Skocz do zawartości
Rahim

Powietrze Vs. Woda

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, sprawiłem sobie ostatnio Opterona 148 na s.939, kręci się fajnie tylko temperatury...

Obecnie mam AC Freezer 64 Pro i temp w stresie przy 10x300 ~68C, pasta AC Silver 5. Procesor ma jeszcze potencjał na wyższe wyniki. W sumie do wydania na chłodzenie mam nawet 300zł. I teraz są do wyboru chłodzenia powietrzne Scythe Infinity lub Noctua NH-U12F lub chłodzenie wodne... Czy za 300zł złożył bym jakiś dobry i cichy zestaw ? Czy dysponując kwotą 300zł, kupić Infinity/Noctue i resztę przepić, czy zainwestować w chłodzenie wodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic morze ;]]

Ja bym zainwestował w WC.

Za 300 zł bez problemu złożysz sobie fajny i cichutki zestawik :) Jeśli brak ci doświadczenia itd to poczekej trochę / napisz pm do usera Samhain - w realitynet jest teraz bardzo fajny zestaw plug & play w rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam WC i nigdy nie miałem, ale przymierzałem się do tego bardzo długi okres czasu i bardzo dogłębnie studiowałem WC różnych ludzi i ich upgrady i powiem Ci, żę za 300 absolutnie nie masz szans na ciche i wydajne chłodzenie...

 

Po pierwsze, żeby było cicho na stałe i wydajnie, to pompka sama kosztuje około 200. Wydajnie, więc musi być więcej, jak dwie chłodniczki, choćby ze szrotu, bloki, węże, przesyłki, płyny i całkowicie nie ma szans, żeby zmieścić się w 300 przy zachowaniu ciszy i wydajności na stałe. Chociaż każdy ma inne ucho i dla każdego "wydajny" znaczy co innego, ale w moim odczuciu tak właśnie to było.

 

WC na pewno jest lepsze, ale nie za tą cenę...

 

Aha, no i dochodzą wentylatory, 120 tak czy siak na chłodnice, po pierwsze one też kosztują, po drugie też hałasują...

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam WC i nigdy nie miałem, ale przymierzałem się do tego bardzo długi okres czasu i bardzo dogłębnie studiowałem WC różnych ludzi i ich upgrady i powiem Ci, żę za 300 absolutnie nie masz szans na ciche i wydajne chłodzenie...

 

Po pierwsze, żeby było cicho na stałe i wydajnie, to pompka sama kosztuje około 200. Wydajnie, więc musi być więcej, jak dwie chłodniczki, choćby ze szrotu, bloki, węże, przesyłki, płyny i całkowicie nie ma szans, żeby zmieścić się w 300 przy zachowaniu ciszy i wydajności na stałe. Chociaż każdy ma inne ucho i dla każdego "wydajny" znaczy co innego, ale w moim odczuciu tak właśnie to było.

 

WC na pewno jest lepsze, ale nie za tą cenę...

 

Aha, no i dochodzą wentylatory, 120 tak czy siak na chłodnice, po pierwsze one też kosztują, po drugie też hałasują...

a takie cus? http://www.allegro.pl/item173217040_mega_c...gwater_745.html

wiem ze wszyscy wola SAMI SKLADAC ale wydaje mi sie ze ten zestawik za 300 zl nie jest taki zly?

sam wczesniej mialem big watera (pierwsza wersje) i bylem z niego bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja napisze cos od siebie (bo miałem robic sobie WC i duzo osób mi mówiło ) ze kazde WC z chłodnica z dwoma wentylami 12X12 cm bedzie wydajniejsza niz NAJLEPSZE AC wiec chyba odpowiedź jest prosta ...ale to Ty musisz wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie który zaproponował owlman ? Brać Noctua NH-U12F czy dołożyć 100zł do tego Thermaltake Bigwatera 745 ? Będzie jakaś zauważalna różnica temperatur ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie który zaproponował owlman ? Brać Noctua NH-U12F czy dołożyć 100zł do tego Thermaltake Bigwatera 745 ? Będzie jakaś zauważalna różnica temperatur ?

Frost Basic Kit - będzie lepszy ;]

Tutaj masz foty tego rozwiązania :) Na razie jest niedostępny, ale zawsze możesz napisać PM do Samhain'a, a nuż będzie 1 sztuka [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż, sprawiłem sobie ostatnio Opterona 148 na s.939, kręci się fajnie tylko temperatury...

Obecnie mam AC Freezer 64 Pro i temp w stresie przy 10x300 ~68C, pasta AC Silver 5. Procesor ma jeszcze potencjał na wyższe wyniki. W sumie do wydania na chłodzenie mam nawet 300zł. I teraz są do wyboru chłodzenia powietrzne Scythe Infinity lub Noctua NH-U12F lub chłodzenie wodne... Czy za 300zł złożył bym jakiś dobry i cichy zestaw ? Czy dysponując kwotą 300zł, kupić Infinity/Noctue i resztę przepić, czy zainwestować w chłodzenie wodne ?

Nie posiadam chłodzenia wodnego, lecz niecały rok temu rozważałem wydanie dużo większej niż Twoja sumki na takowe. Mój Toledo chłodny nie jest też, ale zdecydowałem się na chłodzenie powietrzem. Być może błędnie. Tym niemniej zrobiłbym dziś to samo.

 

Jeśli wydajność i tylko wydajność jest Twoim priorytetem to złóż system w oparciu o wodę, ale złóż go od podstaw sam z wykorzystaniem nagrzewnicy od Kadeta, samodzielnie przycinanych szerokoprofilowych rurek, dobrych i renomowanych bloków i jakiejś wydajnej pompki z Allegro od innego urządzenia AGD/RTV (nie kpię - nie znam się). Z tego, co się zorientowałem, nie warto bowiem kupować żadnych zestawów chłodzenia wodnego, a szczególnie w tej cenie.

 

Jeśli myślisz, że chłodzenie powinno też mieć inne cechy poza wydajnym odprowadzaniem ciepła to zdecyduj się na naprawdę dobre AC. Thermalright lub Noctua powinny Cię zadowolić. Za 300zł dostaniesz najdroższe typy TR i kupisz najlepszy wiatrak. Noctua jest cicha, ale weź pod uwagę też Silverstone'a FM122 - on ma ogromną rozpiętość obrotów (na 5V jest cichutki przy 800rpm, a na 12V wieje wicherkiem, bo 2400rpm). Wydajność będzie zbliżona, jeśli nie lepsza, od tanich zestawów WC, a przy tym będziesz miał satysfakcję posiadania naprawdę świetnego produktu.

 

Tyle ode mnie. Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie który zaproponował owlman ? Brać Noctua NH-U12F czy dołożyć 100zł do tego Thermaltake Bigwatera 745 ? Będzie jakaś zauważalna różnica temperatur ?

na AMD Barton 2500 mialem temperature w spoczynku 35 stopni na dosc niskich obrotach wentylatora i to bylo jak juz wspominalem w starszej wersji - tzn nie mialem dodatkowej chlodnicy (tej duzej) i pompka byla gorsza :)

(to tak dodajac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wypowiem.

WC ma od wakacji najpierw chlodzilem tylko cpu kosztowalo mnie to okolo 100 za blok 175 za chlodnice 40 za pompe a do tego mialem pozjazdowe fandery za ~20 za sztuke z tego co pamietam. Sprzet byl na poczatku 3200+ podkrecony na 2800MHz na 1,45V. Dosc malo sie grzal. Zestaw zlozylem taki aby moc go upgrejdowac. Niedlugo potym zawital w kompie X2 toledo tez ladnie sie krecacy. Nadal WC mi wystarczyl.

 

Wracajac do sprawy to tak:

blok f2s badz np sztorm (okolo 75-100)

pompa tylko coolriver2 za 100

zostaje 100 na chlodnice i wentyl/e mozna sie zmiescic szukaja na allegro.

 

IMO nie ma najmniejszego sensu inwestowac 300 pln w chlodzenie powietrzne. Naprawde warto jest zainwestowac w wodne chlodzenie.

Dobra rada polookaj na allegro czasem naprawde za mala kase mozna fajne bloczki zdobyc. Mysle ze za okolo 300-330 masz naprawde spoko chlodzenie wodne.

PS napisz PM do Samhaina moze cos fajnego zaproponuja.

PS2 w razie jakis pytan wal na PM sluze pomoca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym... hm... :unsure:

 

... chłodzić wodą tylko CPU, a resztę nadal powietrzem? Oj... to cały czar posiadania wody pryska... jak tam jeszcze w środku coś się kurzy i kręci :huh:

Tzn. taki mi się wydaje. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wodą niestety troche więcej pieprzenia się jest jak z AC i w pełni pasywnego WC się nie zrobi (zawsze będzie musiała być pumpka) a AC 100% passive idzie zrobić, tzn na 1 wnetylku w zasilaczu @ 500-600RPM można zrobić (można teżkupić pasywny zasilacz oczywiście)... wc ma za to taką zalete że może być naprawde bardzo ciche przy dużej wydajności co na powietrzu juz sie nie zrobi.

 

Edit:

...no i AC bezpieczniejsze, nic się nie porozlewa :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...