Skocz do zawartości
_OskaR

Router-ap- Wysokie Pingi

Rekomendowane odpowiedzi

Neo1024-> D-Link G604T-> Edimax EP7206APG (repeater)-> mój komp

 

Jeszcze niedawno nie było problemów (tj. były, ale inne). Dzisiaj odpalam kompa i okazuje się, że net strasznie muli. Po oględzinach, okazało się, że wina leży na linii router-AP. Pingi do AP są ok, ale do routera- 100-500-1000- normalnie nigdy nie skaczą powyżej 20. Jakość odbioru w AP na poziomie 35-40%. Może komuś ta wartość wyda się słaba, ale od pewnego czasu walczę z sygnałem i wiem, że przy 20% mozna śmigać po necie na normalnych pingach (pomijam fakt, że rwie połączenie). Do routera podłączają się czasem inne osoby- 1-2- jeśli już coś wcześniej muliło, to jak jest dużo osób- ale wtedy na linii router-net.

Restarty routera nie pomagają. Jeśli użyję opcji "disconnect" (od neo), przez pewien czas nie ma problemów z pingami. Ale potem sytuacja znowu się pogarsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że do AP podłączam się tylko ja (filtrowanie mac)- inni tylko do routera. Zauważyłem też, że pingi do routera rosną, kiedy podłącza się pewna konkretna osoba- chyba, że to przypadek. Gdyby na połączeniu router-net był problem, to jeszcze bym zrozumiał- bo wtedy rzeczywiście byłoby obciążenie sieci. Ale na AP-router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...