Skocz do zawartości
SeloD

Geforce 7900gs Galaxy 512mb Zalman Czy Gigabyte Geforce 7900gs 256 Mb Pci-e Zalman

Rekomendowane odpowiedzi

Dodajmy ze nie chce krecic. Z tego co wiem to 512 MB galaxy wykjorzystuje te swoje 512 w gierach przy duzej rozdzialce. prawda? ( rzedu 1200 < ) a ten GB 7900 GS jest fabrycznie przetaktowywany i smiga niewiele gorzej niz seria GT. Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem O/C, ale wczesniej miałem galaxy - brzydka i "garażowa" jakość wykonania. Teraz wybrałem Leadteka 7900GS, ze względu na zachwalaną ciszę. I faktycznie - karta obłędnie cicha, a do tego bardzo profesjonalnie wykonana, jestem zachwycony, więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy ze nie chce krecic. Z tego co wiem to 512 MB galaxy wykjorzystuje te swoje 512 w gierach przy duzej rozdzialce. prawda? ( rzedu 1200 < ) a ten GB 7900 GS jest fabrycznie przetaktowywany i smiga niewiele gorzej niz seria GT. Co o tym sadzicie?

7900gs kupuje się tylko wtedy gdy sie kręci, więc jeśłi Ty nie będziesz kup x1950pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie kupuj karte gorszego producenta, ale bez tego wynalazku Zalmana na tego typu karty. Lepiej dolozyc 20zl + zaoszczedzona kasa i kupic jakis normalny, porzadny wiatraczek. Dla mnie wiatrak z 7600gs (a jest to ten sam zalman), jest po prostu glosny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie kupuj karte gorszego producenta, ale bez tego wynalazku Zalmana na tego typu karty. Lepiej dolozyc 20zl + zaoszczedzona kasa i kupic jakis normalny, porzadny wiatraczek. Dla mnie wiatrak z 7600gs (a jest to ten sam zalman), jest po prostu glosny :?

Myślę, jeżeli nie kręci i będzie kupował x1950pro to raczej nie trafi na zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm glosny? jezeli bylby glosny to nikt by tego nie kupowal a na praktycznie kazdym forum ci go poleca.

normalne ze zaden wiatrak nie jest bezglosny bo w koncu powoduje ruch powietrza co nie?

bezglosny nie jest ale bardzo cichy na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jendak jesteś w wielkim błędzie, wiem co mówię, bo miałem tego zalmana i to skręconego na 25% w riva tuner... I to przy tych 25% zagłuszał wszystko inne w kompie a miałem boxa chodzącego na 3500rpm, 7600gs neoteca v4202, i kilka 12 w budzie... Oczywiście te 25% z riva tuner to nie jest takie realne 25%, ale jego obroty były po prostu zaniżone i był słyszalny. Ale ja mam dobry słuch i do tego nie nawidzę dzięków, które się przebijają nade wszystko...

 

A te Galaxy polecają bo są dobre. Co z tego, że poprzednie Galaxy były, jakie były... te są zupełnie inne... O ich jakości choćgdyby świadczy doskonałe możliwości oc a po nich nadal wszystko jest stabilne. To świadczy a bardzo wysokim poziomie i jakości wykonania karty, byle g.... będzie w miarę stabilne na def Mhz a co dopiero po takich zmianach taktowania co Galaxy...

 

Ludzie to polecają przede wszystkim za możliwości OC. Poza tym ten zalman właśnie może i cichy nie jest, ale jest po prostu wydajny... Ja sobie z jego głośnością poradziłem tak, że na niego dałem 80@5V i było cicho i wydajnie, przybyło ledwie kilka *C a przy sporym taktowaniu i tak w stresie nie osiągałem 58*C...

 

Także Galaxy i ich zalmany są ok, tylko dla prawdziwych pedantów trzeba, a raczej polecam troszkę pokąbinować z wentylatorem.

 

Poza tym niech nikt nie porównuje Galaxy/Palit GS'ów ( DDR3... ) do zwykłych GS'ów, bliżej im do GT...

 

Ale jeśli ktoś nie zamierza tego tykać ( nie będzie kręcił ) to niech sobie kupi X1950PRO jakiejś dobrej firmy robiącej karty AMD i tyle.

 

A Galaxy z serii 7xxx to bardzo dobre produkty z chłodzeniem Zalmana na czele, dało ludziom wydajność kart droższych za o wiele niższą cenę, bez konieczności wymianiania chłodzenia, gdyż fabryka była wydajna z pewnymi zastrzeżeniami co do ciszy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne ze zaden wiatrak nie jest bezglosny bo w koncu powoduje ruch powietrza co nie?

bezglosny nie jest ale bardzo cichy na pewno.

kolega raczy żartować. W życiu nie miałem głośniejszej karty od galaxy z zalmanem. Ona jest cicha tylko w trybie 2d, bo w 3d, to nawet słuchawki mi nie pomagały. Dobrze że sprzedałem to dziadostwo. Nawet asus z defaultowym wiatrakiem był 2x cichszy, a do mojego obecnego Leadteka, to już żaden wyjący Zalman nie ma najmniejszych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i co z tego że trochę chałasuje w 3d, skoro bardzo dobrze chłodzi i to nie tylko GPU, ale i pamięci. Zresztą z tego co wiem RT nie działa na niego, więc można go tam spokojnie skręcić na 0% a i tak nie będzie wpływu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tuner działa na niego, sam to sprawdzałem, dziękowo, odczuciowo i temperaturowo :wink:

No chyba, że mój był jakiś cudowny... :lol:

 

W Riva tuner można najmniej 25% ustawić, chyba że idzie to jakoś odblokować, albo w nowszej wersji jest dostępne do 0...

Ja używałem 16.1.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zalmana na Galaxy to faktycznie głośny jest, na 25% wyraźnie go słychac, dopiero na 16% jest w miare cicho ;] To w ramach OT, Co do tematu to jeżeli kręcenie to- Palit/Galaxy 7900GS jeżeli OC to raczej drugorzędna sprawa no to X1950Pro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zalman na Galaxy to faktyczie jakas podróbka :) - do prawdziwego Zalmana tj. serii np. VF700 sie nie umywa.

Posiadam oba typy i organoleptyczne testowanie (czyli nasłuchiwanie) na 5, 7 i 12V jednoznacznie pokazalo dlaczego nalezy zmienic "zalmana" na zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie jestem odosobniony, jesli chodzi o moje doznania sluchowe zwiazane z Zalmanem. A swego czasu kupowalem ta karte, bo podobno byla cicha... dry.gif

też zawsze wydawało mi sie że Zalman jest cichy, dopiero jak zmieniłem zasilacz na Huntkeya dostrzegłem jak potrafi być ,,głośny,, :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soz za o/t: ale za dużo narzekacie... a co ja mam powiedzieć na stary cooler Titana na CPU z 2 wentylami ktore ciagle kreca sie z predkoscia 4800-5200RPM xD TO jest dopiero głośne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1950pro się kręci słabo więc jeśli nie zamierzasz podkręcać kup jego zamiast 7900gs, który jest wydajniejszy dopiero po oc

 

No wlasnie apropo x1950pro. Co sadzicie o Sapphire Radeon X1950 PRO 512MB DDR3 DVI PCI-E?? nie jeste drogi i wydaje sie nienajgorszy.Ale mam podstawowe pytanie.z tego co wiem wiekszosc gierek szaleje na n-vidi dlatego GF jest lepsza karta do gier. Prosze o komentarz. Moge sie mylic:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam podstawowe pytanie.z tego co wiem wiekszosc gierek szaleje na n-vidi dlatego GF jest lepsza karta do gier. Prosze o komentarz. Moge sie mylic:))

:blink:

A ATI są lepsze do Painta :lol:

Nie wiem skąd Ci przyszedł do głowy ten pomysł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...