Skocz do zawartości
case

zasilacz FSP prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

w niedziele , na schodach na pierto stal koles z tym zasilaczem :lol:

 

a zasilke wlasnie dostalem i zamontowalem do kompa :)

ciezka jak cholera , radiatory (w ksztalcie L ) dwa razy wieksze niz w moim w starym feelu , po cholere siedzi w tym taki wielki transformator ? , w feelu go nie ma , bardzo cichy ,

napiecie 3.3 -> 3.28 ale rock stable , niczym nie zdolalem zmusic zeby znaczaco sie ruszylo , w prime nawet nie drgnie :)

5 ->4.83

12->11.85

z tym ze napiecia sa bardzo stabilne , w feelu mogelm o tym pomazyc

 

3.3v + 5v ->180W

3.3v + 5v + 12V ->280W

 

with PFC

with Noise Killer

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo...dla mnie bomba. Chyba kupie.

 

Ale może mi ktoś wyjaśnić, jak jest różnica pomiędzy FSP300-60BT a FSP300-60GTP ?? Bo na allegro są i takie, i takie, a cena ta sama...A w PDFach na stronce fortona to się już pogubiłem :evil: Konkretnie info odnośnie 60BT jest niedostępne, a modelu 60GTP nie ma :idea: :roll: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case, wnoszę, że kupiłeś ten FSP300-60BT

Ja chyba wymierzę w ten drugi, czyli FSP300-60GTP, na nim jest napisane, że 3.3V+12V ->200W, ale ciągle nie mogę znaleść go na stronie fortona. Czyżby jakaś krótka seria? Tylko to mnie powstrzymuje. Może ktoś ma jakieś pomysły??? Bo czas ucieka, zasiłek coraz mniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh juz tylko 5 :)

Teraz mam Seasonica 250W z pfc i noizze killer i jestem bardzo zadowolony, zobaczymy czy bedzie lepszy :)

eni wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale ja do tego gościa pisałem i możliwe że te zasilacze są "poserwisowe". Jakoś nie umiał sobie przypomnieć czy je naprawiał czy sprowadzone już (głównie z Niemczech) były sprawne... Choć nie powiem cena zachęcająca. Szkoda tylko, że gościu nie chciał się zgodzić na "wyselekcjonowanie" najlepszej sztuki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już od jakiegoś czasu tą zasiłkę. Kupiłem za 46.50 :). Nie wygląda na "poserwisową". Kabelki ładnie pospinane, żadnych obtarć, kurzu w środku, nie zauważyłem też jakiś podejrzanych manipulacji w środku ale nie szukałem specjalnie, jakbym teraz otworzył to bym się bardziej przyjrzał. Jak dzwoniłem (o różnych porach) to jakoś nie mogłem kolesia złapać. No ale najważniejsze że zasiłka jest. Napięcia:

 

12v = 12,16 (najmniej 12,10)

5v = 5.00 :) (4,97)

3,3v = 3.34 (3.33)

 

Aha ...zobaczcie na nasz kochany :wink: TH. Tam Verax 300W (Verax to firma która tylko nakleja nalepki na Fortrona i daje swoje wentylki) wytrzymał obciążenie 390W a Fortron 350W-454W 8O :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zwał...

W każdym badź razie zabieram się za tego FSP300-60BT, jestem jako "Dijx", nie przelicytowywać mnie :lol: :lol: :lol:

Mam mało kaski, może nikt się nie dopnie i kupie za 60 zł :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh na Allegro te zasilacze ma/mialo 2 kolesi.

Jeden o ktorym pisal tomasir to pewnie haszyd(nick z allgero) drugi do Robert_Parada od ktorego wlasnie wylicytowalem ow zasilacz.

Na razie zero kontaku z czlowiekiem :(

Od haszyda kupilem Seasonica :D

Mialem szczescie bo koles pisal ze zasilacze ktorymi handluje sa w duzej mierze naprawiane i moga byc uzywane zalezy jak sie trafi.

Moj naszczescie byl nie uzywany i nie byl tez naprawiany :)

A ten Rpbert_Parada to ch*j go tam wie zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a co w praktyce daje to pcf ?

PFC = Power Factor Correction

w praktyce wieksza wydajnosc zasilacza z Activ PFC :!:

... mam silne wrażenie że PFC, niezależnie od "aktywności", ma niewiele wspólnego z wydajnością zasiłki ....

 

w jakimś topic-u ze 3 tygodnie temu był link do testu paru różnych high-endowych zasiłek - było tam też opisane PFC jako układ stabilizujący sinusoidę napięcia w celu zmniejszenia generowanego pola e/m, a przy okazji spełnienia norm UE

zaraz spróbuje ten link znaleźć

 

 

UPDATE :

ok mam - w tym topic-u :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=203...hlight=zasilacz

 

limerro zapodał link to tego testu :

http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1774&p=1

 

w którym min. napisali :

( http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1774&p=5 )

 

" ... The unusual thing is, PFC really has very little to do with power... "

 

" Several years ago, certain countries in Europe began to pass legislation to crackdown on electrical interference. One solution to the EMI/RFI being generated was the implementation of PFC into all computer power supplies. In a nutshell, PFC reduces the peak current and lowers the harmonic current from a PSU. "

 

jest tam tego odrobinę więcej, ale ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam silne wrażenie że PFC, niezależnie od "aktywności", ma niewiele wspólnego z wydajnością zasiłki ....

troszke nie chce mi sie wczytywac ;)

 

ale powiem tyle ze stare zasilacze mialy sprawnosc na poziomie 60-65% mocy, a te z Activ PFC maja nawet 80% sprawnosci (moze wiecej ale nie mam czasu zeby szukac) - czyli wniosek z tego taki ze te lekko liczac 15% roznicy przy typowym (nie Codegen i inne dziadostwo FEEL, L&C,...) zasilaczu 300W mamy do zadysponowania ~45W wiecej -> czyli kupujemy 300W a mamy odpowiednika "zwyklej" 350W 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie kupilem zasilacz...

Po podlaczeniu pod config jak nizej napiecia ok tylko 5v ma 5,1-5,2v a moja barracuda ocipiala.

Zaczela piszczec i wydawac dziwne odglosy.

Napiecie mierzone miernikiem firmy FLUKE.

Po za tym noise killer to pomylka.

Napisalem maila do sprzedawcy zobaczymy co odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym noise killerem to widocznie zle trafiles

sa dwa rodzaje , jeden reguluje obroty na podstawie temperatury a drugi wlancza wiatrak jak jest przekroczona pewna temperatura , zgaduje ze trafiles na ten drugi bo duzo niepochlebnych opini o nim slyszalem

moj noise killer dziala fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Twojego opisu wnioskuje ze mam ver pierwsza, wiatrak sie kreci caly czas tylko ze jest glosny.

Niby jest na lozysku kulkowym moze dlatego...

Czyli trafiles tak jak ja na model 60BT bez pfc,on ma glosny wiatrak,ale ogolnie jest w pozadku jak za te pieniadze.

ja teraz zamowilem 60bt z pfc i cichszym wiatrakiem,niedlugo bede mial to opisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie kupilem zasilacz...

Po podlaczeniu pod config jak nizej napiecia ok tylko 5v ma 5,1-5,2v a moja barracuda ocipiala.

Zaczela piszczec i wydawac dziwne odglosy.

Napiecie mierzone miernikiem firmy FLUKE.

Po za tym noise killer to pomylka.

Napisalem maila do sprzedawcy zobaczymy co odpowie.

Jeśli kupiłeś od Parady to zobacz czy masz te trafo w środku, takie jak jest tu na zdjęciu. Bo on sprzedaje fortrony BT z PFC i bez mimo, że w opisie pisze, że wszystkie są z PFC. Ten bez PFC jest bez trafa. Niestety trzeba po prostu mu powiedzieć żeby przysłał z trafem. W ogóle BT mają PFC optional w manualu i dlatego raz jest raz tego nie ma. Parada z tego co wnioskuję po swoim zasilaczu sprzedaje nówki. A od Haszyda wszystkie zasiłki są po naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od Roberta Parady kupilem i jest z passive pfc tzn z tansformatorem dodatkowym.

Napiecia trzyma ok nie mam zastrzezen tylko piszczenie dysku i dziwne dzwieki jakie wydaje to koszmar.

Dalem bratu narazie tego Fortrona a sam jade dalej na Seasonic'u ktory wczoraj explodowal:D

Brat przestawil na 110V i odpalil kompa, wystrzelily dwa warystory :)

Po wymianie dziala OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...