Skocz do zawartości
case

zasilacz FSP prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

3,3V może spaść, po to są stabilizatory na płycie żeby to korygować. CPU wymaga poniżej 2V więc 1,3V musi sie odłożyc w postaci ciepła. A czy to będzie 1,3 czy 1,1 to nie ma znaczenia. Jak podasz model stabilizatora na płycie powiem Ci jakie musi mieć minimalne napięcie wejściowe żeby mógł dzialać.

 

prady płynące na przewodzie masowym około 40A - w masie nie płyną prądy. Prąd płynie między wyższym lub niższym potencjałem, a masą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry

Powiedzcie mi (bo wiecie oco chodzi) ktory wybrac sugerujac sie, zeby byl dobry i cichy( AXP1700@2600,Epox 266A,256MB,CD,Fujitsu, Live, itp :)

 

1. FSP300-60GTP http://allegro.pl/show_item.php?item=11980116

2. FSP300-60PNA http://allegro.pl/show_item.php?item=12047562

3. FSP300-60BT http://allegro.pl/show_item.php?item=12048880

 

Bo moj Ever chyba juz ducha wyzionie bo 3,3 ma 3,04 i mniej :(

Nara

Bardzo pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry

Powiedzcie mi (bo wiecie oco chodzi) ktory wybrac sugerujac sie, zeby byl dobry i cichy( AXP1700@2600,Epox 266A,256MB,CD,Fujitsu, Live, itp :)

 

1. FSP300-60GTP  http://allegro.pl/show_item.php?item=11980116

2. FSP300-60PNA  http://allegro.pl/show_item.php?item=12047562

3. FSP300-60BT    http://allegro.pl/show_item.php?item=12048880

 

Bo moj Ever chyba juz ducha wyzionie bo 3,3 ma 3,04 i mniej :(

Nara

Bardzo pilne

Sugeruję GTP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,3V może spaść, po to są stabilizatory na płycie żeby to korygować. CPU wymaga poniżej 2V więc 1,3V musi sie odłożyc w postaci ciepła. A czy to będzie 1,3 czy 1,1 to nie ma znaczenia. Jak podasz model stabilizatora na płycie powiem Ci jakie musi mieć minimalne napięcie wejściowe żeby mógł dzialać.

 

prady płynące na przewodzie masowym około 40A - w masie nie płyną prądy. Prąd płynie między wyższym lub niższym potencjałem, a masą

Mam płyte EPOXa EP-8RDA+ na nForce2 ale nie mam pojęcia jaki mam stabilizator napięcia na tej płycie (nawet nie wiem gdzie go szukać :))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry

Powiedzcie mi (bo wiecie oco chodzi) ktory wybrac sugerujac sie, zeby byl dobry i cichy( AXP1700@2600,Epox 266A,256MB,CD,Fujitsu, Live, itp :)

 

1. FSP300-60GTP  http://allegro.pl/show_item.php?item=11980116

2. FSP300-60PNA  http://allegro.pl/show_item.php?item=12047562

3. FSP300-60BT    http://allegro.pl/show_item.php?item=12048880

 

Bo moj Ever chyba juz ducha wyzionie bo 3,3 ma 3,04 i mniej :(

Nara

Bardzo pilne

wydajnowsc wszystkich bedzie pewnie podobna ,ale model PNA chyba jest najcichszy , sam sie nad nim zastanawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te 3,3V może być przyczyną tego że na swojej 8RDA+ nie mogę uzyskać więcej niż 190FSB synchronicznie (przy 195 już potrafi się zwiesić). Asynchronicznie to procek przechodzi mi 3DMarka2001SE na FSB 215MHz. A DDR'y też są OK (HyperX PC370) bo asynchro idą 400 przy agresywnych timingach 5-2-2-2 a całość synchronicznie sobie nie radzi, na NB mam założonego "złotego" Zalmana (pasywnie) a na SB oryginalny radiator z NB EPOXa. Zastanawiam się czy zmiana zasilacza pomoże mi uzyskać lepsze FSB synchro. W mody nie chcę się bawić bo nie chcę stracić gwarancji.

Stary !!! wg. specyfikacji ATX te napięcie powinno być w tolerancji 4%

a +5V i +12 V - 5 %. Policz sobie sam dopuszczalny zakres zmian !!!

O inne napięcia nie ma co się martwić , ale te trzy napięcia to podstawa stabilnej pracy kompa nie mówiąc już o @.

Zmienaj na Fortrona, to inna klasa , przecież ten Twój DR-A400ATX nawet nie pomiaru 3,3V na wtyku !!!

Takim shitem chcesz zasilać 8RDA, AXDA1700@2600, 2xBarka IV i Radka 9500 ???

A tak swoją drogą , jakiegoś swądu spalenizny nie czuć z Twojej zasiłki- przecież ona ledwo dycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,3V może spaść, po to są stabilizatory na płycie żeby to korygować. CPU wymaga poniżej 2V więc 1,3V musi sie odłożyc w postaci ciepła. A czy to będzie 1,3 czy 1,1 to nie ma znaczenia. Jak podasz model stabilizatora na płycie powiem Ci jakie musi mieć minimalne napięcie wejściowe żeby mógł dzialać.

 

prady płynące na przewodzie masowym około 40A - w masie nie płyną prądy. Prąd płynie między wyższym lub niższym potencjałem, a masą

Przecięż tam jest programowany konwerter DC@DC z przełacznikami na Mosfetach, i to on dostarcza napięcia 3,3V @ Vcore. Nie ma żadnego stabilizatora napięcia w dosłownym rozumieniu, gdyby był - to by się normalnie zjarał bo 50A *( 3,3-1,5)= 90 wat mocy. Napięcie 3,3V nie może spaść poniżej 3,15-3,16V !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary !!! wg. specyfikacji ATX te napięcie powinno być w tolerancji 4%

a +5V i +12 V -  5 %. Policz sobie sam dopuszczalny zakres zmian !!!

O inne napięcia nie ma co się martwić , ale te trzy napięcia to podstawa stabilnej pracy kompa nie mówiąc już o @.

Zmienaj na Fortrona, to inna klasa , przecież ten Twój DR-A400ATX nawet nie pomiaru 3,3V na wtyku !!!

Takim shitem chcesz zasilać 8RDA, AXDA1700@2600, 2xBarka IV i Radka 9500 ???

A tak swoją drogą , jakiegoś swądu spalenizny nie czuć z Twojej zasiłki- przecież ona ledwo dycha.

Stary !!! :) mega dzięki za info, powiem Ci szczerze że zasilacz ma się dobrze i nie czuć spalenizny, na osłabienie dodam że ciągnął jeszcze przez dwa miesiace wentyl SUNONa 12V wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący powietrze z obudowy i panel LCD (12V 3,5A) :D ale to już odłączyłem w "poszukiwaniu napięcia" :P Dzięki jeszcze raz za pomoc, a Fortron FSP300W-60GTP Noise Killer już zakupiony na Allegro, czekam na przesyłke. Myślę że w okolicach środy/czwartku dam znać jak ma się sprawa z nową zasiłką i samopoczuciem całego zestawu, może w końcu uda mi się osiągnąć te 200FSB synchro!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary !!! wg. specyfikacji ATX te napięcie powinno być w tolerancji 4%

a +5V i +12 V -  5 %. Policz sobie sam dopuszczalny zakres zmian !!!

O inne napięcia nie ma co się martwić , ale te trzy napięcia to podstawa stabilnej pracy kompa nie mówiąc już o @.

Zmienaj na Fortrona, to inna klasa , przecież ten Twój DR-A400ATX nawet nie pomiaru 3,3V na wtyku !!!

Takim shitem chcesz zasilać 8RDA, AXDA1700@2600, 2xBarka IV i Radka 9500 ???

A tak swoją drogą , jakiegoś swądu spalenizny nie czuć z Twojej zasiłki- przecież ona ledwo dycha.

Stary !!! :) mega dzięki za info, powiem Ci szczerze że zasilacz ma się dobrze i nie czuć spalenizny, na osłabienie dodam że ciągnął jeszcze przez dwa miesiace wentyl SUNONa 12V wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący powietrze z obudowy i panel LCD (12V 3,5A) :D ale to już odłączyłem w "poszukiwaniu napięcia" :P Dzięki jeszcze raz za pomoc, a Fortron FSP300W-60GTP Noise Killer już zakupiony na Allegro, czekam na przesyłke. Myślę że w okolicach środy/czwartku dam znać jak ma się sprawa z nową zasiłką i samopoczuciem całego zestawu, może w końcu uda mi się osiągnąć te 200FSB synchro!! :twisted:

Dobry zasilacz to podstawa + dobre pamięci, jak potrzeba to napięciowy mod płyty i będziesz miał te ukochane 200Mhz.

PS. Ja na Epoxie 8K5A2 mam synchronicznmie FSB 200Mhz, a zasiłka to FSP300 -GTP po tuningu napięć i obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te 3,3V może być przyczyną tego że na swojej 8RDA+ nie mogę uzyskać więcej niż 190FSB synchronicznie (przy 195 już potrafi się zwiesić). Asynchronicznie to procek przechodzi mi 3DMarka2001SE na FSB 215MHz. A DDR'y też są OK (HyperX PC370) bo asynchro idą 400 przy agresywnych timingach 5-2-2-2 a całość synchronicznie sobie nie radzi, na NB mam założonego "złotego" Zalmana (pasywnie) a na SB oryginalny radiator z NB EPOXa. Zastanawiam się czy zmiana zasilacza pomoże mi uzyskać lepsze FSB synchro. W mody nie chcę się bawić bo nie chcę stracić gwarancji.

Stary !!! wg. specyfikacji ATX te napięcie powinno być w tolerancji 4%

a +5V i +12 V - 5 %. Policz sobie sam dopuszczalny zakres zmian !!!

O inne napięcia nie ma co się martwić , ale te trzy napięcia to podstawa stabilnej pracy kompa nie mówiąc już o @.

Zmienaj na Fortrona, to inna klasa , przecież ten Twój DR-A400ATX nawet nie pomiaru 3,3V na wtyku !!!

Takim shitem chcesz zasilać 8RDA, AXDA1700@2600, 2xBarka IV i Radka 9500 ???

A tak swoją drogą , jakiegoś swądu spalenizny nie czuć z Twojej zasiłki- przecież ona ledwo dycha.

Weźcie sobie jaj nei róbcie!!!!! :evil: :evil: :evil:

Te 2,74 to nie napięcie 3,3V tylko napięcie pamieci!!!!!!

I jeszcze radzęinne napięcia miernikiem pomierzyć bo być może wcale nie sątakie złe. U mnie odczyty z płyty są o ok. 4 % niższe od tych z miernika :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro pojawil sie nowy sprzedawca:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12060720

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12125888

opis z aukcji:

"ZASILACZ ATX 300W FSP GTP GROUP INC. (FORTON) NOWY !!! - BEZSZUMNY, TERMOREGULACJA WENTYLATORA WBUDOWANY UKŁAD WYCISZAJĄCY WENTYLATOR ( W/NOISE KILLER ) ( W/PFC ) Model No: FSP 300-60GTP ( 300W ). AC Input:230V~,5A, 50Hz. DC Output: +3.3V---28.0A(org)+5V---30.0A(red), +12V---15.0A(yel), +5Vsb---2.0A(purp), -5V---0.3A(white), -12V---0.8A(blue). FUSE RATING 6,3A, 250V~ MAX OUTPUT POWER: 300W. five IDE connectors, two floppy connectors, +12V power connector, Aux power connector ( z PFC !!!!!!!!!!!! ) (również pentium 4 i Athlon CPU ) ( poprawa pracy systemu- możliwe!!!) http://www.fspgroup.co.uk/files/products/p...0-60BTV(PF).pdf przesyłka jednej szt. 8zł płatne z góry lub 11,50 płatne przy odbiorze tel 606 164 004 WWW.PLOMINSKAB@POCZTA.ONET.PL "

 

niestety jest to niepewny sprzedajacy i mam pewne domysly iz jest to ten sam uzytkownik co AsiCom.

niestety ja sie nacialem przy AsiCom i obawiam sie ze ta pani (dziwne bo na gg rozmawialem z panem...) jest takze oszustem/ka...

na moje pytanie - skad pochodza zasilki, czy sa sprawne, czy byly naprawiane i czy daja gwarancje (w koncu teoretycznie 'nowe') otrzymalem odpowiedz:

"gwarancja 1 miesiąc nowe nie naprawiane "

tym, ktorzy obserwuja aukcje i nie moga sie zdecydowac czy kupic czy tez nie sugeruje wstrzymac sie chwile. wiem ze Shexbeer kupil te zasilke - mam nadzieje ze to czytasz - jak dostaniesz swoja to czy moglbys podac napiecia, czy faktycznie wyglada na nowke, rozebrac i sprawdzic czy wszystko jest :wink:

to tyle, moze odezwie sie ktos kto kupil od tej pani/pana ten konkretny model. ja nacialem sie ostatnio na allegro i wykazuja duza nieufnosc, mam nadzieje ze sie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update:

spr adresy oszusta AsiCom i miss_Anii - okazuje sie ze obie osoby wygladaja na jedna i ta sama. czemu? otoz oba konta sa zarejestrowane na jakies kobiety, ale w rozmowia sie przez email lub gg z facetem. po 2 asicom pisal do mnie z dial-1948.jgora.dialog.net.pl a miss_ania z pj16.boleslawiec.sdi.tpnet.pl (w sumie miasta obok siebie). radze uwazac, w razie czego napisze do allegro aby przyjrzeli sie skad sie uzytkownik loguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym, ktorzy obserwuja aukcje i nie moga sie zdecydowac czy kupic czy tez nie sugeruje wstrzymac sie chwile. wiem ze Shexbeer kupil te zasilke - mam nadzieje ze to czytasz - jak dostaniesz swoja to czy moglbys podac napiecia, czy faktycznie wyglada na nowke, rozebrac i sprawdzic czy wszystko jest  :wink:  

to tyle, moze odezwie sie ktos kto kupil od tej pani/pana ten konkretny model. ja nacialem sie ostatnio na allegro i wykazuja duza nieufnosc, mam nadzieje ze sie myle...

No więc wczoraj przeprowadziłem z Panią Anną (miss_Ania) rozmowę telefoniczną z której wynika że Pani raczej nie jest żadną oszustką - bardzo miła i rzeczowa rozmowa. Sama miss_Ania powołała się na osobę Roberta Parady (ROBERT_PARADA) więc to by chyba rozwiązało Twój problem "Pana z Bolesławca". Allegrowiczka ta sprzedała już kilka zasilaczy, w tej chwili ma 3 komentarze (wszystkie POZYTYWNE) właśnie za sprzedaż zasilaczy FORTRONa. Więc ja się raczej nie obawiam cegły w paczce za pobraniem 80zł :) Dam znać więcej w środę/czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/quote]No więc wczoraj przeprowadziłem z Panią Anną (miss_Ania) rozmowę telefoniczną z której wynika że Pani raczej nie jest żadną oszustką - bardzo miła i rzeczowa rozmowa.  Sama miss_Ania powołała się na osobę Roberta Parady (ROBERT_PARADA) więc to by chyba rozwiązało Twój problem "Pana z Bolesławca". Allegrowiczka ta sprzedała już kilka zasilaczy, w tej chwili ma 3 komentarze (wszystkie POZYTYWNE) właśnie za sprzedaż zasilaczy FORTRONa. Więc ja się raczej nie obawiam cegły w paczce za pobraniem 80zł :) Dam znać więcej w środę/czwartek.

Jestem nabywcą jednego z nich. zasialcz dotarł bardzo szybko (1 dzień od wysyłki) Wszystko przebiegło w transakcji ok. zasilacz co najmniej wygląda na nowy, ale za bardzo się nie przyglądałem, bo chodzi i jest stabilny jak skała. Zastąpił jakąś 350W "no name" i napięcia są dużo wyższe i nie wachają się tak strasznie.

Moja konfiguracja: AXP 11x180 MHz, EPOX 8RDA+, 1024 MB DDR333, WD800JB, DVD Pionieer 119, CDRW LiteOn 40125S, Gainward 450GS, PixelView HD.

Napięcia z odczytu płyty:

+3,3V - 3,3 V

+5V - (4,78-4,81) V

+12V - (12,18-12,23) V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym, ktorzy obserwuja aukcje i nie moga sie zdecydowac czy kupic czy tez nie sugeruje wstrzymac sie chwile. wiem ze Shexbeer kupil te zasilke - mam nadzieje ze to czytasz - jak dostaniesz swoja to czy moglbys podac napiecia, czy faktycznie wyglada na nowke, rozebrac i sprawdzic czy wszystko jest  :wink:  

to tyle, moze odezwie sie ktos kto kupil od tej pani/pana ten konkretny model. ja nacialem sie ostatnio na allegro i wykazuja duza nieufnosc, mam nadzieje ze sie myle...

No więc wczoraj przeprowadziłem z Panią Anną (miss_Ania) rozmowę telefoniczną z której wynika że Pani raczej nie jest żadną oszustką - bardzo miła i rzeczowa rozmowa. Sama miss_Ania powołała się na osobę Roberta Parady (ROBERT_PARADA) więc to by chyba rozwiązało Twój problem "Pana z Bolesławca". Allegrowiczka ta sprzedała już kilka zasilaczy, w tej chwili ma 3 komentarze (wszystkie POZYTYWNE) właśnie za sprzedaż zasilaczy FORTRONa. Więc ja się raczej nie obawiam cegły w paczce za pobraniem 80zł :) Dam znać więcej w środę/czwartek.

wiesz, na poczatku z asicom tez byl idealny kontakt i nie zapowiadalo sie ze bedzie cos nie tak. jesli dostaniecie dobre zasilki i to tylko pogratulowac. nie twierdze ze pani miss_ania jest oszustka ale widze tu pewne podobienstwa do asicom - chociazby to iz rozmawialem z mezczyzna mimo ze konto jest na kobiete (podobnie bylo z asicom). jesli sie myle to przyznaje sie do tego publicznie (nic osobiscie nie mam do miss_anii o ile nie jest to ten sam osobnik co asicom).

sam bym kupil te zasilke ale obawiam sie ze dostane co innego (tak jak bylo z asicom) i boje sie ze jesli sa to zasilki z 'odrzutu' z niemiec to moga nie pochodzic za dlugo :(

moze zgk5 sie wypowie na ten temat bo widze ze ma spore doswiadczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/quote]No więc wczoraj przeprowadziłem z Panią Anną (miss_Ania) rozmowę telefoniczną z której wynika że Pani raczej nie jest żadną oszustką - bardzo miła i rzeczowa rozmowa.  Sama miss_Ania powołała się na osobę Roberta Parady (ROBERT_PARADA) więc to by chyba rozwiązało Twój problem "Pana z Bolesławca". Allegrowiczka ta sprzedała już kilka zasilaczy, w tej chwili ma 3 komentarze (wszystkie POZYTYWNE) właśnie za sprzedaż zasilaczy FORTRONa. Więc ja się raczej nie obawiam cegły w paczce za pobraniem 80zł :) Dam znać więcej w środę/czwartek.

Jestem nabywcą jednego z nich. zasialcz dotarł bardzo szybko (1 dzień od wysyłki) Wszystko przebiegło w transakcji ok. zasilacz co najmniej wygląda na nowy, ale za bardzo się nie przyglądałem, bo chodzi i jest stabilny jak skała. Zastąpił jakąś 350W "no name" i napięcia są dużo wyższe i nie wachają się tak strasznie.

Moja konfiguracja: AXP 11x180 MHz, EPOX 8RDA+, 1024 MB DDR333, WD800JB, DVD Pionieer 119, CDRW LiteOn 40125S, Gainward 450GS, PixelView HD.

Napięcia z odczytu płyty:

+3,3V - 3,3 V

+5V - (4,78-4,81) V

+12V - (12,18-12,23) V

sprawdzales moze miernikiem jak te napiecia sie wahaja?

pytanie techniczne do zgk5 - czy te 5v mozna podkrecic potencjometrem (i ktorym) . czy mozna to zrobic we wlasnym zakresie i nie rozwalic przy okazji sprzetu? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/quote]No więc wczoraj przeprowadziłem z Panią Anną (miss_Ania) rozmowę telefoniczną z której wynika że Pani raczej nie jest żadną oszustką - bardzo miła i rzeczowa rozmowa.  Sama miss_Ania powołała się na osobę Roberta Parady (ROBERT_PARADA) więc to by chyba rozwiązało Twój problem "Pana z Bolesławca". Allegrowiczka ta sprzedała już kilka zasilaczy, w tej chwili ma 3 komentarze (wszystkie POZYTYWNE) właśnie za sprzedaż zasilaczy FORTRONa. Więc ja się raczej nie obawiam cegły w paczce za pobraniem 80zł :) Dam znać więcej w środę/czwartek.

Jestem nabywcą jednego z nich. zasialcz dotarł bardzo szybko (1 dzień od wysyłki) Wszystko przebiegło w transakcji ok. zasilacz co najmniej wygląda na nowy, ale za bardzo się nie przyglądałem, bo chodzi i jest stabilny jak skała. Zastąpił jakąś 350W "no name" i napięcia są dużo wyższe i nie wachają się tak strasznie.

Moja konfiguracja: AXP 11x180 MHz, EPOX 8RDA+, 1024 MB DDR333, WD800JB, DVD Pionieer 119, CDRW LiteOn 40125S, Gainward 450GS, PixelView HD.

Napięcia z odczytu płyty:

+3,3V - 3,3 V

+5V - (4,78-4,81) V

+12V - (12,18-12,23) V

sprawdzales moze miernikiem jak te napiecia sie wahaja?

pytanie techniczne do zgk5 - czy te 5v mozna podkrecic potencjometrem (i ktorym) . czy mozna to zrobic we wlasnym zakresie i nie rozwalic przy okazji sprzetu? :wink:

 

Można.

Po zdjęciu obudowy, na płytce drukowanej w jej prawym rogu tj. w okolicy wyczki zasilajacej 220V jest mały potencjometr montażowy, najczęściej z żółtym " łebkiem" zawsze jest zabezpieczony farbą lub lakierem przez samorozregulowaniem się. Napiszę jeszcze, że w okolice tego peerka przychodzi ZIELONY przewód z sygnałem PS/ON-OF z wychodzącej wiązki zasilacza, oraz FIOLETOWY od napięcia +5V SB.

Jak już wiadomo, który to element, to w dalszej kolejności należy bardzo ostrożnie zdrapać substabcję zabezpieczającą i BARDZO DELIKATNIE pokręcić ( zgodnie z ruchem wskazówek zegara - zwiększenie napięcia), o kąt około 15 stopni, następnie należy sprawdzić sprawdzić napięcia w biosie po tej regulacji. Jeżeli wszystko jest OK i nie wymagana jest ponowna korekcja napięcia, to wystarczy ponownie zabezpieczyć przed zmiana wartości ten potencjometr np. lakierem od paznokci.

Dodam, że regulacja ta wpływa jednocześnie na wartość napięcia +12V

w ten sam sposób - to znaczy, że jednocześnie ze zwiększeniem +5V wzrośnie +12V.

Przypomnę także, że wg. specyfikacji ATX napięcia +5V i +12V powinny mieścić się w zakresie +/- 5%.

Na płytce drukowanej Fortrona są jeszcze dwa inne potencjometry montażowe, od +3,3V i od regulacji zadbezpieczenia nadprądowego, ale tym ostanim nie należy kręcić !!!

 

P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok thx :D

mysle ze temat zasilaczy fortrona jest jednym z najobszerniej opisywanych na tweaku :)

co do pami miss_anii i oszusta asicom - w tym momencie kontaktuje sie z osobami poszkodowanymi przez asicoma i mam pare nowych informacji - okazuje sie ze pani miss_ania zna asicoma ale podobno z nim juz nie wspolpracuje. wiecej szczegolow poznam pewnie wkrotce, w kazdym badz razie podobno oszukal on sporo ludzi i powracalo do niego duzo paczek przez co nawet na poczcie go znaja :) mysle ze policja bedzie miala wyjatkowo latwe zadanie. kiedys byl poruszany temat oszustw allegro (chodzilo o hdd i geforcy) i mysle ze warto sledzic takie sprawy, chociazby aby uchronic siebie przed oszustami. jak dostane jakies nowe informacje to niezwlocznie o tym poinformuje. troche zrobil sie OT ale mam nadzieje ze moderatorzy i inni uzytkownicy nie beda miec mi tego za zle.

dzieki zgk5 za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te 3,3V może być przyczyną tego że na swojej 8RDA+ nie mogę uzyskać więcej niż 190FSB synchronicznie (przy 195 już potrafi się zwiesić). Asynchronicznie to procek przechodzi mi 3DMarka2001SE na FSB 215MHz. A DDR'y też są OK (HyperX PC370) bo asynchro idą 400 przy agresywnych timingach 5-2-2-2 a całość synchronicznie sobie nie radzi, na NB mam założonego "złotego" Zalmana (pasywnie) a na SB oryginalny radiator z NB EPOXa. Zastanawiam się czy zmiana zasilacza pomoże mi uzyskać lepsze FSB synchro. W mody nie chcę się bawić bo nie chcę stracić gwarancji.

Stary !!! wg. specyfikacji ATX te napięcie powinno być w tolerancji 4%

a +5V i +12 V - 5 %. Policz sobie sam dopuszczalny zakres zmian !!!

O inne napięcia nie ma co się martwić , ale te trzy napięcia to podstawa stabilnej pracy kompa nie mówiąc już o @.

 

DOBRA dobra a co ja mam powiedziec :twisted:

3.3V-2.62-4V

Zmienaj na Fortrona, to inna klasa , przecież ten Twój DR-A400ATX nawet nie pomiaru 3,3V na wtyku !!!

Takim shitem chcesz zasilać 8RDA, AXDA1700@2600, 2xBarka IV i Radka 9500 ???

A tak swoją drogą , jakiegoś swądu spalenizny nie czuć z Twojej zasiłki- przecież ona ledwo dycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł tu kiedyś link do testu na http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1774&p=1

Kilka pytań:

1. Wie ktoś - z jaką częstotliwością próbkowali na tym oscyloskopie (albo jak to się zwykle robi)? I do jakich ma to sens? Fluke189 w trybie fast, jakim rejestrowałem, robi to do 0.25ms (dla powtarzalnych pików) i 2.5ms (dla pojedynczych skoków)

2. Czy milisekundowe piki są zauważane przez elementy kompa (stabilność)? Powiedzmy taka krótka szpila ~1ms o wartości np. o 5% powyżej/poniżej nominału?

3. Jeśli producent deklaruje maksymalne odchyłki w granicach 50mV (dla +3.3 i +5V) i 120mV (12V), to dla jak długich - w ms, mikro? nano? ;)

 

Nie udało mi się wykręcić tak dużych różnic w podawanych napięciach, jak chłopaki z anandtech, ale pewnie oni bardziej dociążyli sprzęt, inny miernik

---------------

U mnie: Antec TP 430, ok. 2-godz. katowania z rejestrowaniem (burnK7, prime95,3dsmark,wypalanie cd, kopiowanie, giercowanie, itd.

8rda+, AXP1700@2361MHz(12.5x188.9)/1.75V, 2x256ddr/2.77V, 2xhdd, cdrw, dvd.

 

Na głównym wyświetlaczu miernika (odświeżany 4x/sec.) nie zmieniało się wiele, dopiero w trybach rejestracji min-max coś widać, niewielkie Wahnięcia były najczęściej odpowiedzią na

szybki wzrost obciążenia, czasem tylko (jak przy intensywnym korzystaniu z grafiki) np. +3.3V ustawiało się na wyższym o kilka miliwoltów ;) poziomie

 

+12V

12.014-12.028 (min-max)

11.99-12.06 (fast min-max)

 

+5V

5.0925-5.1111 (min-max)

5.093-5.116 (fast min-max)

 

+3.3V

3.3522-3.3624 (min-max)

3.352-3.377 (fast min-max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te 3,3V może być przyczyną tego że na swojej 8RDA+ nie mogę uzyskać więcej niż 190FSB synchronicznie (przy 195 już potrafi się zwiesić). Asynchronicznie to procek przechodzi mi 3DMarka2001SE na FSB 215MHz. A DDR'y też są OK (HyperX PC370) bo asynchro idą 400 przy agresywnych timingach 5-2-2-2 a całość synchronicznie sobie nie radzi, na NB mam założonego "złotego" Zalmana (pasywnie) a na SB oryginalny radiator z NB EPOXa. Zastanawiam się czy zmiana zasilacza pomoże mi uzyskać lepsze FSB synchro. W mody nie chcę się bawić bo nie chcę stracić gwarancji.

Stary !!! wg. specyfikacji ATX te napięcie powinno być w tolerancji 4%

a +5V i +12 V - 5 %. Policz sobie sam dopuszczalny zakres zmian !!!

O inne napięcia nie ma co się martwić , ale te trzy napięcia to podstawa stabilnej pracy kompa nie mówiąc już o @.

DOBRA dobra a co ja mam powiedziec :twisted:

3.3V-2.62-4V

Zmienaj na Fortrona, to inna klasa , przecież ten Twój DR-A400ATX nawet nie pomiaru 3,3V na wtyku !!!

Takim shitem chcesz zasilać 8RDA, AXDA1700@2600, 2xBarka IV i Radka 9500 ???

A tak swoją drogą , jakiegoś swądu spalenizny nie czuć z Twojej zasiłki- przecież ona ledwo dycha.

CHŁOPIE NAUCZ SIĘ CZYTAĆ!!!

TE 2,64 TO NAPIĘCIE PAMIĘCI. NAPISAŁEM TO DOKŁADNIE KILKA POSTÓW WYŻEJ ALE WIDZĘ ŻE KONIECZNE JES PISANIE WIELKIMI LITERAMI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupielm ostatnio od Szydleka tez zasilacz FSP 300 60GTP i jest tak :

Jest qrewsko cichy nic go nie slcyhac nawet bo calodzinnym graniu.

Napcia skala :

3,3V = 3,4V

5V = 5V

12V = 12,8V

Powiem tak wole go od tego chifteca, koega ma tego z 360W SF hehe to jest glosny w porownaniu do tego Fortona :)

Nara

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...prady płynące na przewodzie masowym około 40A - w masie nie płyną prądy. Prąd płynie między wyższym lub niższym potencjałem, a masą

prady plyna zwykle przewodnikami - w tym przypadku chodzilo o kable ktorymi plynie zsumowany prad do masy - dla mnie nie bylo trudno zrozumiec o co chodzi, po co czepiac sie slowek? to nie jest egzamin z teorii obwodow tylko dyskusja o zasilaczach. Przy okazji: prad nie potrzebuje masy aby plynac - wystarczy roznica potencjalow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...