Skocz do zawartości
case

zasilacz FSP prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

w piatek krecąc swojego nowgo proca stary noname spękał jak pusciłem 12x200 i teraz jade na qmpla 230W :|

 

= czytałem oba wątki, ale bardzo szybko wiec moze mi cos umkneło.

= odwaze sie stwierdzic iz mam podejrzenia ze member zgk5 to własnie HASZYD :)

- tyle wie ze az boli mnie ta wiedza ktrej nie moge ogarnac :)

 

jak wspominałem, mogło mi cos umknac wiec zapytam

=JAKĄ MASZ ZASIŁKE zgk5 ?=

 

sprwa kolejna juz bardziej powazna:

Te zasiłki maja najwyzej 3 miechy gwary, towar bardzo prawdopodobne iż juz był naprawiany lub tez jest z jakiejs słabszej partii.

czemu by nie zaqpic http://www.allegro.pl/show_item.php?item=13030105 ?

gwary na rok albo i wiecej. - Fakt -> cena tez wyższa

 

PS: ja kupuje dwa chyba :) jeden od tego kolesia za 49zł a drugi od haszyda -> FSP300-60PNA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek krecąc swojego nowgo proca stary noname spękał jak pusciłem 12x200 i teraz jade na qmpla 230W :|

 

= czytałem oba wątki, ale bardzo szybko wiec moze mi cos umkneło.

= odwaze sie stwierdzic iz mam podejrzenia ze member zgk5 to własnie HASZYD :)

- tyle wie ze az boli mnie ta wiedza ktrej nie moge ogarnac :)

 

jak wspominałem, mogło mi cos umknac wiec zapytam

=JAKĄ MASZ ZASIŁKE zgk5 ?=

 

sprwa kolejna juz bardziej powazna:

Te zasiłki maja najwyzej 3 miechy gwary, towar bardzo prawdopodobne iż juz był naprawiany lub tez jest z jakiejs słabszej partii. 

czemu by nie zaqpic http://www.allegro.pl/show_item.php?item=13030105 ?

gwary na rok albo i wiecej. - Fakt -> cena tez wyższa

 

PS: ja kupuje dwa chyba :) jeden od tego kolesia za 49zł a drugi od haszyda -> FSP300-60PNA :)

 

He he he myślisz że zgk5 to haszyd ???

- nie będę komentował tego odważnego stwierdzenia/ przypuszczenia , powiem tylko, że na tym Forum są osoby znające odpowiedź na to pytanie.

Jaką mam zasiłkę ?? - oczywiście Fortrona FSP 300 - ale bardzo silnie zmodowanego. Generalnie chodzi o poprawę parametrów i wyciszenie.

A co do opłacalności zqupu FSP300-60PNA za 50 zeta: oczywiście że się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wiedziałem ze sie usmiejesz :)

 

własnie gadalem z hermanem (jeden z wielu nikow) co sprzedaje tez zasiłki i co?

- prosze o podanie linka do zasilacza który chce kupic bo aktualnie mam słaby jakis i chce cos fajnego wybrac, pytam czy ma cos z dolnym wentylem i 300

- koles podaje mi linka do aukcji gdzie sprzedaje 20 sztuk ZWALONYCH zasilek za 149zł

- twierdzi potem ze one niczym sie nie różnia od tych za 49zł

- a wczesnij podałem mu linka do aukcji gdzie sprzedaje te zasiłki po 49zł. i niby sa nierozkrecane, nowe kupione po 1Euro i chwali sie ze na nas zarabia i tak, wysmiewa sie i kończy rozmowe na GG wpisujac:

 

michu- allegro (10:40)

dowidzienia

michu- allegro (10:40)

<boks>

WIDMO (10:40)

czy to mial byc zart?

michu- allegro (10:41)

zasilacze wlasnie sie skonczyly

 

a ja widze na stronie 7 sztuk do zgarniecia w jednej aukcji a ma jeszcze drugą i tez wolne sztuki lezą.

 

czytalem jego negatywy, gdzie koles podaje telefon kontaktowy do swojej MAMY :) a biedny zwyciesca auckji dzwoni i dobija sie do Hermana jednak daremnie. Koles ma 4 niki "komputerek77 , yetisan , her_jarzy" rozmowa ogolnie nie klei sie.

 

 

ODRADZAM

 

PS

haszyd nie ma z wentylami na dole 300. odpisuje co kilka dni na mejle. kontakt tel. spoko.

ale 100zl za zasilke to sporo

 

one sa chyba jakies z wyprzedazy lub odpady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie dostalem paczuszke od Gromita

zasilacz fsp 300W PNA(PF) :)

koles mi napisal ze ma ich duzo , kupione legalnie na zachodzie , czesc chodzi , czesc zwalona , wybiera dobre i sprzedaje

zasilka wyglada na nowa , spoczko napiecia trzyma (mierzone miernikiem )

bardzo cicha wiatrak 120mm , wsadzilem dziewczynie do kompa i jest tak cihcy ze mi zaczol monitor przeszkadzac buczeniem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewandowska to ktos z tego samego miasta co GUZDA

ci allegrowicze sprzedaja podobne fanty, stawiam ze to ta sama osoba lub tez przynajmniej znają sie dobrze :)

własnie myslalem o zasiłce od Guzdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka wyglada na nowa , spoczko napiecia trzyma (mierzone miernikiem )

bardzo cicha wiatrak 120mm , wsadzilem dziewczynie do kompa i jest tak cihcy ze mi zaczol monitor przeszkadzac buczeniem  :lol:

Wiedziałem, że będziesz content (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka wyglada na nowa , spoczko napiecia trzyma (mierzone miernikiem )

bardzo cicha wiatrak 120mm , wsadzilem dziewczynie do kompa i jest tak cihcy ze mi zaczol monitor przeszkadzac buczeniem  :lol:

Wiedziałem, że będziesz content (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze chce kupic nowy zasilacz bo moj codeszajs jest do [gluteus maximus]. I mam takie pytanie ktorego wkoncu lpiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> FSP300-60BT(12V) czy FSP300-60GTP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze chce kupic nowy zasilacz bo moj codeszajs jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font>. I mam takie pytanie ktorego wkoncu lpiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> FSP300-60BT(12V) czy FSP300-60GTP?

Bierz obydwa a później gorszy sprzedasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie dostalem paczuszke od Gromita

zasilacz fsp 300W PNA(PF)  :) 

koles mi napisal ze ma ich duzo , kupione legalnie na zachodzie , czesc chodzi , czesc zwalona , wybiera dobre i sprzedaje 

zasilka wyglada na nowa , spoczko napiecia trzyma (mierzone miernikiem )

bardzo cicha wiatrak 120mm , wsadzilem dziewczynie do kompa i jest tak cihcy ze mi zaczol monitor przeszkadzac buczeniem  :lol:

Szkoda ze ta zasilka ma nizsze dopuszczalne obciazenia niz BT/GTP :(

PNA (PF)

+3,3 --- 15,0A

+5V --- 30.0A

+12V --- 15.0A

 

BT/GTP

+3,3 --- 28,0A

+5V --- 30.0A

+12V --- 15.0A

 

Sa Fortrony z wiatraczkiem 120mm i dopuszczalnych obciazeniach jak BT/GTP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PN(PF) ma tak:

+3.3V  15.1/28A 

+5V 30/21.5A 

+12V 15.0A 

-12V    0.8A 

-5V  0.3A

+5Vsb  2.0A

moje żródło to ta strona

Podaj własne źródło.

FSP300-GTP:

...................+3.3V......+5V..........+12V.....-12V...-5V......+5Vsb

Min...............0.3A........0.1A..........0.0A.......0A.....0.0A.....0.0A

Max..............15/28A....30/21.5A....15A.......0.8A...0.3A.....2.0A

 

FSP300-60PN(PF):

...................+3.3V......+5V...........+12V....-12V....-5V.....+5Vsb

Min...............0.3A.........1.0A..........0.2A......0A......0.0A....0.0A

Max..............15.1/28A..30/21.5A....15A......0.8A....0.3A....2.0A

 

przy obu 3.3V+5V nie moze przekroczyc 200W

sa to oficjalne dane fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj za 50zł wylicytowałem od : "lewandowska" zasiłke

FSP 300-60PNA bo ma wentyl 120x a inne nie jak tez potwierdzili sprzedajacy te fanty

zaryzykowałem ze moze jednak wystarczy mi ta zasiłka bo stawiam na temp którą mam nadzieje zbic za pomoca 120x wentyla

 

a co do danych i zdjec jakie wyszukujecie na stronach www to:

- najlepiej spisac z zasiłki którą konkretnie kupujecie i fotke tez poproscie o konkretnego modelu a nie jak koles wam da z najnowszej strony gdzie dany model juz zostal poprawiony i ma nowszą obudowe oraz osiągi bardziej przystepne. zasiłka ewoluowala u producenta ale te co sa na allegro to maja pare miechów wiec nie podpierałbym sie tym co daje producent tylko wyłacznie tym co widze na zdjeciu swojego przyszłego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede lykal zasilke od GUZDA - wyslal mi zdjecia i to co podaje na aukcji to sa dane z naklejki - jest to ten sam model co kupil WIDMO82 z 120mm wentylem, i mo jeszcze dodatkowe wyjscie napiecia chyba 12V na tyle obudowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musze zaraz po wlaczeniu zasilania 2x wcisnac power aby sie komp wlaczyl... wczesniej tak nie bylo, a nic nie zmienialem(bios/system) Spotkal sie ktos z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak decydujesz sie na kupno dobrej zasiłki i zalezy ci na gwarancji to zerknij  masz rewelacyjne ale jednak troszke droższe

TUTAJ

 

za 179zł 26db i 2 lata !! :)  

gdyby było mnie stac to nie zastanawiałbym sie

Ja ma całkiem inna opinię. Nie wierz w to co piszą na Allegro. Te Q-TEC'ki to chińska tandeta za kilka yuanów.

Stanowczo odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed 10 min przyszedł FPS 300-60 PNA(PF) od "lewandowska" i już podłączłem (właśnie na nim pracuję). Co prawda mój sprzęt nie jest godnym obciążeniem ale podam napięcia zmieżone Mastechem 12.041 i 5.032, pytanko gdzie mieżycie 3.3 V ? Odczytów z płyty jeszcze nie mam (tzn. patrzyłem w biosie i wydały mi się idealne ale ich nie spisałem i nie chcę przekręcić) , cyba, że za chwilkę ściągnę MBM. Buda otwarta i jak wyłącze wiatraczek proca to słycha tylko dysk twardy (a mój model jest cichy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem zasiłkę od haszyda. Wentylatora jeszcze nie usłyszałem :lol:. A napięcia odczytane z MBM 5:

+1,5 V - +1,5 V

+3,3 V - +3,49 V

+5 V - +5,11 V

+12 V - +12,18 V

-12 V - -12, 75 V

-5 V - -5,04 V.

Stabilność w granicach +- 0,02 V.

Myśle, że jest OK. :lol:

Wentylator słychać przy 50C jak wchodzi na wyższe obroty. Pochodzi trochę i później znowu cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...