czego wyplacane bylyby emerytury ?? Z tych mini-podatkow nie starczyloby pieniedzy, a nie wyobrazam sobie emerytow chodzacych do lekarza i jeszcze placacych za wizyte - bo ich nie stac. Zreszta, czemu nie ma zadnych wyliczen ? nawet jesli ktos przesadza, to pokazuje wyliczenia - moze troche tam oszukuje, ale cos tam widac, a UPR pokazal jakies wyliczenia ile z tego bedzie kasy ? Program UPR to zwykla ksiega zyczen niespelnialnych. Jasne, fajnie by byo w ogole nie placic podatkow, ale niemozliwe jest takie nagle odciecie sie od przeszlosci w 1 dzien, zreszta i w 4 lata pewno tez nie...

 

Chcialem tka tylko zasygnalizowac, ze nie wszyscy kochaja UPR. Zreszta JKM czesto [ciach!]li nie od rzeczy, ktso juz podawal chocby przykald z pasami oganiczajacymi wolnosc, JKM wiele wiecej glupot mowi, ale nie zwracam na to uwagi, nie zapamietuje tego, bo to jest nudne, niepotrzebne nikomu narzekanie na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...