Skocz do zawartości
halibut

Laptop Do 1500zł (second Hand)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem wymienić moją wysłużoną MAXDATE 1000T na coś nowszego, o większych możliwościach.

Mam dosyć szczegółowe wymagania. Głównie chciałbym wyeliminować wady poprzedniego laptopa które mnie najbardziej irytowały.

 

Oto moje wymagania:

 

Procesor: Czy będzie to Intel czy AMD, nie ma większej różnicy. Chętnie coś od 1,5GHZ w górę (może jakiś TURION albo CENTRINO)

 

RAM: Koniecznie na DDR-ach, ze względu na cenę ewentualnego upgrade'u. Ale na początek raczej 512MB

 

Karta graficzna: Koniecznie coś ze stajni ATI albo nVidii, głównie ze względu na TV-out i jego konfigurację (żadne SIS-y, S3 czy inne tego typu wynalazki). To była główna wada mojego 1000T. Miło by było również gdyby karta była na osobnym slocie a nie zintegrowana, ale nie jest to warunek konieczny.

 

Dzwięk: Zadowoli mnie jakieś najprostsze AC'97, chętnie 5.1

 

Matryca: Coś 15,4" najlepiej 1280x1024 lub 1280x800. Dość dobrej jakości. Zajmuje się fotografią i często zdięcia przeglądam również na lapsie. Na Maxdacie było to niesamowicie uciążliwe. Mam nadzieje że w nowszych konstrukcjach matrycę są już troszke wyższej jakości. W stacjonarmnym kompie miałem NEC'a 72VM i coś tego pokroju mi w zupełności wystarcza (oczywiście mniejsze).

 

Dysk: Zupełnie nie ma znaczenia. Posiadam 80GB 2,5" a dysk z nowszego laptopa i tak pojdzie do żyda (chyba że będzie większy, w co wątpie)

 

Napędy: Najchętniej DVD-RW, jak nie będzie to dokupie

 

WiFi: koniecznie tak. Za dużo już komputerów w domu się robi i trzeba się pozbyć kabli.

 

Bateria: jak 2h wytrzyma będe zadowolony.

 

Waga: jak najlżejszy :) 2,7kg by mnie zadowalalo ale waga oczywiście schodzi na dalszy plan. Jak będzie więcej to swiat się nie zawali.

 

Dodatkowe info: Wyjścia audio z tyłu (słuchawkowe może być z przodu, ale na głośniki z tyłu musi być), jakieś wyjścia USB z tyłu (spotkałem się z konstrukcjami mającymi USB tylko z boku - "pięknie" to wyglądało na biurku przy podłączonej drukarce, aparacie i myszy), w miarę dobre wykonanie, żeby nie było jakichś chamskich plastików jak w konstrukcjach z przed lat. Oczywiście TV-out o czym już wspomniałem. Chętnie IrDA.

 

To chyba tyle jeśli chodzi o wymagania.

Laptop będzie używany głównie do WWW, filmów (tylko na TV), Muzyki, sporadycznie do starszych gier (warcraft3, Q2, emulator PS1).

Sprzęt może być oczywiście używany (podejrzewam że nic nowego nawet na allegro w tej cenie, o tych parametrach się nie znajdzie). Cena to 1500zł (może być oczywiście minimalnie taniej, lub minimalnie drożej).

Będę wdzięczny za wszelkie rady i propozycję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez halibut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha takie rzeczy tylko w erze :-)

 

Ale na poważnie: ja polecam laptopa z mojego podpisu - Dell Latitude D600.

 

Procek pentium m 1.6, 512ddr, grafa ati 9000 32mb własnej pamięci. Dysk 40gb. Jest karta wi-fi oraz irda. Niestety gniazda audio są z boku, ale za to usb z tyłu. Wyjście s-video, matryca 14". Combo dvd cd-rw.

Ładna obudowa wyglądająca na aluminium.

 

Laptop jak złoto - w koncu to dell.Ładny design i dość poręczny dzięki 14" matrycy. Chodzi moim zdaniem bardziej ruchawo niż acer 1,6 celeron m i 1gb ramu. Dzięki odrębhnej grafice w gierki też można popykać :)

 

Dostałem go z niemiec ( firma wymieniała na nowsze), ale na allegro widziałem od 1400 do 1700, zależnie od konfiguracji

 

 

Co ciekawe, laptop ok pół roku leżał w piwnicy. Dostałem go z niemiec ale był zablokowany z poziomu biosu, nikt nie potrafił go odblokować więc zapomniałem o nim. Odkopałem go przypadkiem miesiąc temu, był cały zawilgocony, a bateria nawet się nie rozładowała. Dowiedziałem się który eeprom trzeba zresetować aby go odblokwać, rozkręciłem go, wysuszyłem. Działa jak marzenie. Bateria trzyma 2h z hakiem.

Można więc powiedzieć że to dobry sprzęt.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam rowniez Dell D600, kupilem za 1750 zł z taka konfiguracja:

Procesor: 1,5 Ghz 1MB Cache 400Mhz

Ram: 512MB RAM DDR 226Mhz

Dysk: 40GB 5,4k rmp 8MB Cache

Naped: COMBO Sony

Matryca: XGA

Karta bezprzewodowa: Dell Truemobile 1450 a/b/g

 

Troche drogo za taki laptop ale za to bateria trzyma ponad 3:15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell D600 w zasadzie by mi odpowiadał. Ciekawie prezentuje się też HP NC6000 (radeon 9600!) aczkolwiek nie podchodzi mi jakoś ta matryca (XGA), Dell ma SXGA+ co przy przeglądaniu i edycji fotek napewno zrobi różnicę.

 

W takim razie pytań kilka na temat DELL'a D600:

1). Jak z wykonaniem? Wszystko ładnie spasowane czy coś trzeszczy i skrzypi?

2). Czy praca w rozdzielczości 1400x1050 na 14,1'' matrycy nie jest uciążliwa? Nie żebym mial przesadne problemy ze wzrokiem ale wydaje mi się to dosyć dużo.

3). Czy Radeon 9000 jest tu na osobnym slocie czy zintegrowany na płycie? Pytanie związane z ewentualnym upgrade'em

4). Jak z dźwiękiem? to jest 5.1? (chyba nie, ale nieszkodzi).

5). Jak WiFi zbiera sygnał? są problemy z połączeniem czy coś innego?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Może ktoś inny ma jakieś propozycje w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama matryca wg mnie jest bardzo dobra. Wszystkie parametry ( jak na moje oko) ma wystarczające (jasność, kontarst, ostrości itp). Generalnie tutaj nie ma do czego się przyczepić.

Wykonanie jest dobre. Obudowa wygląda na aluminium więc napewno trwała. Wszystko dobrze spasowane, ciekawy design i ogólnie ok.Ale wiesz jak to jest - tak samo możesz trafić na przypadek np z wyruchanymi zawiasami, więc najlepiej osobiście sprawdzić czy wszystkie mechaniczne części są ok.

Na tej rozdzielczości pracuje się normalnie poprostu. Ja działam zwykle na lcd 19" 1280 na 1024 i przesiadka na laptopa nie robi różnicy. Ta rodzielczośc jest dopasowana do wymiaru matrycy.

Z tego co wiem to ten radek 9000 jest tam na stałe wbity w płytę i chyba nie ma możliwości upgrade. Dżwięk stereo.

Wi -fi zbiera sygnał jak złoto. W domu router mam na strychu i bardzo dobry sygnał wszędzie ( w piwnicy, na podwórzu czy w ogrodzie). Specjalnie na odległość tego nie sprawdzałem ale tak jak mówię mi gdzieś w okolicach 50m działa ok. Zbiera też 10 innych okolicznych sieci radiowych.

Zero problemów z czymkolwiek. wszystko instalujesz i gra. wszystkie sterowniki są na stronie della.

 

Wiem że te D600 są sprzedawane w różnych konfiguracjach. Np mój procek p1.6m ma 2mb cache L2 przez co jest naprawdę bardzo ruchawy. Na to też warto zwrócić uwagę.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz pilnie obserwowal allegro to mozna wyrwac naprawde ciekawa konfiguracje za niewielkie pieniadze. Ja kupilem ost. nc6000 (1.6*2mb/512/40gb/wifi/blueth/bateria 3h) calkiem przyzwoicie jak na 1400zl w sumie. Obejrzalem ostatnio sporo notebookow, siedzialem 2tyg na allegro, dzwonilem pytalem no i sie trafil. Stan wizualny powiedzialbym ze jest jak z fabryki(toshiby byly powycierane i mialy luzy na matrycy, w ibmach lataly klawiatury a pozatym nieadekwatne sa ceny ibmow do ich parametrow, dell "troche dziwny" ale to moj gust) Wiec pozostaje Ci pilnie patrzec i obserwowac, naprawde warto poswiecic troche czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell D600 w zasadzie by mi odpowiadał. Ciekawie prezentuje się też HP NC6000 (radeon 9600!) aczkolwiek nie podchodzi mi jakoś ta matryca (XGA), Dell ma SXGA+ co przy przeglądaniu i edycji fotek napewno zrobi różnicę.

 

W takim razie pytań kilka na temat DELL'a D600:

1). Jak z wykonaniem? Wszystko ładnie spasowane czy coś trzeszczy i skrzypi?

2). Czy praca w rozdzielczości 1400x1050 na 14,1'' matrycy nie jest uciążliwa? Nie żebym mial przesadne problemy ze wzrokiem ale wydaje mi się to dosyć dużo.

3). Czy Radeon 9000 jest tu na osobnym slocie czy zintegrowany na płycie? Pytanie związane z ewentualnym upgrade'em

4). Jak z dźwiękiem? to jest 5.1? (chyba nie, ale nieszkodzi).

5). Jak WiFi zbiera sygnał? są problemy z połączeniem czy coś innego?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Może ktoś inny ma jakieś propozycje w tej cenie?

NC6000 mozna dostac z matryca sxga+ tylko jest troche drozszy. Ewentualnie mozesz kupic XGA, a z wymiana na SXGA+ to juz nie problem! NC6000 jest bardzo lekkim laptopem jak na swoja konfiguracje i naprawede ta seria w tej cenie to najlepszy wybor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wybiore della, chyba ze uda mi sie dorwać hp z sxga+ ale w tej cenie może być ciężko... ale wszystko zależy jeszcze od badania organoleptycznego :) Jeśli hp będzie naprawdę górował w kwestii wykonania to może zdecyduje się na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...