Skocz do zawartości
EZ_lo

C2de4300@asrockc945g => Zwiechy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak trwoga to do PurePC :D

Otóż jestem od niedawna szczęśliwym (?) posiadaczem następującej konfiguracji:

- C2D E4300 (box)

- AsRock Conroe 945G-DVI

- 2xKingston 512MB 667

- Barracuda 7200.10 (160GB/8MB)

- FSP 245W

- CDRW, DVDRW

Wszystko na defaulcie, Ramy testowane w dualu i bez.

 

Problem polega na tym, że w nieregularnych odstępach czasu sprzęt zwiesza się na sztywno.

 

Garść faktów:

- nie udało mi się osiągnąć powtarzalności doprowadzania do zwiech - najczęściej (zawsze?) pada w IE7. Pod obciążeniem (Prime95+memtest+film z DVD) nic się nie dzieje, wielogodzinna normalna praca w AutoCadzie - bez problemów.

- z powyższego wynika chyba, że temperatury chyba w normie (cooler boxowy, nadmuch do budy na CPU zapewnia 172mm Papst @12V, radiatory na obu mostkach); napięcia, na ile można wierzyć miernikowi, raczej też

- zasilacz słaby - wiem, ale i konfig nie wyżyłowany (GPU onboard)

- problemy udało mi się osiągnąć odpalając Prime'a w wersji Orthosa na C2D - zaraz na początku wyskoczył błąd. Oraz przed chwilą - po odpaleniu 2x Prime 95 (na CPU0 i CPU1) - uzyskałem samoczynny restart. Samoczynny restart zdarzał się też najprawdopodobniej po zostawieniu sprzętu na całonocne ściąganie - o poranku wyglądał jak po reboocie.

 

Wnioski:

- nie mam pojęcia. Skłaniam się chyba ku wersji, że niedomaga zasilacz. Być może jakaś regularna niestabilność zasilania z sieci, choć na drugim kompie niczego podobnego nie obserwuję.

 

W związku z powyższym proszę o pomoc/pomysły/porady :) - z góry dzięki wielkie.

Szacuneczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius:

na razie szukam różnych opcji. win był instalowany na czysto. stery z płytki.

 

@carek:

Intel GMA 950 onboard

a zasilacz ... prawdopodobnie tak. ale czy na pewno on jest źródłem problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy tematu.

Zasilacz mam nowy - HK-350AP - nie wpłynął na stabilność.

Dzisiaj natomiast odpaliłem kompa i wobec braku połączeń sieciowych stwierdziłem, że w panelu sterowania nie ma karty sieciowej! Po 2x restartach i małej dłubaninie w biosie (włącz/wyłącz) karta pojawiła się ponownie. Ale LAN zwrócił moje podejrzenia - w końcu dotąd głównie z pracą w sieci wiązałem zwiechy.

Jest czym gruntownie przetestować karte sieciową? (jakiś soft)

 

Wsadzę chyba też jakąś na PCI, wyłączę tę onboard i zobaczę czy system dalej się kładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...