Skocz do zawartości
case

zasilacz FSP prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Case, wnoszę, że kupiłeś ten FSP300-60BT

Ja chyba wymierzę w ten drugi, czyli FSP300-60GTP, na nim jest napisane, że 3.3V+12V ->200W, ale ciągle nie mogę znaleść go na stronie fortona. Czyżby jakaś krótka seria? Tylko to mnie powstrzymuje. Może ktoś ma jakieś pomysły??? Bo czas ucieka, zasiłek coraz mniej....

To chyba źle szukałeś. Te gtp jak już ktos pisał mają aktywne pfc, a bt mają opjonalnie pfc (i to pasywne)

:fortron

Dlatego biorę gtp :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case, wnoszę, że kupiłeś ten FSP300-60BT

Ja chyba wymierzę w ten drugi, czyli FSP300-60GTP, na nim jest napisane, że 3.3V+12V ->200W, ale ciągle nie mogę znaleść go na stronie fortona. Czyżby jakaś krótka seria? Tylko to mnie powstrzymuje. Może ktoś ma jakieś pomysły??? Bo czas ucieka, zasiłek coraz mniej....

To chyba źle szukałeś. Te gtp jak już ktos pisał mają aktywne pfc, a bt mają opjonalnie pfc (i to pasywne)

http://www.fortron-source.com/images/DM(PC).pdf

Dlatego biorę gtp :roll:

Nie kupiłbym naprawianej zasiłki dla 20W więcej na 3.3 + 5. Gra niewarta świeczki. Może się okazać, że ta zasiłka po naprawie ma mniej W niż new BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case, wnoszę, że kupiłeś ten FSP300-60BT

Ja chyba wymierzę w ten drugi, czyli FSP300-60GTP, na nim jest napisane, że 3.3V+12V ->200W, ale ciągle nie mogę znaleść go na stronie fortona. Czyżby jakaś krótka seria? Tylko to mnie powstrzymuje. Może ktoś ma jakieś pomysły??? Bo czas ucieka, zasiłek coraz mniej....

To chyba źle szukałeś. Te gtp jak już ktos pisał mają aktywne pfc, a bt mają opjonalnie pfc (i to pasywne)

http://www.fortron-source.com/images/DM(PC).pdf

Dlatego biorę gtp :roll:

Nie kupiłbym naprawianej zasiłki dla 20W więcej na 3.3 + 5. Gra niewarta świeczki. Może się okazać, że ta zasiłka po naprawie ma mniej W niż new BT.

Popieram przedmowce :).

Wlasnie otrzymalem od roberta parady zasilacz,z pasywnym pfc(czyli ma trafo).Widac ze zasilacz jest nowy,nawet rozbieralem i sprawdzalem czy na plytce drukowanej nie ma sladow lutowania.nic takiego nie znalazlem.

Dlatego wole miec nowy z pasywnym pfc niz naprawiany z aktywnym.

Teraz wazna rzecz , zasilacze 60bt bez pfc sa strasznie glosne,natomiast 60bt z pfc prawie nie slychac :).

mam jeden takiu i jeden taki,tez bez pfc zostawiam sobie na server(przy malym obciazeniu dziala swietnie bez chlodzenia wiatraczkiem),a drugi wiadomo gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem w końcu BT, czyli ten z pasywnym FPC (opconalnie). Haszyd (a od niego kupuje), pisał w opisie aukcji, że ma PCF.

Pięniążki przelane, czekam na paczkę.

Oto link z opisem:

http://www.aopen.com/products/power/fsp300...0-60bt(12V).htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zasiłka dotarła.

 

W porównaniu z moim poprzednim megasyfem- niebo :)

3.3=3.26

5V=4.86

12V=11.89

 

Na poprzednim 3.3 latało jak pogięte, do 3.12 nawet schodziło, 5V bywało 4.71 :lol:

Fortronowi zrobiłem tyle, że po 30 min CPUburna 5V zeszło do 5.78 chyba...ale napięcia z płyty, a te solteki dziwne rzeczy pokazują.

 

Jedyna wada- po 2 min. od włączenia kompa wiatrak fortronka wchodzi na pełne obroty- tornado po prostu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case, wnoszę, że kupiłeś ten FSP300-60BT

Ja chyba wymierzę w ten drugi, czyli FSP300-60GTP, na nim jest napisane, że 3.3V+12V ->200W, ale ciągle nie mogę znaleść go na stronie fortona. Czyżby jakaś krótka seria? Tylko to mnie powstrzymuje. Może ktoś ma jakieś pomysły??? Bo czas ucieka, zasiłek coraz mniej....

To chyba źle szukałeś. Te gtp jak już ktos pisał mają aktywne pfc, a bt mają opjonalnie pfc (i to pasywne)

:fortron

Dlatego biorę gtp :roll

tomasir dostales juz od haszyda tego fortrona gtp? sam chcialem go wziac ale jak spytalem czy sa naprawiane to mi powiedzial ze czesc tak a czesc nie. na moj kolejny @ z prosba aby mi wyslal po wygraniu taki, ktorego nie naprawial odpowiedzial zebym sobie poszedl do sklepu i kupil nowy :evil:

wnioskuje wiec ze wszystkie ma naprawiane i zastanawiam sie czy wogole to kupowac, szczegolnie ze podniosl cene. jakbys kupil i dostal te zasilke to ja rozbierz i zobacz czy cos lutowal i jakie daje napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Case, wnoszę, że kupiłeś ten FSP300-60BT

Ja chyba wymierzę w ten drugi, czyli FSP300-60GTP, na nim jest napisane, że 3.3V+12V ->200W, ale ciągle nie mogę znaleść go na stronie fortona. Czyżby jakaś krótka seria? Tylko to mnie powstrzymuje. Może ktoś ma jakieś pomysły??? Bo czas ucieka, zasiłek coraz mniej....

To chyba źle szukałeś. Te gtp jak już ktos pisał mają aktywne pfc, a bt mają opjonalnie pfc (i to pasywne)

:fortron

Dlatego biorę gtp :roll

tomasir dostales juz od haszyda tego fortrona gtp? sam chcialem go wziac ale jak spytalem czy sa naprawiane to mi powiedzial ze czesc tak a czesc nie. na moj kolejny @ z prosba aby mi wyslal po wygraniu taki, ktorego nie naprawial odpowiedzial zebym sobie poszedl do sklepu i kupil nowy :evil:

wnioskuje wiec ze wszystkie ma naprawiane i zastanawiam sie czy wogole to kupowac, szczegolnie ze podniosl cene. jakbys kupil i dostal te zasilke to ja rozbierz i zobacz czy cos lutowal i jakie daje napiecia.

Mój był rozbierany na 100%, ale patrząc po częściach jest raczej lekko używany, o ile wogóle. Nie szukałem śladów napraw, ale mi na tym nie zależy, może i był.

Co do tego, co odpisał Ci Haszyd, odpisałbym Ci to samo. Stary, kupujesz fortrona za 60/70 zł, rok temu nowy kosztował prawie tyle W DOLARACH.

Nawet jeżeli był naprawiany, to co? Gwarancji nie masz i tak, a zepsuć się może tak naprawiany, jak i nie naprawiany. Chyba, że wyznajesz teorie, że jak coś się raz zepsuło, to będzie się psuło ciągle. Jeśli tak, to sorry... :lol:

Jeśli dostaniesz zasilacz od Haszyda i nie będzie Ci działał, to wymieni Ci go bez problemu (jeżeli nie naruszysz jego plomby).

 

A tak przy okazji, wie ktoś może, czy w tym Fortronie jest gdzieś potencjometr regulujący kiedy wentyl ma przyspieszyć, bo mnie szlag trafia z tym wyciem, a grilla już wyciąłem. Zmieniałem wiatrak na śizgowy, ale okazało się, że ma ciut mniejszą moc i na początku wogóle nie startował i ogólnie mniej wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasir dostales juz od haszyda tego fortrona gtp? sam chcialem go wziac ale jak spytalem czy sa naprawiane to mi powiedzial ze czesc tak a czesc nie. na moj kolejny @ z prosba aby mi wyslal po wygraniu taki, ktorego nie naprawial odpowiedzial zebym sobie poszedl do sklepu i kupil nowy  :evil: 

wnioskuje wiec ze wszystkie ma naprawiane i zastanawiam sie czy wogole to kupowac, szczegolnie ze podniosl cene. jakbys kupil i dostal te zasilke to ja rozbierz i zobacz czy cos lutowal i jakie daje napiecia.

Dziś przeleję kasę więc powinienem go na dniach mieć.

Co do pytań czy był ten zasialcz rozbierany czy nie to sam Haszyd mi piałe że kazdą sztukę rozbiera. Zacytuję tu jego odpowiedź:

kupuję zasilacze sprawne i uszkodzone w dużych ilościach

w większości przywędrowały z niemiec

każdy zasilacz przed włączeniem rozkręcam i sprawdzam czy jest wszystko

OK

gdy mają przełączniki na 110V to usuwam połączenie elektryczne itp

jeżeli są uszkodzone to je naprawiam

a czy w tych coś było naprawiane to nie odpowiem bo nie pamiętam nie

zapisuję tego.

I zobaczymy jak wypadknie z porównaniu z moim spinem 235 W :wink:

Który przy obciążeniu moim sprzętem na razie sobie świetnie radzi.

 

A co do gwarancji to dosałem odpowiedźże 3 miesięcznej udziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój był rozbierany na 100%, ale patrząc po częściach jest raczej lekko używany, o ile wogóle. Nie szukałem śladów napraw, ale mi na tym nie zależy, może i był.

Co do tego, co odpisał Ci Haszyd, odpisałbym Ci to samo. Stary, kupujesz fortrona za 60/70 zł, rok temu nowy kosztował prawie tyle W DOLARACH.

Nawet jeżeli był naprawiany, to co? Gwarancji nie masz i tak, a zepsuć się może tak naprawiany, jak i nie naprawiany. Chyba, że wyznajesz teorie, że jak coś się raz zepsuło, to będzie się psuło ciągle. Jeśli tak, to sorry... :lol:

Jeśli dostaniesz zasilacz od Haszyda i nie będzie Ci działał, to wymieni Ci go bez problemu (jeżeli nie naruszysz jego plomby).

 

A tak przy okazji, wie ktoś może, czy w tym Fortronie jest gdzieś potencjometr regulujący kiedy wentyl ma przyspieszyć, bo mnie szlag trafia z tym wyciem, a grilla już wyciąłem. Zmieniałem wiatrak na śizgowy, ale okazało się, że ma ciut mniejszą moc i na początku wogóle nie startował i ogólnie mniej wydajny.

Obecna cena to 80/90zl wiec sobie podaruje. Tak apropo to 60BT nowy w sklepie kosztuje 120zl. To niewielka juz roznica. Jak nikt nie kupi wiecej tych fortronow to haszyd obnizy cene. Co do naprawiania - jesli znam czlowieka, ktory to robi i mam do niego zaufanie to nie widze problemu - kiedys naprawialem zasilke u znajomego i do tej pory pieknie chodzi. Ale w przypadku allegro ostatnio sie niestety nacialem pare razy i jakos trudno mi sie przekonac jak ktos mowi ze naprawia 10 lat zasilacze. Nie mowie ze tak nie jest i moze haszyd jest bdb elektronikiem ale sami wiecie... ograniczone zaufanie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeleję kasę więc powinienem go na dniach mieć. 

Co do pytań czy był ten zasialcz rozbierany czy nie to sam Haszyd mi piałe że kazdą sztukę rozbiera. Zacytuję tu jego odpowiedź:

kupuję zasilacze sprawne i uszkodzone w dużych ilościach

w większości przywędrowały z niemiec

każdy zasilacz przed włączeniem rozkręcam i sprawdzam czy jest wszystko

OK

gdy mają przełączniki na 110V to usuwam połączenie elektryczne itp

jeżeli są uszkodzone to je naprawiam

a czy w tych coś było naprawiane to nie odpowiem bo nie pamiętam nie

zapisuję tego. 

I zobaczymy jak wypadknie z porównaniu z moim spinem 235 W  :wink: 

Który przy obciążeniu moim sprzętem na razie sobie świetnie radzi.

 

A co do gwarancji to dosałem odpowiedźże 3 miesięcznej udziela.

Takie slowa mnie bardziej przekonuja niz to co do mnie pisal. Na razie walcze z jednym allegrowiczem o zwrot kasy. Jesli dostane moje $ to bede mial na te zasilke, a takto licytowac nawet nie moge... a tu cena do gory poszla... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy tylko jeszcze to (po rozmowie z Panem Haszydem):

tak te zasilacze były naprawiane a co w poszczególnym

zasilaczu było uszkodzone tego nie notuję

muszą pracować jest na to gwarancja

 

A co konkretnie było uszkodzone to sprawdzę. Być może tylko jakaś"drobna naprawa" była (usunięcie mają przełączników na 110V). Od razu jak go dostanę i wstępnie przetestujęrozbiorę i obaczę co w środku siedzi i co "prawdopodobnie" było naprawiane.

 

A z tym Panem oczywiście można siędogadać tylko trzeba byćcierpliwym i uprzejmym i wówwczas się wszystkiego dowiemy.

A c od oceny to rzeczywiście w góre poszła :(

Ja jeszcze z wysyłką 78 pln wydałem (obaczymy czy było warto :wink: )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena to 80/90zl wiec sobie podaruje. Tak apropo to 60BT nowy w sklepie kosztuje 120zl. To niewielka juz roznica. Jak nikt nie kupi wiecej tych fortronow to haszyd obnizy cene. Co do naprawiania - jesli znam czlowieka, ktory to robi i mam do niego zaufanie to nie widze problemu - kiedys naprawialem zasilke u znajomego i do tej pory pieknie chodzi. Ale w przypadku allegro ostatnio sie niestety nacialem pare razy i jakos trudno mi sie przekonac jak ktos mowi ze naprawia 10 lat zasilacze. Nie mowie ze tak nie jest i moze haszyd jest bdb elektronikiem ale sami wiecie... ograniczone zaufanie  :?

To faktycznie łądnie podrożało.

Kurde, dobrze Ci jak możesz kupić w sklepie Fortrona; Kraków to chyba zasilaczowe zadupie- najlepsze co znalazłem, to Hunkey 300W 135 :(

 

W takim razie masz 60bt bez pfc,te z pfc sa bezglosne.wiem bo mam jeden i drugi

Raczej mam z PFC, tak jest napisane na zasiłce (tak pisał też Haszyd), tyle że pasywnym. Moja zasiłka też jest bezgłośna- 2min od włączenia kompa. Póżniej wietrak przyspiesza i tornado... :evil: Widać jest dosyć obciążona, dlatego tak szybko. I właśnie szukam potencjometru, który by regulował kiedy ma przyspieszyć. Nikt nie wie gdzie to może być? Tomasir, oblookał byś, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na zdjecie ktore wyslalem w tym watku w 3 poscie

taka mala plytka dokrecona do radiatora to wlasnie ten noise killer

tylko ze u mnie dziala to troche inaczej , bo caly czas sie kreci raz wolniej raz szybciej ale w sumie prawie bezglosnie ;)

nawet widac ze z niego wychodzi kabelek do mierzenia temperatury (ten przyklejony do radiatora )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wielkie, ogromne i ciężkie, i jest transformatorem przykręconym do obudowy; chyba je mam??? (PCF znaczy) :lol:

Co do noise killera to wiem, miałem nadzieje, że jest tam regulacja.

Hmm...może przykleje termisor gdzie indziej?

Case, masz mocniejszy config ode mnie a to mnie ciągle na "hi" się kręci? Grrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: brać Fortrona z końcówką BT czy GTP??

I co znaczą takie oznaczenia: ATE/OK

 

HI-POT/OK

A pełnia szczęścia byłaby gdyby mi ktoś napisał dlaczego poleca konkretny model z tych dwóch powyżej.

Dodam że ten wątek czytałem bardzo dokładnie ale niestety nie odpowiedział mi do końca na te pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzic ze Robert Parada to rowny gosc :)

Wymienil mi zasilacz na inny model Fortrona 300W GTP z aktywnym PFC :)

Jednak barracuda nadal piszczy :(((

 

Model GTP jest cichy, lzejszy i ma dodatkowo 4 pinowe zlacze zasilajace do kart graficznych AGP, do P4 tez jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czy napiecie na 4,86 na lini + 5 volt to powod do zmartwien ?

reszta ok 3,3 = 3,3 , 12 =12,2 mam tego FSP300-60GTP , jest naprawde cichy tylko mnie martwi to 4,86 niby w normie ale do +5 troszke brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...