Skocz do zawartości
ath

Geforce 8500 Gt / Ge / Gte

Rekomendowane odpowiedzi

na egieldzie wyczytalem, ze niby w 8500GT DDR3 nie daja duzego kopa... (prawie wcale)

 

wiec imo jakis duzy roznic miedzy 8500GT DDR2 i DDR3 nie bedzie

bo w tej karcie najwiekszy szkopul to mocno obciety rdzen w stosunku do 8800 (wycieli 7/8 rdzenia). Ta karta ma 4 'potoki' i 16 zunifikowanych shaderow. To dosyc malo jak na dzisiejsze czasy. Jesli w 8600 pamieci nie sa ograniczeniem to w 8500 tym bardziej. Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na egieldzie wyczytalem, ze niby w 8500GT DDR3 nie daja duzego kopa... (prawie wcale)

 

wiec imo jakis duzy roznic miedzy 8500GT DDR2 i DDR3 nie bedzie

no bo 8500Gt to nie wypał , czy wy dalej tego nie widzicie :-P Lepszy zakup to Gf 7600Gt w jego cenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg a gdzie ja napisalem, ze to wypal lub chce zmienic moja grafe na ten crap?

 

daje tylko info tym, ktorzy do tego zmierzaja i licza na duzy przyrost gdy kupia jakiegos 8500GT na DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktorys z posiadaczy 8500 powie jak mu chodzi gra Cellfactor Revolution

zreszta inni tez niech sie wypowiedza

wczoraj to sciagnalem, 800 MB dla kazdego za free na necie

niby gra dla posiadaczy kart physX ale kilka map sie uruchomi tez bez

 

ja np. jak odpalilem gre w 1024x768, wybralem pierwsza mape ktora rusza bez physX, tam bylyz 4 boty mialem uwaga ... 5 FPS

teraz gdy zostawilem rozdzielczosc a reszte dalem na min z 1 botem mam jakies 15

maaaasaaakraa gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Razan_r nie wiem o co Ci chodzi. Zachowujesz się jakbyś miał 10lat. Skad wiesz jaki mam telefon i kamere? Telefon to nokia 6210 i co? A kamery nie mam. Oto screny. Sorry że jak robiłem aparatem nie uchwyciłem też gry ale inaczej zdjątka bez flasha nie dało rady. Rodziałka 1240x1024 i karta jest mniej taktowana. 500\920 bylo 12fps 860\920 i juz jest 22fps. Wieć oc gpu dało mi "troche" Masz screny wieć już daj sobie spokuj. To że u Ciebie nie chodzi ok to nie znaczy że np u mnie ma źle działać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh marudzicie :-) nie obwiniajcie karty tak szybko a raczej jego producenta i to ze sterowniki sa jeszcze mocno w powijakach czego bym sie po NV nie spodziewal predzej po ATI-AMD.

 

Wracajac do 8500GT to udało mi się wyrobic 7039 pkt w 3DMarku05 wiec nawet calkiem całkiem.

 

http://www.techworks.pl/21szpak/3DMark05max.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He a co to tweaky? Nie no normalnie Sempronka do 2.4GHz a takty karty 740 rdzeń i 780(1560) pamieć to wszystko. Musze dodac że RAM chodził jako DDR300 czyli bardzo nisko. Ale nie powiesz dobry wynik co nie?

No sa jakies tweaki typu lod bias ustawiony na jakas tam wartosc, zmniejszanie jakosci tekstur (ustawienia na wydajnosc nie jakosc) itp. :]

W sumie 7k jak na takie slabe takty proca/ramow to niezle, gdyby tak galaxy porzadnie podgonic. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na luz spokojnie. kamil2201 jak nie możesz nagrać to spoko ja to zrobiłem. Chce tutaj pokazać że 1GB ramu nie wystarcza. Oczywiście ramy jak w sygnaturce przepustowość 9200MB/s

Link to filmiku(lipna jakość kręcone d750i) klik

 

Pease boys pease.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He a co to tweaky? Nie no normalnie Sempronka do 2.4GHz a takty karty 740 rdzeń i 780(1560) pamieć to wszystko. Musze dodac że RAM chodził jako DDR300 czyli bardzo nisko. Ale nie powiesz dobry wynik co nie?

Czyli oc procka dało aż tyle ;o Szkoda, ze nie masz San Diego 3Ghz, to miałbym jakieś porównanie ;]]

 

No sa jakies tweaki typu lod bias ustawiony na jakas tam wartosc, zmniejszanie jakosci tekstur (ustawienia na wydajnosc nie jakosc) itp. :]

W sumie 7k jak na takie slabe takty proca/ramow to niezle, gdyby tak galaxy porzadnie podgonic. :]

Jest tego trochę więcej ;)

 

BTW: Kupujesz 8500 czy jednak 8600 ? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Kupujesz 8500 czy jednak 8600 ? [;

To do mnie ? :] Jak tak to obecnie na nic nie zmieniam, w sumie nic pod dx10 nie ma a dla samej zabawy to mi sie nie chce, wyjda nowe gry z nowym dx to 8600 bedzie w cenie 8500. :]

Chociaz bez doplaty bym sie zamienil (na galaxy 85gt), ale to jest nie mozliwe, wiec na razie zostaje tak jak jest. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21szpak @ możesz zrobić na takich taktach smarka 03? Jestem ciekaw

na takich taktach w 3Dm03 jest 11492pkt a w 3Dm06 3161pkt - ale ogolnie rzecz biorac to 03 nie czerpie chyba nic z tej architekturu

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takich taktach w 3Dm03 jest 11492pkt a w 3Dm06 3161pkt - ale ogolnie rzecz biorac to 03 nie czerpie chyba nic z tej architekturu

No wlasnie... tak samo moze byc ze starszymi grami, moga 'nic nie czerpac z tej arch.' i fps bedzie malo. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

ATH nie zazpominaj ze za pare dni demko World in Conflict pod DX10 :) Pozniej Bioshock, Hellgate, Crysis. Spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

taa i juz czujcie, ze na takim 8500GT pogracie sobie bez problemu w te gierki

8500GT to moze nie, ale 8600GT Sonic mysle, ze poradza sobie z gra w dx10 po oc. Ja tam sie nie martwie bo mam 8800GTS'a ale czuje w dx10 8600gt po oc cos pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej na 8500GT niz na 7600GS. :D

Mnie się wydaje, że będzie można pograc nawet na 6600GT 256MB, z tym, że bez graficznych "fajerwerków" i na API directX9c. Problem z tym, że należy zdefinowac co to zanczy "nie pogracie" :wink:. Mój kuzyn np. "gra" w NFS Carbon na 6200TC 128MB :lol2: i jest super zadowolony (800x600x32). Każdemu wg. potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezly zapaleniec :lol2:

 

Moj ojciec kupil sobie kiedys fx5200 i sie cieszyl ze mu 3dmark odpala testy dx9.0 ... nie wazne ze 2-4fps ale dzialalo i mial frajde :lol2:

 

Wracajac na ziemie ... nie skreslajmy jeszcze tej grafy w dx10 dopoki nie zobaczymy testow - w koncu to 'sredniak' wg tego co ma zaprezentowac nv z serii 8xxx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

nie no ja chyba sprzedam moja 7600GS póki moge za jako taka kase, jak tu juz 8500GT na ddr3 jest w podobnej cenie, w sumie nic nie strace???? a wydajnosc podobna

 

EDIT: a ta z linka to nie sonic aaa to nie to mój 7600GS zostaje :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych gierkach będzie wolniejsza niż to co masz w nowe sobie pograsz - znaczy odpalą się :lol:

Sprzedać możesz, ale ja bym nie brał 8500, tylko odłożył kaskę i śmigał chwilkę na jakimś czymś na pci.

Myślę że za jakis czas sytuacja się wyjasni nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skąpcu Sonic jest od 294zł. Więc okazja pełną gębą :mur:

a czy ja mówiłem że okazja,napisałem tylko że to bardzo tanio :mur:

 

Ale ta cena podoba mi się najbardziej http://sklep.tylda.pl/?idp=VGAPALNVD0135 268zł tylko sklep niepewny :D a za wersje z ddr3 298zł :) :lol:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

W starych gierkach będzie wolniejsza niż to co masz w nowe sobie pograsz - znaczy odpalą się :lol:

Sprzedać możesz, ale ja bym nie brał 8500, tylko odłożył kaskę i śmigał chwilkę na jakimś czymś na pci.

Myślę że za jakis czas sytuacja się wyjasni nieco.

Przemyślałem sprawę i na razie zostaje 7600GS, nie ma co pchać się w 8500GT wydajność trochę gorsza na rzecz DX10 i SM4.0 które i tak się upowszechni dopiero po wakacjach crysis itp , mój cel to 8600GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...