Skocz do zawartości
Rosio

Pgkrecony Gainward GF3 ti 200 vs Radeon 9100L (tez krecony)

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak koles ciagle namawia mnie zebym sprzedal mu swoja grafe ale ja nie chce za bradzo dokladac do nowej wiec w cenie mojego gainwarda moge kupic jedynie tego Radeona (jakies 420-450pln) ale zastanawiam sie czy ma sens taka zamiana choc w sumie bez dokladania bede mial tego Radka :?

 

 

sorki ale odpowiedzi moje beda poznym wieczorem, dopiero wtedy wroce do domu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sie oplaca, zwlaszcza ze nic nie dokladasz. DOstaniesz nowsza technologicznie karte ktora napewno jest szybsza od Gf3ti200 i do tego dostajesz dodatkowo bardzo ladny obraz. Oczywiscie zalezy jeszcze jaki masz procek itp, bo jak jakis cienki to odrazu roznicy jednak eni odczujesz, a moze wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile jeszcze mu koles da za tego gainwarda - IMO najlepszy z dostepnych gf3. Kupi r8500, bedzie mial szybszy o 5% i pelno niepewnosci czy mu gry wszystkie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile jeszcze mu koles da za tego gainwarda - IMO najlepszy z dostepnych gf3. Kupi r8500, bedzie mial szybszy o 5% i pelno niepewnosci czy mu gry wszystkie odpala.

No nie przesadzajmy - 5% ? jak kupi pelnego 8500/9100 to te 5% zamieni sie w kilkadziesiat procent. Mowie to bazujac na doswiadczeniu bo akurat Gf3 to jeszcze posiadam :) i ma sie calkiem dobrze.

Jak narazie nie mialem zadnego klopot uz Ati tak samo jak z GF, hmm NFSHP2 jedynie mial bolaczke ale to byla wina gry i szybko patch wyszedl.

Nic wiecej mi sie jakos nie przypomina zeby eni dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , dziwne mam 2x radeony w domy , 1x Gf3, 1x GF1 asusa 6600 :) moj sasiad ma r8500, drugi r9100, moja matka jedzie na kompie gdzie jest stary R7500 i jak narazie wszystkie dzialaja :)

Zarowno dżiforsy i radełony :)

 

Nie wiem skad ta opinia o awaryjnosci, lub poprostu niekompatybilnosci. Moze podaj jakis przyklad to sobie sprawdze, bo moge wszystkiego nie wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swierzym ?? :lol: :lol: 8)

 

Bylem na tym forum jeszcze jak niektorzy z drabina na truskawki chodzili, a z siekiera na jagody hehehe :)

To ze sie zadko udzielam nei znaczy ze nie jestem w temacie :)

a wracajac wlasnie do tematu, to widzialem te watki tyle ze w wiekszosci przypadkow klopoty nie byly spowodowane sama konstrukcja karty, tylko albo wsparciem przez producentow lub poprostu sterowniki itp. Zobacz teraz jak wyglada sytuacja. Dlatego polecajac karte nie mozna pisac o czasie przeszlym, w chwili obecnej klopoty z Ati sa takie same jak z GF4 lub innymi kartami.

 

Mniejsza z tym, ja klopotow jak narazie nie zaobserwowalem, raczej wiecej zauwazylem na plus dla radeona (no jak dla mnei najwiekszy+ to wyjscie TV ktore mam znacznie lepsze niz na GF.) No ale ot juz kazdy sam musi sobie obiektywnie sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie powinienes brac i sie nie zastanawiac, pod warunkiem,

ze nie bedziesz musial wykladac jeszcze kasy. co to za koles

co chce taki interes zrobic?

 

PS. moze ja sie z nim zamienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz radeona roznica bedzie do zauwazenia i w szybkosci i w jakosci obrazu teraz w 3dm2k1 masz 9300 to z tym radkiem (tylko nie jakiejs badziewnej firmy np xelo co ma pamiatki na 400 taktowane ) bedzisz mial spokojnie z 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, jesli dolozysz do tego wiecej niz 30 zl to nie warto!!! Nie rozumiem ludzi ktorzy wydaja kupe kasy na upgrade sprzetu np. z A1700XP na A1800XP i potrafia dolozyc do tego 100zl! Nie jest to na tyle zauwazalna roznica zeby zamieniac sprzet. Niby jest to troszke lepsza techonologia (nie chodzi mi o MHz ale o nowinki techniczne zaimpletowane w sprzet) ale Ty chyba z tego nie skorzystasz (chyba ze w 3d mark jedynie:( Sam mam GF3Ti i jakos mi sie nie spieszy z wymiana karty(ja nie widzialem bezposrednio Ati w akcji), choc, musze tu zaznaczyc, ja nie gram w gry nalogowo:) tylko od czasu do czasu (raz na tydzien 1h). Jesli to bedzie w miare duzy skok jakosc to ok, ale jesli nie, to nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść Gf3Ti200 i poszukaj (jeszcze są) Herculesa 8500LE (420-470 pln). Na takim Hercu mam 9200 3dmarków na 1700+@2000+, a tej karcie b.dużo daje kręcenie procka, na 1700+ miałem 7300 3dmark. Nie baw się w biosy od 9100, na nich nieźle się kręci ale nie mogłem przebić wyników z non o/c na oryginalnym biosie (ma ostre timingi, sporo dają). Teraz mam najnowszy bios z hercules.com, Catalysty3.1, w biosie ustawiłem radeditem 265/249(najwyższe stabilne) i nie czuję potrzeby kupna 9500, na co niedawno jeszcze miałem ochotę :D

Podaj wynik standard benchmarka UT2003 1024/768, IMHO bardziej miarodajny niż 3dmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie zamiana ti200 na 9100L nie ma sensu, dlaczego ?bo 9100L ma taktowania 250/200 ,kostki w najlepszym przypadku 4ns a predzej 5ns,taki radek sie dobrze nie podkreci,pozatym gf3ti200 bedzie sie lepiej krecil.To by byla taka zamiana siekierki na kijek, chyba ze masz padziastego ti200 to wtedy bys zyskal na jakosci obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jaki to bedzie R8500 jeśli 250/200 , to raczej kiepsko natomia jezeli bys mog sprzedac tego gf i wziac dobrego 8500 to jak najbardziej ...

 

 

co do herca 8500 to mogł bym zalatwic z niemiec za 100euro , tylko jest jeden problem nigdy jeszcze takich tranzakcji nie robiłem a jednak trzeba miec spore zaufanie (ktos do mnie i ja do niego) co niestyety w dzisiejszych czasach z losowymi osobami , jest trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym się jeszcze raz zastanowił. GF3 od Gainwarda, którego posiadasz to jedna z najlepszych kart w swojej klasie jeśli chodzi o wydajność, a i o jakości obrazu i TV-OUT nie można złego słowa powiedzieć. Po zamianie na Radeona wzrost wydajności będzie raczej minimalny (w zależności od tego jakiego Radeona weźmiesz). Podsumowując ja bym się tego Gainwarda nie pozbywał :) no chyba, że mógłbym dołożyć kasy i kupić Radka 9500 :) , ale to już zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym się jeszcze raz zastanowił. GF3 od Gainwarda, którego posiadasz to jedna z najlepszych kart w swojej klasie jeśli chodzi o wydajność, a i o jakości obrazu i TV-OUT nie można złego słowa powiedzieć. Po zamianie na Radeona wzrost wydajności będzie raczej minimalny (w zależności od tego jakiego Radeona weźmiesz). Podsumowując ja bym się tego Gainwarda nie pozbywał  :) no chyba, że mógłbym dołożyć kasy i kupić Radka 9500 :) , ale to już zupełnie inna bajka.

wiem ze gf3 w wydaniu gainwarda jest czadzik dlatego sie zastanawiam (w przeciwnym razie be bylo by topicu :P ) a jesli chodzi o wydajnosc to te 9300 pkt w 3dmarku sa na plomino 1600@2100+ i podkreconym geforce ale jak widac teraz mam T-breda @2600+ wiec przy podkreconej grafie na luzaka bedzie ponad 10K (zgaduje bo nie testowalem jeszcze :? )

 

chodzi mi w sumie jedynie o czysta wydajnosc (bo to ze ati jest troszki nowszy technologicznie mnie nie interesuje) gf3 ti200 podkrecony w granicach gf3 ti 500 bedzie szybszy od tego radka 8500/9100L (4ns) tez podkreconego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500 a 9100L to spora roznica ,8500 ma zegary 275/275 ,8500LE ma zegary 250/250 ,a 9100L ma zegary tylko 250/200 ,gdybys zamienial na 8500 to bym powiedzial zebys bral ale na 9100L wzrostu niebedzie zadnego jesli nawet nie spadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, nie kazdy R8500 to odrazu BBA :D

Roznica miedzy R8500 BBA, a R8500LE to tak jak gf3ti200 i ti500. Dwie rozne karty.

Te wersje 250/200 sa jednak chyba wolniejsze od gf3 tym bardziej Gainwarda latwo podkrecalnego na ti500 (jezeli nie wiecej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że 10k na Radeon 8500 jest nie możliwe!!! Miałem jeszcze nie dawno ATI Radeon 8500Pro (BBA) 275/275 @ 320/312 (pamiątki Hynix 3.3ns) i wyciągałem na nim 10024pk w 3DMark 2001SE.

 

PS:

- R200 cooling by WC

- Memory cooling by (jakies tam radiatory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...