Skocz do zawartości
ath

Geforce 8500 Gt / Ge / Gte

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna sprobowac, w koncu gorzej juz byc nie moze :unsure: :P

A wiesz moze gdzie sa instrukcje jak eksperymentowac z zegarem shaderow? Kiedys sie na to natknalem, ale jak potrzeba to nie moge tego znalezc.

 

EDIT: znalazlem takie cos - http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ighlight=8500gt - co prawda na wodzie i grubo kreconym C2D ale 44k 2k1, 18k 2k3, 10,5 2k5, 5k 2k6 jest :P pozyjemy, zobaczymy... pobawie sie :P

 

EDIT #2: Wyjalem wczoraj wieczorkiem karte i oczom nie wierze. Jak otwieralem pudelko z karta to na wierzchu byl wielki napis "Does not support SLI in hardware, only software mode", cokolwiek to znaczy (nie mialem do czynienia z SLI na poziomie driverow - to jakis wynalazek dla ludzi z dwoma slotami PCI-E ale plyta bez SLI?); no wiec biore ta karte i patrze - przy sledziu na brzegu ma przyklejony kawalek tasmy izolacyjnej. No to wrodzona ciekawosc mode on, odklejam, a pod spodem co - SLI connector :D Ale sie usmialem :D

A teraz do meritum - przesmarowalem rdzen Arctic Ceramique, przykleilem jakies stare radiatory na memy, ale okazuje sie ze moje Galaxy nie jest konstrukcja referencyjna i szlag pencil vmoda trafil. Pobawie w krecenie jak ustabilizuje proca w okolicach 2.7G, na razie zmienily stery na 162.18 i puscilem 2k3 @2646 MHz - 12997 bylo.

 

EDIT #3: Czy jak przeflasciach!e BIOSa GF-owi ze zmienionym napieciem to zadziala, czy jest jakas blokada? Przegladalem BIOSa NiBiTorem i zakladka napiec wyglada podobnie do GF6800, wiec sprobowac moge. Ciekawe czy ktos to czyta... :P

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500GT przy taktach 700/1000 ma wydajność mniejszą o około 20% od 7300GT 500/1400. A co do 7900 to jak napisał Vejita, nie ma porównania. Możesz pogratulować koledze udanego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy to nigdy w życiu nie widzieli 30-40 FPS, bo zwykli grać we wszystkie gry na max details, bo im "nie tnie". Także im to problemu nie zrobi :lol:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poleca %%. Archeologia, pod swoim wlasnym postem, ale co tam, nie bede zakladal nowego topicu, skoro jest dedykowany 8500-kom.

 

1. W topicu o 8800gt wyszlo info, ze NV Silencer 5 pasuje na 8800gt. Czy istnieje mozliwosc, ze czystym przypadkiem Silencer wejdzie na 8500ge?

 

2. Troche pogrzebalem wokol mojej karty, pomyslalem i zrobilem moda na vcore i vmem. Napiecie poszlo ladnie do gory z domyslnego 1,32/2 na 1,5/2,2. Problem polega na tym, ze wydajnosc mierzona w roznych markach stoi mniej wiecej w miejscu po osiagnieciu pewnych zegarow. Bez moda moglem dojechac stabilnie z zegarem mniej wiecej do 750, pamieci do 750 rowniez. Po modzie przechodzilem juz wszystkie mozliwe 3dmarki z rdzeniem taktowanym na 900, ale za kazdym razem przyrost wydajnosci byl na granicy bledu statystycznego (np. 30 pkt w 3d2k5). Temperatura nie jest w tym momencie nie jest IMHO problemem, bo po godzinnej petli naturki 3d2k1 dochodzi do 80 stopni, podczas gdy threshold w biosie karty jest ustawiony na 115. Mieszalem ze sterownikami - bez roznicy. Najdziwniejsze jest to, ze wczesniej wyniki skalowaly sie proporcjonalnie z OC rdzenia. Jeszcze jedna dziwna dla mnie rzecza jest to, ze mimo moda shadery stoja w miejscu, bez moda dobilem do 2000 i teraz ani rusz. Moze sekcja zasilania karty jest jakas lipna i dlatego to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Palicie na zielonym pcb zmierzyć V na pamięciach? przydałby się screen ze schematem...

Czy dobrze rozumiem, że by podnieść V mem to trzeba zmniejszyć opór na rezystorze: R110 a nie na R116 (czy na odwrót)? bo gdy zamalowywałem ołówkiem R110 i podniosłem napięcie na pamięciach o 5% to nie miałem żadnego wzrostu w kręceniu pamięci :? czy więc trzeba teżrównież zamalować R116???

Czy wiecie jak to jest z zacięśnianiem timingów pamięci karty graficznej? Ponoć to też daje kilka dodatkowych klatek na sekundę... Czy macie jakieś rady jak timingi zmienić i na jakie mniej więcej wartości???

A tak poza tym to które miejsca Karty najmocniej się grzeją -czy to mosfety, bo generalnie to nie wiem jak one wyglądają :blink: i nie wiem jakie teraz po V modzie osiągają temperatury (czy ktośnie mógłby ich opisać jak wyglądają ewentualnie wkleić screena) :D

 

 

Edit:

Znalazłem te punkty pomiarowe:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niech to będzie zachowane dla przyszłych pokleń overclockerów, he, he....

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipps, cyknę jutro fotkę to zobaczysz, gdzie są punkty pomiarowe.

A co do grzejących się elementów - u mnie nawet po vmodzie mosfety prawie w ogóle się nie grzeją więc w sumie nie ma czego chłodzić. Może w passive przydałyby się radiatorki, ale na pewno nie tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich walkach z leniem, dzieki pomocy kolegi JeLiNa (dzieki za fotke karty!) zrobilem schemacik vmoda dla 8500GE. Jak zwykle, robisz go na wlasna odpowiedzialnosc. Schemat przedstawia tyl karty, zaznaczylem na nim gdzie instalowac potencjometry, oraz miejsca pomiarowe.

 

Dołączona grafika

 

Kto pierwszy zrobi 1000 na rdzeniu? :)

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo kupiłem kartę Galaxy 8500GE ... tyle, że nieco się ona rózni od tych które widziałem w testach ... ma pamięci Qiumonda a nie Samsunga no i co gorsza niższse takty - wg GPU-Z GPU ma 500 Shadery 1100 i pamięci 700 (oczywiście DDR3)

Wszystko to daje w #Dmarku 03 ledwie 10536 punktów (przy C2D e8400 default i 2x2GB pamięci na 800) ...

Na karcie w okolicy śledzia jest zworka - nie ma jej na zdjęciach w teście http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2915-all ... czy ona może podnosi napięcia ? albo wręcz zmnienia ustawienia boisu ?

 

Czym w ogóle podkręcić taką kartę (nigdy karty nie podkręcałem ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o 8500GT a konkretnie o ten zawszony wynalazek.

 

R-VGA150845 czyli PoV 8500GT 256MB pci-e turbo force ktorego udalo mnie sie znalezc na jakims niemieckich stronach ...

 

Wywala mi nv4_disp.dll, naprawde przy roznych okazjach. Grafa jest z kompa z mediamarktu (niestesty na razie musze na tym jechac) ale nie wazne, interesuje mnie inna kwestia.

 

Grafe wsadzilem do GA-EP31-DS3L i 2x 1GB Goodrama CL5, zasilka na pewno wyrabia ale mam taka teorie iz grafe wywala mnie bo jest to jakis wynalazek ala stare karty "turbo force" ktore korzystaja z pamieci ram kompa dodatkowo, bo przy roznych okazjach wyswietla mnie sie ze grafa ma 256MB i (512MB turbo force)

 

Grafa chlodzona sporym plaskim radiatorem i maly wentyl + dolozylem 80mm 1k rpm nawiewu + swietny przewiew w budzie.

W ogole zastanawiam sie czy ta grafa ma wlasna pamiec, jak juz to 1 stronna i radiator zaslania ;/

 

Grafa idle ~51-55 w 2D ... Stress 60-75 w/g everesta i ntune. Tak samo bylo na roznych sterach.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

co powiecie o tej karcie?

 

mam ja od kilku miesiecy i spotkalem sie z niezla krytyka!! az taka zla?

czy za cene 200 zl dostane cos lepszego?

 

 

 

geforce gigabyte 8500 gt 512 mb ram

post-166571-1230125285_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł można kupić HD3650 od Asusa chłodzonego pasywnie jeżeli zależy ci na ciszy lub troszkę drożej HD4650.

Masz tutaj krótkie testy kart z udziałem hd4650

http://magicboxlive.blogspot.com/2008/09/g...4650-vs-hd.html

http://xtreview.com/addcomment-id-6278-vie...nce-review.html

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chwilowo 8400gs gigabyte, o taka http://reviews.cnet.com/graphics-cards/gig...7-32958632.html i nie umie puscic rozdzielczosci wiekszej niz 1920x1200 ,a pisze jak byk ze 2560x1600 powinna działac, macie jakis pomysł czemu nie działa?aha na poprzedniej 285gtx wszystko chodzilo ok

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...